Nájdeš nás aj na:

Citybreaky

Víkendové pobyty od 39€: to najlepšie z ponuky na leto!

Niekedy stačí jediný víkend a aj malý útek do iného mesta ťa môže príjemne naladiť a zohriať aj v takom chladnom období ako je jeseň či zima. Napríklad k susedom do Prahy alebo Budapešti, alebo si môžeš dať aj letecký víkend v niektorom z európskych miest. Máme tipy na pobyty, ktoré sú aktuálne za akciové ceny:

Reklama

Praha

Praha stověžatá, existuje vôbec niekto, kto si nahlas nepovzdychne, keď si na ňu spomenie? Prechádzať sa po jeho uličkách je ako ocitnúť sa v nejakej rozprávke, je to miesto, kde sa môžeš ukryť pred každodennými starosťami a byť INDE – fyzicky aj psychicky. Prejsť sa medzi historickými budovami, počúvať pouličných hudobníkov na Karlovom moste, fotiť zaujímavé tváre (pozor na GDPR 😉 ) a potom si dať lahodné pivo. Ak sa rozhodneš, že presne takýto výlet chýba z tvojho života, v ponuke máme výborné hotely, medzi nimi napríklad aj 5*Ambassador Zlatá Husa s raňajkami od 89€.

2 noci v Prahe v 4* hoteli od 39€

3 dni v 4* hoteli + raňajky od 39€ REZERVUJ POBYT

Budapešť

Budapešť je blízko, ale toto ani zďaleka nie je jediné pozitívum, čo o tomto meste vieme povedať. Vďaka jej architektúre pôsobí veľkolepo a vznešene, avšak je plná alternatívnych a hipesterských miest aj pre mladšie generácie – jej ruinpuby („zrúcaninové krčmy“) sú legendárne. Je ideálna pre turistov, ktorí radi objavujú, ktorým nevadí, ak na každom kroku sa musia zastaviť odfotiť niečo zaujímavé, ale aj pre tých, ktorí milujú sýte, mimoriadne chutné jedlo bez vláknin a vitamínov. Taký dobrý babgulyás alebo výdatná töltöttkáposzta s maďarským chlebom, mňam, tak mi ideme teda na obed…

2 noci v Budapešti v 4* hoteli od 59€

3 dni v 4* hoteli + raňajky od 59€ REZERVUJ POBYT

Benátky

Cesta na gondole medzi 118 ostrovčekmi. Nie, nepomýlili sme sa, toto mesto sa naozaj skladá z ostrovov a je jedna z najobľúbenejších talianskych destinácií. Ak máš nedostatok romantiky, chceš požiadať frajerku o ruku alebo sa chceš vrátiť do minulosti veľmi autentickým spôsobom, tak šup-šup, rýchlo sa vyber do Benátok. Stačí ti tu pár dní, aby si absolvoval všetky turistické atrakcie, nejde totiž o veľmi veľké mesto, aj keď má 610 kanálov a 400 mostov.

2 noci v Benátkach + letenky od 179€

Letenka + ubytovanie v hoteli Centrale*** + raňajky 179€ REZERVUJ POBYT

Krakov

Ak veríš v legendy, tak do Krakova choď s vedomím, že vznikol z porážky draka. Ak v legendy neveríš, aj tak budeš vnímať určitú mieru tajomnej atmosféry. Hlavným mestom Poľska je síce Varšava, hlavným mestom kultúry v Poľsku je Krakov. Ako v každom meste, ktoré dýcha históriou, je veľa atrakcií, ale aj jeden víkend tu postačí na absolvovanie obsažného výletu. Hlavné námestie, Rynek Główny, je ideálnym bodom na začatie objavnej cesty mestom. V stredoveku inak so svojimi rozmermi 200 m x 200 m toto bolo najväčším námestím v celej Európe.

2 noci v Krakove + letenky od 139€

Letenka + ubytovanie v Yarden Aparthotel Artery Hotels*** + raňajky 139€ REZERVUJ POBYT

Rím

Tvoja cesta už viedla niekedy do Ríma? Tak vieš, že ide o jedno z najinšpirujúcejších miest na svete. Je terapiou pre oči vďaka dychberúcim pamiatkam, ktoré naživo pôsobia ešte majestnánejšie ako na fotkách, pre uši kvôli melodickej taliančine, ale hlavne pre dušu, pretože Rím ti nedáva na výber, či život máš iba žiť, alebo si ho máš aj užiť. V Ríme si jednoducho šťastný. Toto mesto ale neodporúčame tým, ktorí sú na diéte, pretože talianskemu gastronomickému umeniu sa nedá odolať, či už ide o gelato (zmrzlina), pizza, pasta alebo lahodné vínko v tieni Fontány di Trevi.

2 noci v Ríme + letenky od 139€

Letenka + transfer + ubytovanie v 3, 4 alebo 5* hoteli s raňajkami 139€ REZERVUJ POBYT

Barcelona

Jedno z najkrajších miest na celom svete plné Gaudího fantastických diel, akým je napríklad Sagrada Familia. Jasné, pamiatky, budovy, turistické atrakcie sa vynechávajú iba s ťažkým svedomím, ale Barcelona je presne taká destinácia, kde je dôležitejšie vnímať atmosféru a nie povinné body z itineráru. Celé mesto je jedno veľké umenie, prechádzka mestom ťa dostane na inú úroveň bytia. Potom ťa gastronomické veľdiela dostanú priamo do neba. Po takejto medzigalaktickej ceste si môžeš oddýchnuť na brehu mora.

2 noci v Barcelone + letenky od 199€

Letenka + ubytovanie v 4* hoteli + raňajky 199€ REZERVUJ POBYT

Londýn

Londýn je výborný nápad v lete aj v zime, počas jesene aj jari. Je úplne jedno, koľkokrát sa do neho vyberiete, Londýn je mesto plné kultúry, skvelého jedla a veveričiek. O britskej metropole sa hovorí, že je drahá. Áno, ceny nehnuteľností sú vysoké, šikovní cestujúci však aj Londýn vedia „ošéfovať“ za málo peňazí. Potrebujete lacnú letenku, dobré raňajky, aby ste mali rána plné energie a hotel, ktorý je veľmi dobrý, ale pritom stojí málo? Máme viacero tipov!

2 noci v Londýne + letenky od 159 EUR

Letenka + ubytovanie v 3* hoteli  + raňajky 159 EUR REZERVUJ POBYT

Ammán

Hlavné mesto Jordánska, čo pravdepodobne vytvára podtón dlhej minulosti. Ale medzi mestami Blízkeho východu Ammán je skôr takým puberťákom z 20. storočia. Nie náhodou je však turistickou destináciou, jeho centrum, múzeá, mešity a kaviarne sú obľúbené medzi návštevníkmi, ako aj výlety odtiaľ do topiek Jordánska. Takými sú napríklad Petra alebo pobrežie Mŕtveho mora. Personál 24-hodinovej recepcie hotela The Conroy Boutique***  ti veľmi rád pomôže so zabezpečením takýchto výletov, ale aj s prenájmom auta. Tento hotel odporúčame aj kvôli gastronomickému zážitku. Ak si náhodou nevyberieš žiadnu z výborných reštaurácií Ammánu, v tej hotelovej môžeš tiež ochutnať špeciality stredného východu.

3 či 4 noci v Ammáne + letenky od 239 EUR

Letenka + ubytovanie v 3* hoteli  + raňajky 239€ REZERVUJ POBYT

Miláno

Keď sa povie Miláno – predstavíte si slnečné mesto snúbiace dizajn, módu a taliansky temperament. Hemží sa to tu svetovými fotografmi, dizajnérmi z celého sveta a napokon aj celebritami, ktoré sem pravidelne prichádzajú na párty vychýrených módnych domov. Druhé najľudnatejšie mesto Talianska nie je len pre milionárov, v Miláne si vieťe nakúpiť kopu vecí a neminúť pri tom celoživotné úspory. Už len vďaka tomu, že letenku s ubytovaním v 3* hoteli rezervujete teraz od 159€!

2 noci v Miláne + letenky od 159€

Letenka + ubytovanie v 3* hoteli + raňajky od 159€ REZERVUJ POBYT

Vybrali ste si? Ak ešte stále nie – pozrite si kompletnú ponuku pobytov na tomto odkaze.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Na letisku v Dubaji používajú na odhalenie koronavírusu psov https://t.co/fbZhavBFnc #novinky3 hodiny dozadu
Čína má nové podmienky vstupu pre 36 európskych krajín. Na zozname je aj Slovensko https://t.co/5a4XiLNdaN3 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Týždeň na Kanárskych ostrovoch s raňajkami v 4*Adults Only hoteli za 328€ https://t.co/ZFTh8LF5oK #dovolenky6 hodín dozadu
Brusel zaviedol povinné rúška na verejnosti https://t.co/5CcB2hhkWg6 hodín dozadu
Testovanie v Grécku nie je náhodné. Zavážia informácie z povinného dotazníka https://t.co/HU9wUz2fWY6 hodín dozadu
Argentína nespustí komerčné lety podľa plánu https://t.co/gjiv5Cv41b7 hodín dozadu
LAST MINUTE: 7 nocí v 4* hoteli s all inclusive na Rodose za 605€ https://t.co/kBn5ou6OLL #dovolenky1 deň dozadu
Do týchto krajín sa potrebujete pred cestou registrovať (vstupné formuláre a dotazníky) https://t.co/XRUprAbDXh #novinky1 deň dozadu
Leť na krásny Zakynthos od 60€! https://t.co/X5hPtqbjIT #letenky1 deň dozadu
Viedeň zadarmo. Slovak Lines má Nový Travel Pass pre nekonečné cestovanie https://t.co/Rl6o4x3leL #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore