Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Londýn a jeho zaujímavosti: tieto pamiatky sú v meste dostupné zadarmo

Londýn a jeho zaujímavosti: tieto pamiatky sú v meste dostupné zadarmo

Londýn je plný zaujímavostí, je považovaný za jednu z najdrahších európskych metropol a patrí aj medzi 10 miest, ktoré sú miláčikmi Instagramu. Ubytovanie a jedlo je tu v porovnaní s inými mestami drahšie, ale na druhej strane tu nájdete najviac pamiatok a zaujímavostí, ktoré sú zadarmo. Okrem múzeí, galérií a kostolov odporúčame navštíviť aj trhoviská a parky, do ktorých je vstup zadarmo samozrejmosťou (potom však túto samozrejmosť nepreneste do hotela, ako to robia niektorí – pozrite náš vtipný zoznam najčastejšie „požičaných“ vecí z hotelov).

Okrem 10 COOL zaujímavostí v hlavnom meste Anglicka prinášame vám aj zoznam londýnskych pamiatok, do ktorých sa dostanete zadarmo:

1. British Museum

British Museum (Britské múzeum) sa považuje za jedno z najväčších a najdôležitejších múzeí kultúry a histórie. Nachádza sa v štvrti Camden a prvý krát bolo otvorené pre verejnosť v roku 1759. Nájdete tu viac ako 7 miliónov predmetov zo všetkých kontinentov, zaujímavosti, ako napríklad zbierky zo starovekého Egypta, Grécka, Ríma, Perzie, ale aj z Veľkonočných ostrovov. Vstup do múzea je zadarmo, spoplatnené sú iba niektoré expozície.

British museum-min

Otváracie hodiny:

10:00-17:30

Piatky: 10:00-20:30

Vstupné: zadarmo

Webová stránka: http://www.britishmuseum.org/

2. Museum of London

Museum of London (Múzeum Londýna) je zamerané na históriu a kultúru mesta, od jeho vzniku až po súčasnosť. Nachádza sa 10 minút od Katedrály svätého Pavla. V blízkosti múzea môžete vidieť zvyšok pôvodných londýnskych hradieb.

Otváracie hodiny:

10:00-18:00

Vstupné: zadarmo

Webová stránka: http://www.museumoflondon.org.uk/london-wall/

3. Múzeum Viktórie a Alberta

Múzeum Viktórie a Alberta sa špecializuje na dekoratívne umenie. Založené bolo v roku 1852 a nájdete tu 145 sál a chodby dlhé dokopy 13 kilometrov. Za pozretie stoja sochy renesančných umelcov, ázijské umenie a sála Cast Court, ktorá dosahuje výšku dvojposchodovej budovy.

Londyn museum-min

Otváracie hodiny:

10:00-17:45

Piatky: 10:00 – 22:00

Vstupné: zadarmo

Webová stránka: http://www.vam.ac.uk/

4. Science Museum

Science museum (Múzeum vedy) patrí medzi najobľúbenejšie múzeá v Londýne. Okrem prvej parnej lokomotívy, modelu DNA, či výstavy vesmíru, tu môžete nájsť množstvo interaktívnych exponátov: simulátory lietania, IMAX kino, panely s hádankami a hrami. Odporúčame vyhradiť si viac času na túto návštevu.

Otváracie hodiny:

10:00-18:00

Vstupné: zadarmo

IMAX kino, letecké simulátory, príležitostné atrakcie: za poplatok

Webová stránka: http://www.sciencemuseum.org.uk/home.aspx

5. National Gallery

Národná galéria sa nachádza na Trafalgarskom námestí, ktoré už samo o sebe patrí medzi zaujímavosti v Londýne. Nájdete tu viac ako 2000 obrazov od najznámejších autorov z celého sveta. Otvorená je každý deň v týždni a vstup je pre všetkých zadarmo.

National Gallery trafalgar-min

Otváracie hodiny:

10:00-18:00

Piatky: 10:00-21:00

Vstupné: zadarmo

Webová stránka: http://www.nationalgallery.org.uk/

6. Tate Modern

Spolu s Tate Britain je súčasťou Tate Gallery. Je to múzeum moderného umenia, v ktorom nájdete viac ako 60 000 diel. Zaujímavosťou je priestor, v ktorom sa galéria nachádza – bývalá elektráreň na brehu Temže.

Tate Modern-min

Otváracie hodiny:

10:00-18:00

Piatky, soboty: 10:00-22:00

Vstupné: zadarmo (niektoré výstavy platené)

Webová stránka: http://www.tate.org.uk/modern/

7. Natural History Museum

Natural History Museum obsahuje 70 miliónov objektov rozdelených do 5 sekcií: zoológia, botanika, paleontológia, entomológia a mineralógia. Jedna z posledných expozícií je venovaná ekológii. Múzeum je slávne vďaka zbierke dinosaurích kostier, hneď pri vstupe vás privíta 5 metrová kostra diplodoka.

Natural History Museum-min

Otváracie hodiny:

10:00-17:50

Vstupné: zadarmo

Webová stránka: http://www.nhm.ac.uk/

8. National Portrait Gallery

Národná galéria portrétov ponúka zbierku obrazov, karikatúr, fotografií a kresieb slávnych osobností. Okrem stredovekých kráľov tu nájdete aj iné „londýnske“ zaujímavosti: portrét kráľovskej rodiny, Micka Jaggera  a mnohých ďalších.

National portrait gallery-min

Otváracie hodiny:

10:00-18:00

Štvrtky, Piatky: 10:00 – 21:00

Vstupné: zadarmo

Webová stránka: http://www.npg.org.uk/index.php


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Silvester na Madeire s letenkami, 4*hotelom a luxusnou plavbou katamaránom za 839€ https://t.co/OIZcC8dy0i #dovolenky34 minút dozadu
EXTRÉMNE LACNÁ EXOTIKA: Jordánske destinácie Ammán a Aqaba spiatočne z Viedne od 69€! https://t.co/lfpX9n4iqN #letenky3 hodiny dozadu
Výlety v Dubaji: Pelikán spúšťa jedinečné prehliadky mesta so sprievodkyňou https://t.co/XvW0YRlSli #novinky3 hodiny dozadu
Ujdi pred zimou do exotiky: Ostrov Svätého Martina za 599€! https://t.co/kzHmaLgzP1 #letenky4 hodiny dozadu
Predvianočný Paríž v decembri od perfektných 78€! https://t.co/lhYIdZKS14 #letenky4 hodiny dozadu
Turecký Dalamán od 74€ z Bratislavy! Čakajú ťa nedotknuté pláže a poriadny kus histórie https://t.co/drVFBCEa5j #letenky4 hodiny dozadu
Peckový výpredaj od 17€: vyberáš z 10 obľúbených destinácií https://t.co/2DZ3fXZNYT #letenky4 hodiny dozadu
7 najlepších prechádzok v Londýne (toto všetko zažiješ len pešo!) https://t.co/JPeajTLCvF #cestopisy5 hodín dozadu
Čo znamená nová linka Budapešť – Soul pre Slovákov a ako to vyzerá na palube Dreamlinera? https://t.co/30j8Gvkt6s #letenky16 hodín dozadu
Instantné ÁNO, nezabudnuteľná svadba. Ako sa zosobášiť v Las Vegas? https://t.co/GBehBmOeEN #cestopisy21 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore