Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Koronavírus – 6 tipov redakcie, kam cestovať bezpečne a lacno

Koronavírus – 6 tipov redakcie, kam cestovať bezpečne a lacno

Rok 2020 nám zatiaľ okrem parlamentných volieb priniesol kopu parádnych leteniek a dovoleniek a okrem iného aj postrach menom koronavírus. Najprv sa objavil na pevninskej Číne, neskôr sa toto ochorenie spôsobené vírusom prenieslo aj do ďalších krajín na celom svete. Približne za dva mesiace sa vírus dostal aj do niektorých európskych krajín a médiá mu po celom svete venujú obrovskú pozornosť. Zrušili kvôli nemu takmer všetky lety do Číny a mnohé obmedzenia platia napríklad aj pri cestovaní do Talianska.

Reklama

V Pelikáne sa tejto problematike venujeme od začiatku a článok s užitočnými informáciami o koronavíruse pravidelne aktualizujeme. Ako je to teda s cestovaním a koronavírusom? Hlavne žiadnu paniku, cestovať môžeš pokojne aj teraz. Prinášame ti niekoľko tipov, ako sa vyhnúť problémovým oblastiam a užiť si dovolenku pri mori, exotiku či spoznávanie ďalekých metropol.

Využi tiež pri objednávke náš zľavový kód PECKYMAR10 a máš to o 10 eur lacnejšie!

Európske ostrovy z Viedne a Bratislavy

Dovolenka na Malte, Malorke, Azorách, Madeire, Santorini, prípadne pobyt na Cypre? Jedny z najobľúbenejších európskych ostrovov sú začiatkom roka dostupné za výborné ceny a navyše, ležia mimo problémových oblastí. Sú tiež komfortne dostupné priamymi letmi z Viedne či Bratislavy a rezervuješ ich skutočne za pár eur.

Exotické lákadlá z Karibiku a Južnej Ameriky

Láka ťa Peru? Kolumbia? Kuba? Na všetky tieto destinácie sme vypelikánovali letenky za špeciálne ceny. Do peruánskej Limy vieš cestovať už od 349€ z Madridu, Kolumbia sa objavila vo výbornej cene 449€ z Viedne a náš miláčik Kuba sa dá navštíviť vďaka Turkish Airlines za skvelých 439€. Južná a Centrálna Amerika sa zatiaľ úspešne vyhýbajú koronavírusu, zatiaľ je tu potvrdených len pár prípadov.

Do Ruska s novou linkou z Bratislavy

Nová linka Wizz Air z Bratislavy do Petrohradu je skvelou správou, navyše do Petrohradu už netreba klasické víza do Ruska, postačia aj bezplatné elektronické. Moskva je takisto výborne dostupná z Bratislavy i Viedne. Stačí len vyraziť.

Africké ostrovy s výbornými aerolinkami

Zanzibar, Maurícius, Madagaskar, to je všetko poriadna exotika. Tieto ostrovy sa tešia čoraz väčšej popularite aj na Slovensku a sú prísľubom skvelej tropickej dovolenky. Navyše Afrika sa až na pár malých výnimiek úspešne vyhýba koronavírusu.

Maldivy za cenu dovolenky v Európe

Maldivy navštevujú celoročne všetci milovníci exotiky, no málokto vie, že takmer tri štvrtiny všetkých návštevníkov pochádzajú z Číny. A keďže Číňania majú od vypuknutia nákazy zákaz cestovať von z krajiny, Maldivy budú najbližšie obdobie zívať prádznotou a budú cenovo veľmi atraktívne z pohľadu leteniek aj dovoleniek.

Všade dobre, doma najlepšie?

Dovolenka na Slovensku je vždy dobrý nápad. Na jar si môžete vo veľkých slovenských strediskách ešte stále aj zalyžovať, prípadne si vychutnávať božský wellness v najkrajších tatranských hoteloch za akciové ceny. Odporúčame pozrieť najmä obľúbenú pelikánsku ponuku 4 noci za cenu 3.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky9 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky14 hodín dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky14 hodín dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky14 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky14 hodín dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky14 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky1 deň dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky2 dni dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore