Nájdeš nás aj na:

Novinky

Lufthansa Group sa rozhodla neprerušiť niektoré lety do USA napriek zákazu

Lufthansa Group sa rozhodla neprerušiť niektoré lety do USA napriek zákazu

The Lufthansa Group oznámila, že jej letecké spoločnosti budú pokračovať v letoch do Chicaga a New Yorku aj po tom, čo USA oznámili prísny zákaz cestovania v reakcii na koronavírus.

Reklama

Vo svojom oficiálnom vyhlásení Lufthansa Group oznámila:

„Napriek novým pokynom pre cestujúcich z Európskej únie, Švajčiarska a ďalších krajín, ktoré nariadila administratíva USA, bude spoločnosť Lufthansa Group naďalej ponúkať lety do USA z Nemecka, Rakúska, Švajčiarska a Belgicka.

Skupina Lufthansa bude prevádzkovať lety z Frankfurtu do Chicaga a Newarku (New York), z Zürichu do Chicaga a Newarku (New York), z Viedne do Chicaga a z Bruselu do Washingtonu aj po 14. marci, čím zachová aspoň nejaké letecké spojenia medzi Európou a USA.

Aerolinky v súčasnosti pracujú na alternatívnom letovom poriadku pre USA. Cestujúci sa budú stále môcť dostať do všetkých destinácií v USA prostredníctvom spojovacích letov poskytovaných partnerskou leteckou spoločnosťou United Airlines.“

Autorom foto je NextNewMedia

Okrem toho budú všetky ďalšie lety v USA pozastavené až do odvolania z dôvodu administratívnych obmedzení USA vrátane všetkých odletov z Mníchova, Düsseldorfu a Ženevy. Skupina Lufthansa bude naďalej lietať do všetkých destinácií v Kanade až do odvolania.

Letecké spoločnosti skupiny Lufthansa ponúkajú podľa plánu 313 spojení do 21 destinácií v USA z Európy v zimnom letovom poriadku, ktorý stále platí do 28. marca.

Zdroj info: https://www.businesstraveller.com/
Zdroj hlavnej fotografie: Autor Tupungato


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore