Nájdeš nás aj na:

Novinky

Lufthansa Group sa rozhodla neprerušiť niektoré lety do USA napriek zákazu

Lufthansa Group sa rozhodla neprerušiť niektoré lety do USA napriek zákazu

The Lufthansa Group oznámila, že jej letecké spoločnosti budú pokračovať v letoch do Chicaga a New Yorku aj po tom, čo USA oznámili prísny zákaz cestovania v reakcii na koronavírus.

Reklama

Vo svojom oficiálnom vyhlásení Lufthansa Group oznámila:

“Napriek novým pokynom pre cestujúcich z Európskej únie, Švajčiarska a ďalších krajín, ktoré nariadila administratíva USA, bude spoločnosť Lufthansa Group naďalej ponúkať lety do USA z Nemecka, Rakúska, Švajčiarska a Belgicka.

Skupina Lufthansa bude prevádzkovať lety z Frankfurtu do Chicaga a Newarku (New York), z Zürichu do Chicaga a Newarku (New York), z Viedne do Chicaga a z Bruselu do Washingtonu aj po 14. marci, čím zachová aspoň nejaké letecké spojenia medzi Európou a USA.

Aerolinky v súčasnosti pracujú na alternatívnom letovom poriadku pre USA. Cestujúci sa budú stále môcť dostať do všetkých destinácií v USA prostredníctvom spojovacích letov poskytovaných partnerskou leteckou spoločnosťou United Airlines.”

Autorom foto je NextNewMedia

Okrem toho budú všetky ďalšie lety v USA pozastavené až do odvolania z dôvodu administratívnych obmedzení USA vrátane všetkých odletov z Mníchova, Düsseldorfu a Ženevy. Skupina Lufthansa bude naďalej lietať do všetkých destinácií v Kanade až do odvolania.

Letecké spoločnosti skupiny Lufthansa ponúkajú podľa plánu 313 spojení do 21 destinácií v USA z Európy v zimnom letovom poriadku, ktorý stále platí do 28. marca.

Zdroj info: https://www.businesstraveller.com/
Zdroj hlavnej fotografie: Autor Tupungato

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO2 dni dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky2 dni dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky2 dni dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky3 dni dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky3 dni dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky3 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore