Nájdeš nás aj na:

Európa

Londýn prvýkrat v tomto storočí otvoril dve nové stanice metra. Stáli miliardu libier

Londýn prvýkrat v tomto storočí otvoril dve nové stanice metra. Stáli miliardu libier

Londýn otvoril dve nové stanice metra za 1,1 miliardy libier vo štvrti blízko bývalej elektrárne Battersea na juhu mesta. Bolo to prvé rozšírenie najstaršieho podzemného dopravného systému na svete od 90. rokov minulého storočia, ktoré podľa starostu britskej metropoly Sadiqa Khana zohrá kľúčovú úlohu pri obnove mesta z dopadov pandémie koronavírusu.

Reklama

Otvorením dvoch nových staníc sa celkový počet staníc metra v Londýne zvýšil na 272. Dve nové stanice, Battersea Power Station a Nine Elms, pribudli na linke Northern Line v juhozápadnej časti Londýna, ktorá v ostatných rokoch zažila masívnu výstavbu a obnovu.

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť v Londýne?


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.5/5 - (8 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore