Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Víkendové pobyty od 39 EUR: to najlepšie z ponuky na jeseň a zimu!

Niekedy stačí jediný víkend a aj malý útek do iného mesta ťa môže príjemne naladiť a zohriať aj v takom chladnom období ako je jeseň či zima. Napríklad k susedom do Prahy alebo Budapešti, alebo si môžeš dať aj letecký víkend v niektorom z európskych miest. Ak ste ochotní minúť od 40 do 200 eur na osobu z vášho rozpočtu na ubytovanie a letenku a radi by ste si spravili krásny výlet vo dvojici, máme pre vás niekoľko tipov na pobyty. Zoberte frajera, frajerku, maminu, tatka či kamošov a hurá do Európy!

Praha

Praha stověžatá, existuje vôbec niekto, kto si nahlas nepovzdychne, keď si na ňu spomenie? Prechádzať sa po jeho uličkách je ako ocitnúť sa v nejakej rozprávke, je to miesto, kde sa môžeš ukryť pred každodennými starosťami a byť INDE – fyzicky aj psychicky. Prejsť sa medzi historickými budovami, počúvať pouličných hudobníkov na Karlovom moste, fotiť zaujímavé tváre (pozor na GDPR 😉 ) a potom si dať lahodné pivo. Ak sa rozhodneš, že presne takýto výlet chýba z tvojho života, v ponuke máme výborné hotely, medzi nimi napríklad aj 5*Ambassador Zlatá Husa s raňajkami od 89 EUR.

2 noci v Prahe v 4* hoteli od 39 EUR

3 dni v 4* hoteli + raňajky od 39 EUR REZERVUJ POBYT

Budapešť

Budapešť je blízko, ale toto ani zďaleka nie je jediné pozitívum, čo o tomto meste vieme povedať. Vďaka jej architektúre pôsobí veľkolepo a vznešene, avšak je plná alternatívnych a hipesterských miest aj pre mladšie generácie – jej ruinpuby („zrúcaninové krčmy“) sú legendárne. Je ideálna pre turistov, ktorí radi objavujú, ktorým nevadí, ak na každom kroku sa musia zastaviť odfotiť niečo zaujímavé, ale aj pre tých, ktorí milujú sýte, mimoriadne chutné jedlo bez vláknin a vitamínov. Taký dobrý babgulyás alebo výdatná töltöttkáposzta s maďarským chlebom, mňam, tak mi ideme teda na obed…

2 noci v Budapešti v 4* hoteli od 49 EUR

3 dni v 4* hoteli + raňajky od 49 EUR REZERVUJ POBYT

Benátky

Cesta na gondole medzi 118 ostrovčekmi. Nie, nepomýlili sme sa, toto mesto sa naozaj skladá z ostrovov a je jedna z najobľúbenejších talianskych destinácií. Ak máš nedostatok romantiky, chceš požiadať frajerku o ruku alebo sa chceš vrátiť do minulosti veľmi autentickým spôsobom, tak šup-šup, rýchlo sa vyber do Benátok. Stačí ti tu pár dní, aby si absolvoval všetky turistické atrakcie, nejde totiž o veľmi veľké mesto, aj keď má 610 kanálov a 400 mostov.

2 noci v Benátkach + letenky od 97 EUR

Letenka + ubytovanie v hoteli Centrale*** + raňajky 97 EUR REZERVUJ POBYT

Krakov

Ak veríš v legendy, tak do Krakova choď s vedomím, že vznikol z porážky draka. Ak v legendy neveríš, aj tak budeš vnímať určitú mieru tajomnej atmosféry. Hlavným mestom Poľska je síce Varšava, hlavným mestom kultúry v Poľsku je Krakov. Ako v každom meste, ktoré dýcha históriou, je veľa atrakcií, ale aj jeden víkend tu postačí na absolvovanie obsažného výletu. Hlavné námestie, Rynek Główny, je ideálnym bodom na začatie objavnej cesty mestom. V stredoveku inak so svojimi rozmermi 200 m x 200 m toto bolo najväčším námestím v celej Európe.

2 noci v Krakove + letenky od 117€

Letenka + ubytovanie v Yarden Aparthotel Artery Hotels*** + raňajky 117€ EUR REZERVUJ POBYT

Rím

Tvoja cesta už viedla niekedy do Ríma? Tak vieš, že ide o jedno z najinšpirujúcejších miest na svete. Je terapiou pre oči vďaka dychberúcim pamiatkam, ktoré naživo pôsobia ešte majestnánejšie ako na fotkách, pre uši kvôli melodickej taliančine, ale hlavne pre dušu, pretože Rím ti nedáva na výber, či život máš iba žiť, alebo si ho máš aj užiť. V Ríme si jednoducho šťastný. Toto mesto ale neodporúčame tým, ktorí sú na diéte, pretože talianskemu gastronomickému umeniu sa nedá odolať, či už ide o gelato (zmrzlina), pizza, pasta alebo lahodné vínko v tieni Fontány di Trevi.

2 noci v Ríme + letenky od 127 EUR

Letenka + transfer + ubytovanie v 3, 4 alebo 5* hoteli s raňajkami 127 EUR REZERVUJ POBYT

Barcelona

Jedno z najkrajších miest na celom svete plné Gaudího fantastických diel, akým je napríklad Sagrada Familia. Jasné, pamiatky, budovy, turistické atrakcie sa vynechávajú iba s ťažkým svedomím, ale Barcelona je presne taká destinácia, kde je dôležitejšie vnímať atmosféru a nie povinné body z itineráru. Celé mesto je jedno veľké umenie, prechádzka mestom ťa dostane na inú úroveň bytia. Potom ťa gastronomické veľdiela dostanú priamo do neba. Po takejto medzigalaktickej ceste si môžeš oddýchnuť na brehu mora.

2 noci v Barcelone + letenky od 127 EUR

Letenka + ubytovanie v 4* hoteli + raňajky 127 EUR REZERVUJ POBYT

Londýn

Londýn je výborný nápad v lete aj v zime, počas jesene aj jari. Je úplne jedno, koľkokrát sa do neho vyberiete, Londýn je mesto plné kultúry, skvelého jedla a veveričiek. O britskej metropole sa hovorí, že je drahá. Áno, ceny nehnuteľností sú vysoké, šikovní cestujúci však aj Londýn vedia „ošéfovať“ za málo peňazí. Potrebujete lacnú letenku, dobré raňajky, aby ste mali rána plné energie a hotel, ktorý je veľmi dobrý, ale pritom stojí málo? Máme viacero tipov!

2 noci v Londýne + letenky od 157 EUR

Letenka + ubytovanie v 3* hoteli  + raňajky 157 EUR REZERVUJ POBYT

Ammán

Hlavné mesto Jordánska, čo pravdepodobne vytvára podtón dlhej minulosti. Ale medzi mestami Blízkeho východu Ammán je skôr takým puberťákom z 20. storočia. Nie náhodou je však turistickou destináciou, jeho centrum, múzeá, mešity a kaviarne sú obľúbené medzi návštevníkmi, ako aj výlety odtiaľ do topiek Jordánska. Takými sú napríklad Petra alebo pobrežie Mŕtveho mora. Personál 24-hodinovej recepcie hotela The Conroy Boutique***  ti veľmi rád pomôže so zabezpečením takýchto výletov, ale aj s prenájmom auta. Tento hotel odporúčame aj kvôli gastronomickému zážitku. Ak si náhodou nevyberieš žiadnu z výborných reštaurácií Ammánu, v tej hotelovej môžeš tiež ochutnať špeciality stredného východu.

3 či 4 noci v Ammáne + letenky od 167 EUR

Letenka + ubytovanie v 3* hoteli  + raňajky 167 EUR REZERVUJ POBYT

Miláno

Keď sa povie Miláno – predstavíte si slnečné mesto snúbiace dizajn, módu a taliansky temperament. Hemží sa to tu svetovými fotografmi, dizajnérmi z celého sveta a napokon aj celebritami, ktoré sem pravidelne prichádzajú na párty vychýrených módnych domov. Druhé najľudnatejšie mesto Talianska nie je len pre milionárov, v Miláne si vieťe nakúpiť kopu vecí a neminúť pri tom celoživotné úspory. Už len vďaka tomu, že letenku s ubytovaním v 3* hoteli rezervujete teraz od 167 eur!

2 noci v Miláne + letenky od 167 EUR

Letenka + ubytovanie v 3* hoteli + raňajky od 167 EUR REZERVUJ POBYT

Vybrali ste si? Ak ešte stále nie – pozrite si kompletnú ponuku pobytov na tomto odkaze.

5 (100%) 4 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nedeľa, 26. máj 2019
20:02 | Milujeme Ťa, Paríž! A tieto letenky z Viedne za 43 eur tiež.
17:11 | V Holandsku si už bol(a)? Super letenky do Eindhovenu od 43 eur.
15:29 | Ďalšia letná pecka: Bologna z Bratislavy za 29 eur!
13:52 | Alebo radšej Mykonos? Páči sa, letenky v lete za 71 eur.
11:35 | Veľmi lacné Korfu z Viedne! Tam aj späť začiatkom leta z Viedne za 63 eur!

Piatok, 24. máj 2019
17:45 | Nenechaj si ujsť lacnú Bukurešť: Tam aj späť začiatkom leta z Viedne za 33 eur!
12:10 | Miláno hlási lacné letenky! Leť v lete za super ceny od 43 eur.
1 2 3 44

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore