Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Jeden deň v Brne: Tipy na TOP miesta

Jeden deň v Brne: Tipy na TOP miesta

České Brno je medzi mnohými známe pre bohatý študentský život. Čo sa tu dá stihnúť za jeden deň, kam ísť a prečo sa oplatí navštíviť práve toto mesto? Okrem skvelej dostupnosti pre západne Slovensko, sem láka pokojné, príjemné prostredie, mnoho skvelých podnikov a úžasné bary, vďaka ktorým na svoj výlet v Brne rozhodneš nezabudneš.

Reklama

Čo vidieť v Brne?

Hrad Špilberk

Dominanta Brna, ktorú rozhodne nesmieš vynechať. Kedysi slúžil na ochranu a pocit bezpečia pre obyvateľov Brna, dnes ide o navštevovanú turistickú atrakciu. Na hrad vedie niekoľkominútová prechádzka, počas ktorej sa asi trochu zadýchaš, avšak na vrchole to bude stáť za to. Do areálu sa dostaneš zdarma, vstupné sa platí iba ak by si chcel ísť na oficiálnu prehliadku hradu. Areál je obklopený zeleňou a je ideálnym miesto na piknik či prechádzku.

Brnenský orloj

Ide o čiernu kamennú sochu v tvare projektilu, ktorá v sebe ukrýva hodinový prístroj. Napriek tomu, že nejde o nič špeciálne, každý si tieto hodiny rozhodne spája s Brnom. Zaujímavosťou je, že hodiny vypúšťajú každý deň o 11:00 guľôčku. Preto sa nediv, ak pred jedenástou uvidíš zástupy ľudí, ktorí sa načahajú do vnútra hodín.

Mahenovo divadlo

Krásne divadlo na Malinovom námestí si musíš pozrieť aspoň z ulice. Jedná sa o kultúrnu pamiatku Českej Republiky.

Katedrála svätého Petra a Pavla

Ďalšia národná kultúrna pamiatka, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie architektonické pamiatky Brna, stojí na vrchu Petrov. Dokonca je znázornená na českej desaťkorunačke. Z areálu katedrály je skvelý výhľad na Brno. Ak by si chcel vidieť viac zo zákutia katedrály, vstupné stojí 40 Kč.

Zoo

Brnenská Zoo sa nachádza mimo centra mesta, to jej však dodáva tú pravú atmosféru. Je obklopená zeleňou a je široko ďaleko od rušných ulíc a ciest. Prechádzka zoologickou záhradou je teda skvelým relaxom v teplejších mesiacoch.

Zelný trh

Trh na Zelňáku je miesto, ktoré si obľúbili nie len domáci, ale aj turisti. Príjemné námestie s bohatým trhom, kde to žije každý deň. Na tomto trhovisku okrem čerstvého ovocia, zeleniny či kytíc sídli viacero gastro stánkov s chutným jedlom aj zmrzlinou.

Gastronómia

Ak sa pre niečo oplatí ísť do Brna, tak je to rozhodne množstvo skvelých podnikov.

Naše tipy:

  • 4 pokoje (Podnik s veľmi zaujímavým konceptom a krásnym interiérom)
  • Božský kopeček (Skvelá domáca zmrzlina)
  • Skøg Urban Hub (Pre kávičkárov)
  • Elsner Bistro (Príjemný rodinný podnik)

Nočný život

Superpanda Circus

Ak je niečo, čo v Brne nesmieš vynechať, tak je to rozhodne Superpanda Circus. Nebudem ti viac prezrádzať, lebo Pandu musíš zažiť.

Ďalšie skvelé bary, ktoré stoja za návštevu

  • Bar který neexistuje
  • Jack and Hyle
  • 7 Hříchů
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5nBatI #letenky17 minút dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky2 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 hodiny dozadu
Dubaj opäť otvorený! Emiráty vyžadujú test, ak ho nemáte, spravia ho zdarma https://t.co/CPr5HnU6dI #letenky2 hodiny dozadu
Kolumbia predĺžila lockdown do 1. augusta lety sú zakázané do septembra https://t.co/NTUphP7rvo #novinky2 hodiny dozadu
Rím pre pokročilých: 11 dôvodov, prečo je toto mesto večné https://t.co/ARZRMdsI2r #cestopisy2 hodiny dozadu
Rwanda sa turistom otvorí už v auguste https://t.co/jG9PI5ocim2 hodiny dozadu
Bez testu i povinnej karantény. Tieto krajiny už môžeme slobodne navštíviť https://t.co/tNryB3mapQ #novinky2 hodiny dozadu
Idete domov z Chorvátska cez Slovinsko? Na toto si dajte pozor https://t.co/IA9VGeWF6U #novinky6 hodín dozadu
Prví cestujúci dnes odleteli z Bratislavy na Malorku a Korfu https://t.co/XPDvZ2ijpS #letenky16 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore