Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Aktualizované: Lufthansa Group očakáva veľké škrty leteckých kapacít. Austrian Airlines ruší všetky lety

Aktualizované: Lufthansa Group očakáva veľké škrty leteckých kapacít. Austrian Airlines ruší všetky lety

Lufthansa Group musela prehodnotiť svoje pôvodné odhady. Aktuálne očakávajú zníženie leteckých kapacít až do 50 percent a zvažujú úplné odstavenie flotily Airbusu A380. Šírenie koronavírusu známeho aj ako COVID-19 prinútilo leteckú spoločnosť Austrian Airlines podniknúť ďalšie kroky. Škrty v službách ovplyvnia 20 percent všetkých letov v celej európskej sieti prepravcu v marci. AKTUALIZOVANÉ: Austrian Airlines pozastavuje všetky lety (viac informácií v článku) až do 19. apríla.

Reklama

Letecká doprava v Rakúsku sa „takmer zastaví“, vyhlásil spolkový kancelár Sebastian Kurz . Vyzval Rakúšanov v zahraničí, aby sa neodkladne vydali na cestu domov alebo kontaktovali ministerstvo zahraničných vecí, aby ich doviezli do vlasti.

Lufthansa Group počíta s veľkými škrtmi v plánoch

Lufthansa Group v súčasnosti skúma (z vyhlásenia 6. marca), do akej miery môže vyradiť celú flotilu Airbus A380, ktorá predstavuje 14 lietadiel, z prevádzky vo Frankfurte a Mníchove.

Dočasné uzemnenie flotily a zníženie kapacít zvažujú z dôvodu rastúcich obáv z koronavírusu a jeho dopadu na ekonomiku. Spoločnosť Lufthansa Group zaznamenala veľké prepady v rezerváciách, a preto sa pripravuje na škrty až do 50 percent svojich kapacít v nasledujúcich týždňoch. Všetky zmeny sa budú odvíjať od ďalšieho vývoja situácie.

Autor foto: Tupungato

Austrian Airlines pokračuje v rušení letov

Aktualizované: Austrian Airlines sa rozhodol dočasne pozastaviť všetky lety od 18. marca. Posledný let z Chicaga pristane vo Viedni 19. marca v ranných hodinách. Zatiaľ budú tieto opatrenia platiť do 19. apríla. Cestujúci, ktorí majú zakúpenú letenku v tomto období, budú obslúžení inou leteckou spoločnosťou, ak je to možné.

Ak sa ocitnete v destinácii a váš spiatočný let je zrušený, odporúčame kontaktovať Ministerstvo zahraničných vecí.

Pasažieri s letmi naplánovanými na najbližších 48 hodín a zrušenými letmi budú automaticky prebookovaní. Austrian Airlines žiada svojich klientov, aby si status svojho letu skontrolovali na webe spoločnosti austrian.com. Ak cestujúci poskytli svoje telefónne číslo alebo e-mailovú adresu, alebo sú členmi programu Miles & More, budú o zmenách automaticky upozornení. Lety, ktoré sú naplánované o viac ako 48 hodín (počnúc 16. marcom), budú prebookované priamo strediskom služieb Ausrtain Airlines Service Center.

Austrian Airlines zároveň vyslovil prosbu, aby zákazníci, ktorých lety sa nemali uskutočniť v najbližších siedmich dňoch, nevolali na zákaznícku linku.

Spoločnosť ponúka pasažierom rebookovanie letov na základe „dobrej vôle“. Letenky s odletom pred 30. aprílom 2020, zakúpené pred 12. marcom 2020, budú pozastavené s možnosťou využiť ich do 1. júna 2020. V prípade potreby si cestujúci dokonca môže pozmeniť destináciu. Pasažieri s letenkami zakúpenými pred 16. marcom 2020 s naplánovaným odletom po 18. marci 2020, budú prepravení inou leteckou spoločnosťou z Lufthansa Group, alebo im budú vrátené peniaze.

Aerolinky nedávno oznámili zníženie služieb v Taliansku až o 40 percent na marec a apríl, spolu so zmenami týkajúcich sa Teheránu a Číny. Dôvodom bol rapídny rast prípadov nákazy koronavírusom v posledných mesiacoch v týchto destináciách. Austrian Airlines chce podľa tlačovej správy zrušiť ešte viac letov v období od 8. do 14. apríla. Navyše, dvanásť lietadiel spoločnosti na krátke a stredné vzdialenosti ostáva na zemi.

„Reagujeme na aktuálny vývoj situácie s vírusom COVID-19. Je bolestivé, no bohužiaľ potrebné, aby sme v marci znížili náš letový poriadok o cca 20 percent,“ povedal Andreas Otto, CCO spoločnosti Austrian Airlines, v tlačovej správe.

Zdroj informácií: simpleflying.com, aerotime.aero
Zdroj a autor hlavnej fotografie: shutterstock.com, Goran Vrhovac


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore