Nájdeš nás aj na:

Novinky

Návod na vstup do Thajska: Ako letieť na Koh Samui? (program Test & Go)

Návod na vstup do Thajska: Ako letieť na Koh Samui? (program Test & Go)

Thajsko od 1. februára 2022 opäť spustilo tzv. program Test & Go. Pre turistov zo Slovenska to znamená, že môžu letieť do krajiny tisícich úsmevov o čosi jednoduchšie ako v prípade obľúbeného modelu Sandbox. Ako to teda funguje? Prinášame podrobný návod ku kúpe leteniek, testovaniu po prílete a ubytovaní v špeciálnych SHA Extra Plus hoteloch.

Reklama

Ako kúpiť správne letenky do Thajska (program Test & Go)?

Cestujúci zo Slovenska môžu využiť na vstup na ostrov Koh Samui dve možnosti.

1. Itinerár letenky z Európy musí obsahovať špeciálne lety Bangkok Airways

Na trase Bangkok – Koh Samui existujú dve samostatné “sealed“, teda uzavreté linky spoločnosti Bangkok Airways, ktoré premávajú denne. Sú po novom označené PG5100 a PG5290. Ak ich máš na letenke resp. v jednom itinerári už pri ceste z Európy, vstupné procedúry ako PCR test, transfer do hotela a noc v hoteli SHA Extra Plus absolvuješ až na Koh Samui. V akciových kalendároch Pelikána nájdeš také letenky na Koh Samui, ktoré obsahujú spomínané lety.

Dôležité! Celá tvoja cesta na Koh Samui musí byť rezervovaná na jednej letenke. Pri využití tejto atlernatívy nemôžeš letenku Bangkok Airways rezervovať samostatne. Všetko musí byť na jednom itinerári. Najlepšie to urobíš prostredníctvom cestovnej kancelárie – čiže cez pelikánske akciové kalendáre alebo našim letenkovým špecialistom pošleš osobitnú požiadavku.

Ak do Thajska priletíš s nesprávnym prestupným letom (napr. nie špeciálnym letom), budeš musieť absolvovať test a noc v hoteli v Bangkoku (a prepadne ti rezervácia Samui Test and Go).

Pri návrate z Koh Samui potom môžeš absolvovať akýkoľvek vnútroštátny let do Bangkoku.

2. Letenky do Bangkoku a na Koh Samui samostatne, nie na jednom itinerári

Druhou alternatívou je možnosť kúpiť si samostatnú letenku do Bangkoku a absolvovať všetky vstupné procedúry tam (transfer, PCR test, SHA Extra Plus). Následne po negatívnom výsledku môžeš cestovať kdekoľvek do Thajska, teda aj na ostrov Koh Samui. Nemusí to byť ale len špeciálny “sealed flight“, teda uzatvorený let, ale môžeš využiť ktorýkoľvek iný let na ostrov. Klientom odporúčame, aby mali medzi príletom do Thajska a odletom na Koh Samui aspoň 24 hodín.

Aj tu platí, že pri návrate z Koh Samui môžeš absolvovať akýkoľvek vnútroštátny let do Bangkoku.

Thajske ostrovy

Kto môže požiadať o vstup do Thajska od 1. februára 2022?

 • Cestovný pas musí mať platnosť minimálne 6 mesiacov
 • Potrebuješ kompletné očkovanie proti Covid-19 (dve dávky) a mať k dispozícii doklad o očkovaní
 • Potrebuješ negatívny RT-PCR test na Covid-19 vykonaný najneskôr 72 hodín pred odletom do Thajska
 • Potrebuješ požiadať o takzvaný Thailand Pass ešte pred odletom (schválenie žiadosti trvá väčšinou 3 až 7 dní, požiadať môžeš najskôr 60 dní pred vstupom)
 • Vyžaduje sa zdravotné poistenie s minimálnym krytím 50 000 USD (kritériá spĺňa napríklad poistenie ISTOTA)
 • DEŇ č. 1 – po príchode do Thajska podstúpiš test RT-PCR (napr. po prílete do Bangkoku), na výsledok čakáš na hotelovej izbe (SHA Extra Plus hotel). Ak je výsledok negatívny, môžeš sa voľne pohybovať po Thajsku
 • DEŇ č. 5 – o päť dní neskôr absolvuješ druhý test (antigén samotest) – od 1. februára 2022 musia cestujúci zostať v schválenom hoteli počas oboch testovaných dní, ale môžu to byť rôzne hotely a v rôznych provinciách, nemusíš teda zostávať v Bangkoku
 • Pri žiadosti o Thailand Pass musíš preukázať doklad o platbe za prenocovanie v schválených hoteloch (napr. SHA Extra Plus) v deň 1 a deň 5 tvojho pobytu. Hotely SHA Extra Plus sú tie, ktoré spĺňajú štandard Amazing Thailand SHA Plus a poskytujú ubytovacie služby v spolupráci s certifikovanými nemocnicami na test RT-PCR. Zoznam hotelov SHA Extra Plus je dostupný TU.
 • Platba vopred za 1. deň musí zahŕňať: ubytovanie, test RT-PCR a vopred dohodnutý transfer z letiska do hotela
 • Pozitívne testovacie prípady sa riešia od prípadu k prípadu a môžu si vyžadovať karanténu v hoteli alebo v nemocnici s výdavkami, ktoré má pokryť cestovné poistenie.
 • Tvoj hotel SHA Extra Plus bude koordinovať platbu a rezerváciu testov RT-PCR
 • Odporúča sa nainštalovať si po príchode do Thajska mobilnú aplikáciu MorChana

NOVINKA v programe Test & Go od 1. marca – len jedna noc v hoteli SHA+ a jeden PCR test

Od 1. marca budú turisti v rámci programu Test & Go povinní zostať v jednom z hotelov SHA+ len 1. noc svojho pobytu. Ďalšou zmenou je, že po prílete do Thajska absolvujú len 1 PCR test v 1. deň, na 5. deň bude stačiť antigénový samotest – výsledok bude potrebné nahrať do aplikácie Thailand Pass.

Prečo si vybrať Koh Samui?

Koh Samui alebo v preklade kokosový ostrov s rozlohou takmer 230 kilometrov štvorcových je jedným z najvychytenejších miest v Thajsku, ktoré má aj vlastné medzinárodné letisko. Asi najviac ho vystihuje veta zo soundtracku k filmu Pláž – Trust me, it´s a paradise! Je to skrátka raj. Nachádza sa pri východnom pobreží a je obkolesený približne 60 ďalšími ostrovmi a ostrovčekmi.

Hneď po prílete na ostrov ťa obklopí príjemné teplo a dokonale vlhký vzduch. Už len samotná letisková hala vyzerá ako 4* hotel uprostred džungľe vyrobený z bambusu. Najlepšie na tomto ostrove je, že vôbec nezáleží na tom, na ktoré miesto sa vyberieš. Ak však budeš chcieť byť v centre všetkého, najrušnejšia je pláž Chaweng plná krásnych rezortov a skvelých reštaurácií, ale tých je vlastne plný ostrov.

Thajska plaz Koh Samui

Akciové letenky do Thajska


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore