Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Čo vidieť v Barcelone

Rezervujete si na poslednú chvíľu letenku do Barcelony. Prenajmete si auto na letisku a začínate si vyškrtávať body z bedekra. Krúžite, náhlite sa, utekáte, aby ste stihli vidieť všetko. Skúste to tento raz urobiť inak. Po svojich. Barcelona je presne tým mestom, ktoré si to zaslúži a odvďačí sa vám zážitkom pre všetky zmysly. Takže čo treba vidieť v Barcelone? Vyhraďte si čas, nakúpte klobúky a cesta naprieč farebnou paletou k srdcu Katalánska sa môže začať.

Reklama

Výlet za pohladením vašich zmyslov

Atmosféru mesta si hrdo vybudovali a stále vytvárajú jeho obyvatelia. Temperamentní umelci, mladé rodiny, mysle oslavujúce deň a život. Prechádzka uličkami vám zaiste prinesie mnoho nevšedných vnemov. Miestne zelené parky, ulice, kde sa o svoje prvenstvo bijú fantastické vône, detský smiech u futbalových ihrísk.

Láska ide cez žalúdok

Počas prechádzky za svojím cieľom sa neváhajte posilniť miestnou kuchyňou, je to jedna z vecí, ktorá vás, ako turistov, nenechá chladnými. Teda, ak si náhodou neobjednáte gazpacho – španielsku paradajkovú polievku, ktorá sa servíruje za studena. Okrem nej siahnite po španielskej paelle s morskými plodmi a to všetko zapite sangriou. Ale tú si doprajte radšej až večer, roztancuje vaše nohy a temperament v tradičných španielskych rytmoch.

Las Ramblas

Dvojkilometrový bulvár, kde vám spoločnosť budú robiť pouliční umelci alebo len šálka dobrej kávy. Temperamentný nocou, rušný dňom, každopádne, obľúbeným miestom stretnutí pre turistov.

Svätá Eulália – patrónka Barcelony

Katedrála svätého Kríža a svätej Eulálie je jednoznačne jedným z tých miest v Barcelone, ktoré vás ohromia. Bola dostavaná v štrnástom storočí. Ide o priestranný halový kostol, klenutý piatimi uličkami, rozdelená v kaplnky. Hlavný oltár je zvýšený, čo umožňuje dobrý pohľad do krypty.

Gaudí na každom kroku

Zrejme jedným z prvých bodov, po ktorých sa budete pozerať ešte z lietadla, je Sagrada Família. A máte pravdu, veď Klenby hlavnej lode sú vysoké až 45 metrov. Chrám je hlavnou stavbou slávneho architekta Antonia Gaudího. Ten projektu venoval naozaj mnoho energie. Stavebné práce na ňom začali už v roku 1882 a trvajú podnes. Svoj rukopis zanechal na mnohých miestach Barcelony, rozhodne si nenechajte ujsť Casa Batlló a Park Güell.

Picassa nesmiete vynechať

Byť v Barcelone a nevidieť múzeum venované hádam najslávnejšiemu maliarovi na svete, to by bola naozaj škoda. Museu Picasso obsahuje kolekciu s viac ako štyritisíc umeleckých prác španielskeho maliara, Pabla Picassa.

Pláž je povinná jazda

Ak máte dosť času, určite sa pozrite i na pláže v Barcelone. Ak ho máte trocha viac, vyhraďte si popoludnie, vezmite piknikový kôš a relaxujte v pulzujúcom španielskom vzduchu a vo vlnách Stredozemného mora. A takto sa nechajte unášať všetkými bohatstvami temperamentnej katalánskej Barcelony, ktorá roztancuje všetky vaše zmysly.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Prví cestujúci dnes odleteli z Bratislavy na Malorku a Korfu https://t.co/XPDvZ2ijpS #letenky4 hodiny dozadu
Letisko Heathrow chce testovať na COVID-19. Slováci tým môžu obísť karanténu https://t.co/2aCIGul0PZ4 hodiny dozadu
Nemohla letieť kvôli COVID-19, Qatar Airways jej poslali refund 20 miliónov dolárov https://t.co/vqCZhr1oWr #novinky4 hodiny dozadu
Dubaj sa dnes otvoril turistom. Emiráty vyžadujú test, appku aj poistenie https://t.co/CPr5HnU6dI #letenky5 hodín dozadu
V tejto talianskej dedinke si môžeš užiť dovolenku zdarma https://t.co/5IV9q8qHZf #novinky16 hodín dozadu
Aktualizované: Bali sa otvorí turistom už od septembra októbra. Zavedie špeciálne podmienky pre hotely https://t.co/ESIPbVznbs #novinky16 hodín dozadu
Cestovateľský semafor pre Slovákov zozelenel, Čechov škrtli piati susedia https://t.co/A7YetA9IWY #novinky18 hodín dozadu
Oplatí sa poistenie počas pandémie? Zväčša kryje liečebné náklady, nie však karanténu https://t.co/SKixQjdqcP #novinky18 hodín dozadu
Mala to byť svadobná cesta. Ich pobyt v Južnej Amerike sa kvôli korone trocha natiahol https://t.co/1YHWbdDPwg #cestopisy2 dni dozadu
Londýnska veža možno príde o ikonických strážnikov v červenom https://t.co/2CpJqhqKra #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore