Nájdeš nás aj na:

Ázia

Dubaj priamo z Bratislavy: Obľúbená linka Smartwings je späť vo frekvencii 2-krát týždenne!

Dubaj priamo z Bratislavy: Obľúbená linka Smartwings je späť vo frekvencii 2-krát týždenne!

Pravidelné letecké spojenie medzi bratislavským Letiskom M. R. Štefánika a Dubajom v Spojených arabských emirátoch je späť. Cestujúci môžu linku využiť od októbra 2022 dvakrát týždenne. Letecká spoločnosť Smartwings premáva v stredu a nedelu, čím umožňuje cestujúcim stráviť v Dubaji nie len týždennú dovolenku, ale aj kratší predĺžený víkend.

Reklama

Inauguračný let Smartwings prebehol 26. októbra 2022, teda tesne pred prechodom na zimný letový poriadok.

Do Dubaja so Smartwings

Podmienky vstupu do Dubaja

Zaočkovaní turisti nepotrebujú PCR test, od nezaočkovaných sa vyžaduje test nie starší ako 48 hodín.

Prečo musíš zažiť Dubaj aspoň raz za život?

dubaj

Ako vyzerá let so Smartwings do Dubaja?

Smartwings do Dubaja je ďalšou zaujímavou alternatívou pre slovenských dovolenkárov. Smartwings na linku do Emirátov používajú vynovený Boeing 737 MAX 8. České aerolinky sú jednými z prvých, ktoré tento stroj opätovne zaradili do flotily. Vo svojej flotile majú aerolinky 8 Boeingov 737 MAX.

Boeing 737 MAX sa vyznačuje nízkou hlučnosťou a kvalitnými technológiami. Kabína lietadla má modernejší interiér zodpovedajúci konceptu “Sky Interior”, ktorý bol prvýkrát zavedený pri Boeingoch 787. LED osvetlenie dodáva pocit väčšej priestrannosti a zlepšuje tak celkový dojem.

Nové lietadlo je vybavený 189 modernými a tenšími sedadlami, ktoré sú vybavené USB vstupom vhodným pre napájanie elektronických zariadení. Cestovanie má rovnako spríjemniť Wi-Fi pripojenie k zábavného portálu na palube lietadla. Lietadlo je poháňané novými úspornejšími motormi CFM LEAP-1B a je vybavené novými wingletmi, ktoré zlepšujú aerodynamické vlastnosti krídla. Oproti súčasnej generácii Boeing 737NG je lietadlo MAX úspornejšie až o 14 percent.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore