Nájdeš nás aj na:

Európa

5 dôvodov, prečo v júli letieť na dovolenku s Austrian Airlines

5 dôvodov, prečo v júli letieť na dovolenku s Austrian Airlines

Austrian Airlines sa v júni vrátili späť na nebo a nás to nesmierne teší. Ich letový plán na júl je totiž preplnený výbornými destináciami, ktoré môžu navštíviť aj Slováci. Navyše, lietajú z jedného z najbezpečnejších letísk v Európe a v prípade neočakávaných udalostí súvisiacich s koronavírusom garantujú návrat naspäť na letisko Schwechat.

Reklama

Dali sme preto dokopy článok o tom, prečo letieť na tohtoročnú dovolenku práve s Austrian Airlines.

1. Záruka spiatočného letu domov

Letecký gigant Lufthansa prišiel s veľkou novinkou, ktorá bude nepochybne motivovať zákazníkov cestovať aj toto leto. Pozornosť by jej mali venovať najmä osoby, ktoré majú obavy pri plánovaní cesty z dôvodu ochorenia COVID-19.

Austrian Airlines, Lufthansa a SWISS budú v rámci Európy ponúkať záruku spiatočného letu. Čo to znamená? Že Austrian Airlines aj spomínané aerolinky zaručia svojim cestujúcim cestu domov z cieľovej destinácie v prípade potreby repatriácie.

Týka sa to napríklad prípadov, kedy cestujúci kvôli ochoreniu nemôže zostať dovolenkovať v destinácií, prípadne bude musieť ísť do karantény. Austrian Airlines spojili sily s poisťovňou AXA a v cene letenky už pokrývajú náklady na prípadnú karanténu či repatriáciu.

Tento balík okrem toho ponúka aj telefonickú lekársku konzultáciu alebo možnosť hovoriť s nemecky hovoriacim lekárom prostredníctvom videohovoru. Samozrejmosťou je potom aj potrebný spiatočný let z toho istého alebo iného letiska v rámci krajiny. Aerolinky preplatia aj náklady na storno nevyužitých hotelových pobytov a výletov. Pozor! Tento balík služieb sa týka všetkých leteniek okrem tých najlacnejších v tarife Economy Light – za záruku sa teda pripláca, ale vzhľadom k množstvu výhod sa očakáva, že záujem o letenky so zárukou bude veľký. Ak to aj nevyužiješ a zakúpiš letenky v najlacnejšom tarife, môžeš byť pokojný – letový poriadok na júl je už pevný a Austrian Airlines budú na linkách premávať pravidelne.

Záruka spiatočného letu sa vzťahuje na rezervácie od 25. júna do 31. augusta 2020 a odcestovať je potrebné kedykoľvek pred 31. januárom 2021 (tým je myslená cesta tam, cesta späť môže byť aj po januári 2021.

2. Desiatky destinácií už toto leto z Viedne

Rakúsky vlajkový dopravca začal z Viedne opäť lietať od 15. júna 2020. Spočiatku sa síce zameria len na kratšie trasy s menšími lietadlami, no Rakúšania vedia čo je dobré a na prvé lety budú smerovať do obľúbených dovolenkových destinácií či metropol.

Medzi prvé destinácie patria: Amsterdam, Štokholm, Atény, Brusel, Bazilej, Paríž, Kodaň, Dubrovník, Dusseldorf, Frankurt, Ženeva, Hamburg, Larnaca, Londýn, Mníchov, Bukurešť, Pristina, Sarajevo, Solún, Skopje, Sofia, Štuttgart, Tirana, Tel Aviv, Berlín, Varna, Zurich.

V júli 2020 sa tak s Austrian Airlines bezpečne dostaneme do destinácií ako Grécko, Chorvátsko, Bulharsko, Švajčiarsko či Dánsko. Slováci už otvorili hranice s 19 krajinami a z letiska Viedeň môžeme bezpečne cestovať tam aj späť do mnohých horúcich dovolenkových oblastí bez nutnosti absolvovania povinnej karantény či testu na COVID-19.

Pripájame najvýhodnejšie letenky Austrian Airlines v tarife Economy Light (nevzťahuje sa na ne vyššie spomínaná záruka).

Leto v Európe s Austrian Airlines

Od 1. júla tiež Austrian pridá do zoznamu obnovených letov aj niektoré diaľkové trasy. Prvá z nich by mala byť let Viedeň – New York. Nasledovať by podľa dostupných informácií mali Bangkok, Chicago a Washington.

Od júla pridá letecká spoločnosť aj niektoré dovolenkové chartre, medzi nimi napríklad Korfu, Chania, Heraklion, Kos, Zakynthos, Santorini aj Rhodos. Na letovom poriadku na august aktuálne pracujú.

3. Viedeň bude vzorom pre ostatné letiská

Neviem, či ste to už zaregistrovali, ale Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA) si vybrala letisko Viedeň (materskú základňu Austrian Airlines) na otestovanie najvyšších štandardov bezpečnosti pri cestovaní.

Viedenské letisko tak bude príkladom pre ostatné letiská v Európe, ale aj na svete. Umožňuje už teraz bezkontaktný check-in, odbavenie batožiny, prémiovú službu prednostného odbavenia a prechodu cez letiskové zóny alebo napríklad kompletný molekulárny test na COVID-19 s výsledkom do 2-3 hodín. Ak sa teda budete potrebovať preukázať v cieľovej destinácií alebo doma s negatívnym testom na COVID-19, vo Viedni to raz-dva zvládnete pred odletom preč alebo aj po návrate domov.

Viedenské letisko sa aj tento rok opäť umiestnilo v rebríčku najlepších letísk z celého sveta Skytrax v prvej dvadsiatke, patrí mu 16. miesto. Ide o celosvetovú anketu, ktorá analyzuje služby leteckej dopravy. Viac ako 14 miliónov pasažierov hodnotí kvalitu služieb vyše 550 najfrekventovanejších letisk po celom svete. Vysoká koncentrácia lowcostových spoločností s ponukou lacných leteniek, systematický a kvalitný servis pre klientov, to všetko sú veci, vďaka ktorým je letisko vo Viedni čoraz príťažlivejšie nie len pre nás, čo ho máme na skok.

4. Mladá flotila Austrian Airlines

Austrian Airlines znížili svoju kapacitu približne o 20%. Rakúske aerolinky tak boli nútené poslať do dôchodku niekoľko starších lietadiel. Dotklo sa to napríklad aj celej flotily siedmich lietadiel Airbusov A319.

V dôsledku odchodu do dôchodku sa však priemerný vek rakúskej flotily Boeing 767 znížil z 24,2 rokov na 20,5 rokov. Priemerný vek celej flotily leteckej spoločnosti navyše klesol na 14,6 rokov.

Zdroj foto: Markus Mainka / Shutterstock.com

5. Prísne štandardy bezpečnosti

Koronavírus prinútil letecký priemysel zaviesť najprísnejšie bezpečnostné štandardy. Tie sa teraz dodržiavajú od momentu, kedy vstúpite na letisko. Samozrejmosťou v lietadlách sú tiež HEPA filtre, ktoré chránia cestujúcich pred šírením infekčného ochorenia vzduchom vďaka sofistikovanej filtrácii.

V prípade Austrian Airlines sa uplatňuje nasledovné pravidlá:

  • nosiť rúško počas celého letu je povinnosťou všetkých cestujúcich aj personálu
  • pokiaľ sú prázdne sedadlá v lietadle tak ľudí rozmiestňujú v odstupoch
  • na palube lietadla sa už nenachádzajú nepotrebné magazíny či časopisy
  • platiť za produkty môžete bezkontaktne
  • dezinfekcia bude dostupná pre všetkých cestujúcich v lietadle aj na letisku
  • lietadlá sú dezinfikované po každom lete
  • ak je to možné check-in si spravte online a batožinu odovzdajte cez samoobslužný kiosk
  • na letisku dodržiavajte dostatočný odstup aspoň dva metre od ostatných cestujúcich

Foto: Austrian.com, Austrianblog.com

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky42 minút dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky51 minút dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky5 hodín dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky5 hodín dozadu
PR manažér Pelikána: Zvykli sme si na lacné letenky. Zdražovanie je takmer isté https://t.co/WUARI1vYfF5 hodín dozadu
Kedy budeme môcť vycestovať do Thajska? Krajina je zatiaľ opatrná https://t.co/oO3mens3Xi5 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky6 hodín dozadu
Wizz Air už lieta do Abu Dhabi. Prvý let sa uskutočnil včera (FOTO) https://t.co/IECvpZB95f #novinky6 hodín dozadu
TOP letenky do 100€ s odletom na jeseň 2020 https://t.co/E9I6yV5qXG #letenky6 hodín dozadu
Spoločnosť Qatar Airways zavádza povinné štíty na tvár pre cestujúcich https://t.co/7uQlj7hLmM #novinky6 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore