Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Aktualizované: Lufthansa Group očakáva veľké škrty leteckých kapacít. Austrian Airlines ruší všetky lety

Aktualizované: Lufthansa Group očakáva veľké škrty leteckých kapacít. Austrian Airlines ruší všetky lety

Lufthansa Group musela prehodnotiť svoje pôvodné odhady. Aktuálne očakávajú zníženie leteckých kapacít až do 50 percent a zvažujú úplné odstavenie flotily Airbusu A380. Šírenie koronavírusu známeho aj ako COVID-19 prinútilo leteckú spoločnosť Austrian Airlines podniknúť ďalšie kroky. Škrty v službách ovplyvnia 20 percent všetkých letov v celej európskej sieti prepravcu v marci. AKTUALIZOVANÉ: Austrian Airlines pozastavuje všetky lety (viac informácií v článku) až do 19. apríla.

Reklama

Letecká doprava v Rakúsku sa „takmer zastaví“, vyhlásil spolkový kancelár Sebastian Kurz . Vyzval Rakúšanov v zahraničí, aby sa neodkladne vydali na cestu domov alebo kontaktovali ministerstvo zahraničných vecí, aby ich doviezli do vlasti.

Lufthansa Group počíta s veľkými škrtmi v plánoch

Lufthansa Group v súčasnosti skúma (z vyhlásenia 6. marca), do akej miery môže vyradiť celú flotilu Airbus A380, ktorá predstavuje 14 lietadiel, z prevádzky vo Frankfurte a Mníchove.

Dočasné uzemnenie flotily a zníženie kapacít zvažujú z dôvodu rastúcich obáv z koronavírusu a jeho dopadu na ekonomiku. Spoločnosť Lufthansa Group zaznamenala veľké prepady v rezerváciách, a preto sa pripravuje na škrty až do 50 percent svojich kapacít v nasledujúcich týždňoch. Všetky zmeny sa budú odvíjať od ďalšieho vývoja situácie.

Autor foto: Tupungato

Austrian Airlines pokračuje v rušení letov

Aktualizované: Austrian Airlines sa rozhodol dočasne pozastaviť všetky lety od 18. marca. Posledný let z Chicaga pristane vo Viedni 19. marca v ranných hodinách. Zatiaľ budú tieto opatrenia platiť do 19. apríla. Cestujúci, ktorí majú zakúpenú letenku v tomto období, budú obslúžení inou leteckou spoločnosťou, ak je to možné.

Ak sa ocitnete v destinácii a váš spiatočný let je zrušený, odporúčame kontaktovať Ministerstvo zahraničných vecí.

Pasažieri s letmi naplánovanými na najbližších 48 hodín a zrušenými letmi budú automaticky prebookovaní. Austrian Airlines žiada svojich klientov, aby si status svojho letu skontrolovali na webe spoločnosti austrian.com. Ak cestujúci poskytli svoje telefónne číslo alebo e-mailovú adresu, alebo sú členmi programu Miles & More, budú o zmenách automaticky upozornení. Lety, ktoré sú naplánované o viac ako 48 hodín (počnúc 16. marcom), budú prebookované priamo strediskom služieb Ausrtain Airlines Service Center.

Austrian Airlines zároveň vyslovil prosbu, aby zákazníci, ktorých lety sa nemali uskutočniť v najbližších siedmich dňoch, nevolali na zákaznícku linku.

Spoločnosť ponúka pasažierom rebookovanie letov na základe „dobrej vôle“. Letenky s odletom pred 30. aprílom 2020, zakúpené pred 12. marcom 2020, budú pozastavené s možnosťou využiť ich do 1. júna 2020. V prípade potreby si cestujúci dokonca môže pozmeniť destináciu. Pasažieri s letenkami zakúpenými pred 16. marcom 2020 s naplánovaným odletom po 18. marci 2020, budú prepravení inou leteckou spoločnosťou z Lufthansa Group, alebo im budú vrátené peniaze.

Aerolinky nedávno oznámili zníženie služieb v Taliansku až o 40 percent na marec a apríl, spolu so zmenami týkajúcich sa Teheránu a Číny. Dôvodom bol rapídny rast prípadov nákazy koronavírusom v posledných mesiacoch v týchto destináciách. Austrian Airlines chce podľa tlačovej správy zrušiť ešte viac letov v období od 8. do 14. apríla. Navyše, dvanásť lietadiel spoločnosti na krátke a stredné vzdialenosti ostáva na zemi.

„Reagujeme na aktuálny vývoj situácie s vírusom COVID-19. Je bolestivé, no bohužiaľ potrebné, aby sme v marci znížili náš letový poriadok o cca 20 percent,“ povedal Andreas Otto, CCO spoločnosti Austrian Airlines, v tlačovej správe.

Zdroj informácií: simpleflying.com, aerotime.aero
Zdroj a autor hlavnej fotografie: shutterstock.com, Goran Vrhovac

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Svet zachraňuje aerolinky, Európa na čele s Merkelovou aj cestovky https://t.co/fGOlfT3sJw #novinky2 hodiny dozadu
Aerolinky strácajú milióny, aj keď sú ich lietadlá územnené https://t.co/FUdB6wIS0C #novinky6 hodín dozadu
Cestujete na Slovensko zo zahraničia? Musíte sa registrovať https://t.co/0w1tLOcIRX #novinky10 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky10 hodín dozadu
Repatriácia z Miami do Bratislavy sa odkladá o týždeň (aktualizované) https://t.co/k0o2fNZUQR #novinky11 hodín dozadu
Emirates od 6. apríla obnovia niektoré lety. Zatiaľ len jedným smerom https://t.co/anHbtjVaed #novinky3 dni dozadu
Airbnb ponúka ubytovanie zadarmo pre doktorov a záchranárov bojujúcich s COVID-19 https://t.co/d2dAnWfBRZ #novinky3 dni dozadu
Kultúrny program počas karantény: Van Gogh, Banksy, Rómeo a Júlia online https://t.co/W5ZggbUhcU #novinky3 dni dozadu
Lufthansa zrejme dostane miliardovú pomoc od Nemecka https://t.co/1rfSjWdqjK #novinky3 dni dozadu
Belgicko zvažuje zoštátnenie Brussels Airlines https://t.co/qUeWCVm2gM #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore