Nájdeš nás aj na:

Novinky

Kam lietate najradšej z Bratislavy? Do Londýna, Dublinu aj Kyjeva

Kam lietate najradšej z Bratislavy? Do Londýna, Dublinu aj Kyjeva

K najvyužívanejším destináciám z Letiska M. R. Štefánika, akými sú Londýn a Dublin, sa pridal už aj Kyjev. Počas prvých štyroch mesiacov roka 2019 sa z hľadiska počtu vybavených cestujúcich umiestnilo hlavné mesto Ukrajiny na treťom mieste.

Reklama

Prispel k tomu fakt, že do Kyjeva z Bratislavy možno využiť a spiatočne dve letecké linky – do Kyjeva-Žuljany dopravcom Wizz Air a Kyjeva-Boryspiľu dopravcom Ryanair.

Pätinu najúspešnejších destinácií dopĺňajú letecké linky do Moskvy v Rusku, talianskeho Milána a z nich. Od začiatku januára do konca apríla vybavilo letisko v Bratislave spolu 541 884 cestujúcich, o 7 percent viac ako v rovnakom období vlani. Uskutočnilo sa zároveň 7 569 letov.

Historický rekord letiska v apríli

V apríli zaznamenalo letisko zároveň historický rekord – najvyšší počet vybavených cestujúcich v štvrtom mesiaci roka v celej histórii letiska, teda najviac aprílových cestujúcich za 68 rokov! Spolu bolo na prílete a odlete vybavených 156 234 pasažierov, o dve percentá viac ako v apríli 2018 a o tisíc tristo viac ako v rekordnom apríli v roku 2008. Zároveň sa uskutočnilo 2 116 odletov a príletov lietadiel.

Zdroj: Tlačová správa Letiska M. R. Štefánika – Airport Bratislava


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (4 votes)
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Hore