Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Chystáš sa do Londýna? Tieto tipy budeš potrebovať

Chystáš sa do Londýna? Tieto tipy budeš potrebovať

Možno sa aj tebe už na cestách potvrdilo, že je lepšie mať aspoň základné informácie pripravené skôr, ako sa v destinácii ocitneš. Tu je rýchly zoznam miest, ktoré by si mal vidieť, aplikácií, vďaka ktorým sa nestratíš a nejaké extra tipy na spríjemnenie výletu v čarovnom Londýne.

Vedel si o Londýne, že…?

Keď bola v Londýne po prvýkrát navrhnutá doprava pod zemou, miestni inžinieri prišli s nápadom naplniť tunely vodou a prevážať obyvateľov zo stanice na stanicu na člnoch, prípadne využiť kone a ťahať vozy v tme v podzemí. Nakoniec očividne zvíťazilo metro tak, ako ho poznáme aj z ostatných miest.

Čo musíš vidieť?

Tower of London: Objav tisícročnú históriu hradu na severnom pobreží rieky Temža a vydaj sa na prehliadku s ikonickými beefeatermi, teda s čestnou strážou.

Big Ben: Najznámejšie hodiny na svete. Veža siaha do výšky 96 metrov a nachádza sa na nej 5 zvonov.

London Eye: Vyhliadkové koleso ponúka jeden z najkrajších výhľadov v meste. Okruh trvá asi 30 minút a točí sa rýchlosťou 26 centimetrov za sekundu.

Buckinghamský palác: Sídlo kráľovskej rodiny je otvorené verejnosti každý rok od júla do októbra. Je jedným z posledných fungujúcich svojho druhu na svete. Krásne zlaté schodisko, zbierka umenia a izba trónov priťahujú veľa zaslúženej pozornosti.

Westminster Abbey: Jeden z najväčších kostolov na svete píše príbehy tisíce rokov staré. Zažil korunováciu Viliama Dobyvateľa aj kráľovnej Alžbety II. Táto gotická stavba s nádhernými mozaikami vo vnútri je miestom odpočinku velikánov ako Isaac Newton, Charles Dickens a 17 britských monarchov.

Tower Bridge: Impozantná viktoriánska stavba, ktorá nie je len symbolom mesta križujúcim rieku Temžu, ale aj skvelou zastávkou s unikátnym výhľadom. Môžeš sa totiž prejsť po sklenenom chodníku visiacom takmer 43 metrov nad vodou. Nájdeš tu aj staré viktoriánske a parné motory.

Katedrála svätého Pavla: Je jedným z najväčších kostolov na svete. Nachádza sa na kopci Ludgate Hill, najvyššom bode v meste. Takmer po celom interiéri sa tiahne ikonická Šeptajúca ochodza (Whispering Gallery). Ak zašepkáš naproti jednej z jej stien, svoje slová môžeš počuť až na druhej strane katedrály.

Netradičný turista

Londýn je plný skvelých atrakcií pre dospelých, aj deti. Vyskúšaj prehliadku najslávnejších historických krčiem po stopách Shakespeara či Dickensa. Zastavíte sa na nejaké to pivko, preskúmate skryté zákulisia mesta a spoznáte aj najstaršieho krajčíra.

Pre malých aj veľkých je tu čarovná Harry Potter tour s plavbou, návštevou filmových miest, magickým kvízom a výhľadom na najnavštevovanejšie pamiatky.

Morský svet v londýnskom akváriu SEA LIFE, jednom z najväčších európskych akvárií, umožní deťom nahliadnuť do hlbín oceánu.

Všetky netradičné zážitky v Londýne nájdeš TU.

Božská rapsódia nie len v Londýne

Londýn, Bombaj, Zanzibar – to je trojica nezabudnuteľných zážitkov, ktoré si môžeš vychutnať vďaka nášmu Multicity.

Štýlové ubytovanie za dobrú cenu

Hotel W14*** pozostávajúci zo štyroch viktoriánskych domov sa nachádza len 5 minút chôdze od stanice metra, z ktorej sa do centra dostaneš za 30 minút. Moderne zariadené izby ti poskytnú všetko, čo na výlete potrebuješ.
Vypelikánovali sme aj špeciálnu ponuku na hotel W14 s letenkami do Londýna spolu už od 229 eur.

Užitočné aplikácie

Best Coffee – cafes guide: Ak máš rád kávu a chceš si ju vychutnať aj počas svojho výletu v Londýne, budeš potrebovať túto aplikáciu. Zabudni na veľké známe reťazce a zaži nezávislé kaviarne s charizmou.

Timeout: Táto apka je skvelá na prehľad v tom, čo sa práve v meste deje. Nájdeš tu reštaurácie aj eventy spolu s cenami a lokáciami.

Citymapper: Zabudni na Google maps a v Londýne vytiahni radšej túto apku. Pomôže ti získať trasu verejnou dopravou kamkoľvek.

Nenechaj sa zaskočiť mokrým anglickým počasím a zbaľ si so sebou univerzálny pršiplášť!

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Exotický ostrov Roatán za neskutočnú cenu z Viedne: https://t.co/hgmveVjzlB9 hodín dozadu
PONUKA DŇA! Exotické Langkawi s 4* hotelom za 899€ https://t.co/jTuoMuYs9R9 hodín dozadu
Zaži nádhernú a horúcu dovolenku na africkej pláži. Mega lacná Keňa z Viedne: https://t.co/bhWWxCwQfn10 hodín dozadu
Bali z Viedne za 499€ je letenka týždňa! https://t.co/68FsjqCqOP12 hodín dozadu
Maldivy z Milána za 429€! https://t.co/hkz9V2UBBu15 hodín dozadu
Istanbul za super cenu! Kupuj letenky od 129€ https://t.co/RjRNUGSV7j15 hodín dozadu
Nádherný Réunion z Viedne od 619€! https://t.co/hQNZu5230d15 hodín dozadu
ÁZIJSKÉ LETENKOBRANIE: Rezervuj si tú svoju od 109€ https://t.co/ZEHM4w7Pec1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore