Nájdeš nás aj na:

Novinky

Thajsko zakázalo vstup na pláž z filmu The Beach až do roku 2021

Thajsko zakázalo vstup na pláž z filmu The Beach až do roku 2021

Thajský záliv, ktorý sa preslávil najmä vďaka filmu Pláž s Leonardom diCapriom v hlavnej úlohe (2000), bude kvôli preľudneniu uzavretý až do roku 2021.

Reklama

Maya Bay, na ostrove Phi Phi Leh, bol minulý rok dočasne nedostupný kvôli extrémnemu nárastu turistov. Ten totiž spôsobil vážne poškodenie tamojšieho prostredia. Predtým ako padlo toto rozhodnutie, navštívilo pláž až 5 tisíc ľudí denne. Väčšina koralov v zálive odumrela.

Zodpovední pracovníci ako odpoveď na tento neznesiteľný trend predĺžili uzáveru o dva roky. Chcú dať zálivu viac času na zotavenie.

Pre porovnanie, v roku 2008 navštívilo pláž asi 170 ľudí denne, zatiaľ čo v roku 2017 to už bolo 3 500 ľudí. Odkedy je záliv uzavretý, v jeho vodách začali opäť plávať žraloky čiernohroté.

Poradca Thajských národných parkov odporúča po znovuotvorení obmedziť počet turistov, ktorí môžu v jeden deň navštíviť pláž. Celkom zakázané by podľa neho mali byť lode.

Zástupcovia lokálneho turizmu sa však na pláž spoliehajú a nechcú stratiť celkový príjem z turizmu v zálive.

zdroj: bbc.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (4 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore