Nájdeš nás aj na:

Európa

Božské Atény: Letenky z Bratislavy i Viedne od 16€!

Božské Atény: Letenky z Bratislavy i Viedne od 16€!

Trojmiliónová metropola plná pamiatok, skvelého jedla a umenia je už roky obľúbenou destináciou Slovákov. A tento rok to nie je inak. Ak túžiš spoznať jedno z najvýznamnejších historických miest na svete a zároveň v zime utiecť do ešte stále veľmi príjemných dvojciferných teplôt – máme pre teba lacné letenky do Atén. Prečo letieť do Atén v zime? Stretneš tam niekoľkonásobne menej turistov a ceny tiež klesajú.

Reklama

Atény od 16€

Ako získať cenu 16€?

Klikni na odkaz nižšie, vyber si z kalendára vhodný termín a v objednávke na Pelikan.sk zadaj náš pelipeckársky zľavový kód:

PECKYSEP10

a budeš to mať o 10€ lacnejšie!

Bratislava / Viedeň Priamy let Atény Priamy let Bratislava / Viedeň
od 16 Rezervuj

akropolis-v-grecku

Akropola je pre Grékov posvätné miesto. Ročne ju navštívia dva milióny turistov z celého sveta. Ľudia tu žili údajne už pred 5 000 rokmi a toto miesto je srdcom mesta dodnes.

akropolis

Ale aký by to bol zážitok z Atén bez olovrantovania gyrosu? Najlepší vraj robia v stánkoch a bufetoch štvrte Monastiraki.

gyros-tzatziki

Tradičné kaviarničky a bary pod Akropolou sú miestom, kde si pri dúškoch osviežujúceho frappé naplno uvedomíte krásu a výnimočnosť tohto miesta.

kaviarne-v-atenach

Tržnica v Aténach je jedná veľká show. Lákavo naaranžované ryby, plody mora, ovocie a zelenina. Nenechajte si ujsť trh s najchutnejšími plodmi Stredomoria na ulici Athinas.

orechy-na-trhu-v-atenach

ryby-na-trhu-v-atenach

Kto zatúži po odpočinku, príjemné posedenie nájde na hlavnom aténskom námestí Syntagma, od ktorého na skok je očarujúca Aténska záhrada.

atenska-zahrada

Chcete more? Nechajte sa k nemu doviesť metrom! Do prístavu Pireus sa dostanete za pár eur. Počas cesty sa vlaková súprava niekoľkokrát dostane nad zem a vy tak uvidíte úžasnú panorámu Atén. Čím sú pláže vzdialenejšie od Atén, tým sú o kúsok krajšie.

pobrezie-aten-pireus

Najobľúbenejšia aténska pláž sa nachádza v oblasti Kavouri-Vouliagmeni.

plaze-pri-atenach

plaz-pri-atenach

Inšpirovali sme ťa? Nenechaj si ujsť letenky za super cenu.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Uviaznutí na letisku v Hong Kongu: Pasažieri nemohli vstúpiť do cieľovej destinácie https://t.co/V8mkZXBAaY #novinky15 hodín dozadu
Ibiza tento rok nebude o šialených párty, ale prírode a iných kvalitách https://t.co/MYr7xqfjIq19 hodín dozadu
5 dôvodov, prečo v júli letieť na dovolenku s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky19 hodín dozadu
Ryanair už lieta! Po mesiacoch prestávky dnes štartuje vo veľkom https://t.co/HvwDoyOAbN #novinky20 hodín dozadu
Palubný servis je postupne späť. Air Canada obnovuje jedlá, Delta pridá alkohol https://t.co/z1CfbOtUo1 #novinky21 hodín dozadu
Nemci vraj regulujú more. Česká blogerka si nevie vysvetliť príliv a odliv https://t.co/xhAn1w96G4 #novinky21 hodín dozadu
Test na COVID-19 sa dá spraviť aj na letisku JFK, jeho potrebu odhalí formulár https://t.co/WEdFr1SHYB #novinky21 hodín dozadu
Qatar Airways budú lietať do Kanady každý deň https://t.co/FQlrE8PkER22 hodín dozadu
Qatar Airways zachraňujú aerolinky LATAM. Požičajú im takmer miliardu https://t.co/CbIIX0JFEW #novinky22 hodín dozadu
Test na COVID-19 už sa dá spraviť aj na letisku Frankfurt. Vďaka Lufthanse https://t.co/wkJTmNv6NI #novinky22 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore