Nájdeš nás aj na:

Európa

Spiatočné letenky z Bratislavy do ukrajinského Ľvova v predaji.

Spiatočné letenky z Bratislavy do ukrajinského Ľvova v predaji.

Odkedy Wizz Air spustil v októbri minulého roka priamu leteckú linku z Bratislavy do ukrajinského Ľvova, dopyt po týchto letenkách neustále rastie.

Reklama

Pri Wizzair myslite na batožinu – v základnej cene letenky nemáte klasickú príručnú batožinu, len malú tašku s rozmermi 40x30x20 cm. Klasickú príručnú batožinu si môžete vziať vtedy, ak si zakúpite službu priority boarding od deväť eur.

Lacné letenky do Ľvova

  • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
  • S kým? Letecká spoločnosť Lauda
  • Kedy? marec 2020
  • Príklad? Termín 15. –21. január 2021 (POZRI KALENDÁR)
  • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina
Bratislava Priamy let Lvov Priamy let Bratislava
od 43 Rezervuj

Kam na potulky Ľvovom?

Ľvov, pôvodne tretie najväčšie poľské mesto, je dnes zaslúžene považované za ukrajinské hlavné mesto kultúry. Skúste vynechať autá a autobusy a za kultúrou sa vydajte na ukrajinských bicykloch. Ľvov má závideniahodnú cykloinfraštrukúru. Všetky podrobné informácie o cyklotrasách, ktoré sa vyznačujú modrou farbou, sa dozviete na geografickom portáli mesta. Ich celková dĺžka je asi 100 km. Na mape nájdete aj požičovne bicyklov vrátane staníc Nextbike a cyklistických dvorov.

Hoci kampaň Bez plastov sa v Ľvove začala už 9. apríla, potrvá až do 3. júla. Dovtedy bude mesto pravidelne plné interaktívnych vzdelávacích podujatí, verejných premietaní a stánkov s ekologickými a udržateľnými výrobkami.

Ak sa vám zažiada opustiť mesto ako také a oddýchnuť si v prírode, nemusíte chodiť ďaleko. V okrese Turkivsky v regióne Ľvov sa zachovali jedinečné panenské lesy. Vznikne tam i národný park Boykivshchyna. Aj to je jedno z opatrení, akým sa Ukrajina približuje normám Európskej únie. V súčasnosti totiž chránia len približne sedem percent svojej prírody a zelene.

Nenechajte si ujsť

Na ulici Princa Leva nájdete na typickom mestskom nádvorí v jednej z najstarších štvrtí mesta jedno čarovné miesto – múzeum a domov hračiek, ktoré ktosi zahodil, stratil alebo niekde zabudol. Nájdete tam plyšové zvieratká, bábiky, hudobné nástroje, figuríny aj bicykle staré skutočne desiatky rokov, väčšinou sovietske, ale i tie moderné.

Miesto pre opustené hračky.
Fotografia: Tetiana Kormych | Dreamstime.com

Je to až melancholické miesto, no to, ako sú tieto predmety pekne poukladané v priestore z neho robí akúsi malú svätyňu. Verte mi, na taktom mieste ste ešte neboli.

Kam inam na Ukrajine? Prečítajte si tu.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky3 dni dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky3 dni dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy3 dni dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky3 dni dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy3 dni dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy3 dni dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky3 dni dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky3 dni dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore