Nájdeš nás aj na:

Letenky

Letisko Viedeň rastie. Kvalitou, počtom nízkonákladoviek aj cestujúcich

Letisko Viedeň rastie. Kvalitou, počtom nízkonákladoviek aj cestujúcich

Letisko Viedeň zaznamenalo v prvom štvrťroku 2019 najvyšší nárast cestujúcich zo všetkých európskych letísk. Z Viedne odletí ročne 25 miliónov ľudí 110 aerolíniami. Len za prvý kvartál 2019 stúpol počet cestujúcich o 24 percent. Aj u nás sa predaj leteniek z Viedne do celého sveta zdvojnásobil.

Keď si u nás otvoríte aktuálnu ponuku lacných leteniek z Viedne, nájdete tam letenky v rámci Európy od 26 eur a bude vám trvať pomerne dlho, kým sa preskrolujete ponukami do francúzskych, gréckych, nemeckých, španielskych, švédskych či ukrajinských miest pod 50 eur za spiatočné lety. Tie do Severnej Afriky začínajú na 70 eurách a tie do Ázie sú dokonca ešte lacnejšie. Prečo je to tak?

Vo Viedni sa nízkonákladové spoločnosti predbiehajú v tom, kto je lepší, rýchlejší a najmä lacnejší. A tak sa z ponúk spoločností easyJet, Eurowings, Lauda spolu s Ryanair, Level, Norwegian, Volotea či Wizzair môžete zblázniť, najmä mimo sezóny, keď ceny leteniek klesajú najviac. No už ani to nie je pravidlom. Len aby sa z toho nezbláznilo aj naše životné prostredie.

Letisko Viedeň.
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

Stále nové destinácie

Okolité letiská nie sú nadšené tým, ako rýchlo expanduje to viedenské, ak ide o nové destinácie. Od júna tohto roka sa bez prestupu dostanete už aj do čínskeho mesta Urumči na severozápade krajiny. Viedeň vás prostredníctvom spoločnosti China Southern spojí aj s piatym najľudnatejším mestom Číny, Kanton (Guangzhou). Do Kantonu sa dostanete s medzipristátím v už spomínanom Urumči.

Od februára tohto roka lieta jedna z najkvalitnejších leteckých spoločností na svete, japonská 5* ANA, z Tokia do Viedne a späť denne. Letí sa s Boeingom 787-9 Dreamliner s kapacitou 215 miest. Od apríla 2019 sa z Viedne dostanete s Air Canada priamo do kanadského Toronta. Toto leto bude trasa Viedeň-Toronto v ponuke každý deň, v zimnom letovom poriadku 2019/2020 to bude päťkrát do týždňa. Novými destináciami z Viedne sú i kanadský Montreal a juhoafrické Kapské mesto.  

Okrem toho zvýšili rakúske Austrian Airlines frekvenciu letov do Chicaga, New Yorku a Tel Avivu, vo východnej Európe zase do Kyjeva, Krakova, Košíc, Belehradu, Budapešti, Bukurešti či Sarajeva.

Letisko Viedeň.
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

Jedno z najlepších letísk na svete

Viedenské letisko sa minulý rok opäť umiestnilo v rebríčku najlepších letísk z celého sveta Skytrax v prvej dvadsiatke, patrí mu 17. miesto. Ide o celosvetovú anketu, ktorá analyzuje služby leteckej dopravy. Viac ako 14 miliónov pasažierov hodnotí kvalitu služieb vyše 550 najfrekventovanejších letisk po celom svete. Vysoká koncentrácia lowcostových spoločností s ponukou lacných leteniek, systematický a kvalitný servis pre klientov, to všetko sú veci, vďaka ktorým je letisko vo Viedni čoraz príťažlivejšie nie len pre nás, čo ho máme na skok.

Letisko Viedeň.
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

Na skok z Bratislavy

Na viedenské letisko sa cestuje z Bratislavy najlacnejšie a osobne si myslím, že i najpohodlnejšie, autobusom. Pokiaľ vás samozrejme nemá kto odviesť autom. Slovak Lines jazdí do Viedne denne až 25-krát a môžete si vybrať či chcete ísť zrýchleným alebo obyčajným spojom. Prvý cestovný lístok pri použití mobilnej aplikácie tejto spoločnosti máte len za jedno euro.

Aplikácia i online lístok sú fajn najmä preto, že sa nemusíte báť, že ho niekde stratíte či zabudnete. Pri vysokom počte cestujúcich to enormne šetrí papier aj životné prostredie. Lístky si kúpte aspoň dva-tri dni pred odchodom autobusu. Môže sa totiž stať, že budú všetky miesta vypredané.

Slovak Lines uvádza, že najvyššia konečná suma za prepravu na letisko do Viedne je 15 eur. Doposiaľ som využila cestou na letisko Schwechat len autobusy Slovak Lines, hoci dnes už máte na výber aj z iných spoločností – Regio Jet, Flixbus či Eurobus. Už som si na nich jednoducho zvykla. Navyše, nikdy som za prepravu na letisko nezaplatila 15 eur, nanajvýš tak sedem. Autobusy odchádzajú už od tretej ráno z bratislavského letiska, z autobusovej stanice Mlynské Nivy, z pod Mostu SNP a z Einsteinovej v Petržalke.

Letisko Viedeň.
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

Radšej autom!

Ak nie ste autobusový typ, ale omnoho radšej sa na letisko prepravíte sami vo svojom aute, pokojne tak urobte. Schwechat ponúka cestujúcim parkovacie karty za zvýhodnené ceny na parkoviskách PARKPLATZ  C, PARKHAUS 3 alebo PARKHAUS 4 a MAZUR vzdialené od letiska len pár minút peši či kyvadlovou dopravou. V porovnaní s cenami parkovania priamo na letisku ušetríte na týchto parkoviskách 40 až 50 % nákladov. Ak keď sa vrátite zo zahraničia, sadnete rovno do svojho auta a šup domov. Parkovisko Mazur je z tých spomínaných najlacnejšie.

Upozornenie: Predplatené parkovacie karty je možné zakúpiť si len v predpredaji, priamo na letisku sa nepredávajú. Pošlú vám ju výhradne kuriérom na adresu doručenia a zadarmo.

Boeing 767 Austrian Airlines.
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

A čo sú to tie salóniky?

Predovšetkým cestujúci biznis triedy ocenia pri dlhých tranferoch pohodlné letiskové salóniky, ktorých je na letisku vo Viedni hneď niekoľko – JET Lounge, AIR Lounge a SKY Lounge. Vraj sú vyjadrením akéhosi statusu obchodníka. Salóniky ponúkajú voľný prístup do bufetu firmy Do & Co, alkoholické a nealkoholické nápoje, WLAN, široký sortiment medzinárodných novín a časopisov, relaxačné a masážne kreslá, sprchy a fajčiarske kabíny. Salóniky sú zadarmo aj pre pasažierov prvej triedy.

Okrem toho ich vlastne môže využiť každý pasažier, zadarmo to však už nebude, ale za 29,90 eur. Salóniky sú otvorené denne od 5:00 do 22:00, niektoré aj do polnoci. Voľný vstup do letiskových salónikov, ak nie ste cestujúci prvej či biznis triedy, vám umožní kreditná karta MasterCard World.

Biznis salónik na viedenskom letisku.
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

Ani vy ste si ich na letisku nikdy predtým nevšimli? Ani ja nie. Tu je prehľadná mapa letiskových salónikov vo Viedni. Nabudúce sa po nich už len zo zvedavosti obzriem.  

Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

10 Leteniek a pobytov na jeseň za super ceny! Barcelona, Londýn a iné https://t.co/K3MW9zAxAb3 dni dozadu
ALL INCLUSIVE EGYPT ZA 399€! https://t.co/nXk1Tfva3J3 dni dozadu
Veľmi lacné letenky do Porta na jeseň: https://t.co/qPxfokmK2E3 dni dozadu
Tieto letenky do Austrálie od 479€ sú hit mesiaca august: https://t.co/xqrz40WgSE3 dni dozadu
PONUKA DŇA! Víkend v Lisabone s letenkami, hotelom a raňajkami len za 189€! https://t.co/v2DrKJjqL83 dni dozadu
Lacné Miláno v októbri! Leť z Bratislavy od 32€ https://t.co/ZIBkyFYGWH3 dni dozadu
Parádna letenka na Havaj aj s batožinou: https://t.co/1dc3b3X7Rx4 dni dozadu
Zakynthos na 7 nocí all inclusive https://t.co/nUkKdAKDcq4 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore