Nájdeš nás aj na:

Novinky

10 vecí, ktoré si ľudia najčastejšie „požičajú bez vrátenia“ z hotela

10 vecí, ktoré si ľudia najčastejšie „požičajú bez vrátenia“ z hotela

Britský Telegraph prišiel s veľmi zaujímavým prieskumom. Podľa neho si až 69 percent hostí v hotelových zariadeniach„požičiava veci bez vrátenia“. Prieskum okrem iného ukázal aj to, čo najčastejšie mizne z hotelových izieb. Ako jeho tvorcovia poznamenali, ľudia pri tom všetkom často zabúdajú na to, že hotelový personál presne vie, čo z ktorej izby zmizlo a môže to ihneď aj zúčtovať, pretože častokrát vlastní aj číslo kreditnej karty hostí. A tu už prinášame sľúbený zoznam TOP 10:

10. Biblia

Aj keď v jednom z Božích prikázaní sa hovorí, nepokradneš(!), v Európe to zrejme až tak neplatí. Biblia patrí medzi najčastejšie miznúce veci z hotelových izieb.

9. Knihy

Nedočítali ste svoju obľúbenú knihu z hotelovej knižnice? Nevadí, vezmite si ju domov, nikto na to nepríde. Tak by mohla znieť reklama na knihy v hotelových zariadeniach. Opak je však pravdou, ľudia si berú knihy z hotela často a nosia si ich domov ako suveníry.

8. Rýchlovarná kanvica

Niektorí pritom riskujú popálenie, prípadne to, že si to všimne napríklad letiskový personál. Aj keď to pre mnohých môže znieť neuveriteľne, aj rýchlovarné kanvice sú veľmi žiadaný tovar v hoteloch.

7. Záclony

Príležitosť robí zlodeja? Svoje o tom vedia aj hotelové záclony. Už mnohokrát sa ocitli v nejednej podpalubnej batožiny cestovateľov 🙂

6. Umelecké predmety

Obrazy, sošky či rôzne artefakty. Z hotelových izieb či chodieb často miznú aj vkusné umelecké diela. Možno ich cestujúci chcú mať len tak doma a možno ich chcú vydražiť. Kto vie?

5. Rámy obrazov

Obraz sa im nepáčil, za to rám áno. Rámy z obrazov patria medzi piaty najčastejšie odcudzený majetok hotelových zariadení a rezortov.

4. Príbor z reštaurácie

Niektorí ho vezmú nechcene, iný cielene. Hotelový príbor a predovšetkým jedálenske nože miznú závratnou rýchlosťou.

3. Jedlo a pitie

Je v cene izby aj minibar alebo nie je? Niektorí si s tým hlavu nelámu a skrátka si vezmú, na čo majú chuť. A to aj bez platenia. Jedlo a pitie patrí medzi najčastejšie požičané veci z hotela (samozrejme bez vrátenia).

2. Batéria a žiarovky

Ešte ste o tom nepočuli? Mnohí si z hotelových izieb zvyknú vymeniť batérie v diaľkovom ovládači alebo si ich jednoducho vezmú. Bizarnosťou sú potom aj žiarovky z lámp, aj tento elektronický spotrebný materiál patrí medzi najčastejšie miznúce veci.

1. Uteráky

Absolútne najčastejšie miznúci majetok hotela sú, ako isto mnohí tušíte, uteráky. Ak vezmeme do úvahy, koľko ľudí uteráky už reálne použilo a niekto si ich nakoniec vezme, nie je to celkom výhra, však? 🙂 No uteráky skrátka nabádajú ľudí na krádež najčastejšie, platí to celosvetovo.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

10 Leteniek a pobytov na jeseň za super ceny! Barcelona, Londýn a iné https://t.co/K3MW9zAxAb3 dni dozadu
ALL INCLUSIVE EGYPT ZA 399€! https://t.co/nXk1Tfva3J3 dni dozadu
Veľmi lacné letenky do Porta na jeseň: https://t.co/qPxfokmK2E3 dni dozadu
Tieto letenky do Austrálie od 479€ sú hit mesiaca august: https://t.co/xqrz40WgSE3 dni dozadu
PONUKA DŇA! Víkend v Lisabone s letenkami, hotelom a raňajkami len za 189€! https://t.co/v2DrKJjqL83 dni dozadu
Lacné Miláno v októbri! Leť z Bratislavy od 32€ https://t.co/ZIBkyFYGWH3 dni dozadu
Parádna letenka na Havaj aj s batožinou: https://t.co/1dc3b3X7Rx4 dni dozadu
Zakynthos na 7 nocí all inclusive https://t.co/nUkKdAKDcq4 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore