Nájdeš nás aj na:

Európa

Objav grécku Chaniu, najzelenšiu časť Kréty. Máme letenky od 36€

Objav grécku Chaniu, najzelenšiu časť Kréty. Máme letenky od 36€

Chania, Hania, Chaniie, Chaniá, Χανια. Toľko krásnych názvov má, aká je bohatá jej história. Chania je centrum západnej časti Kréty a vraj je to najkrajšie mesto tohto ostrova. V jeho okolí sa tiež nachádza najúrodnejšia a najzelenšia oblasť Kréty.

Reklama

Lacné letenky do Chanie

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Wizz Air
 • Kedy? Jar 2022
 • Príklad? Termín 18. – 25. apríl 2022 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť v Chanii?

Prejdite sa starým prístavom, a bude to teda poriadna prechádzka! Veľká väčšina Starého mesta je na prístav napojená, ľahko sa teda stratíme v uličkách s peknými obchodíkmi a príjemnými reštauráciami za rozumnú cenu, než sa vám pdarí dôjsť na jeho koniec. Vyzerá to tu podobne ako v Benátkach a veru nie len tak náhodou, prístav predsa postavili sami Benátčania a načali aj centrum, ktoré potom po nich dokončili už Turkovia.

Hrdo tu už od 14. storočia stojí maják, ktorý stráži vody Stredozemného mora, v ktorom si nohy môžete máčať už na jar. Zabrdnite do Múzea archeológie, do Múzea typografie či do kláštora San Nikolao zo 16. storočia na námestí Splantzia. Je to miesto pre oddych užívajúc si grécky vánok a čistý morský vzduch. Môžete tu naozaj robiť čokoľvek.

Cestovné doklady do Chanie?

Do Grécka môžete cestovať na občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať do Chanie?

Kréta je jednou z najteplejších oblastí sveta, letné teploty sa tu pohybujú v rozmedzí 35 až 40ºC. Na pobreží však prevláda typické stredomorské počasie s miernymi daždivými zimami a suchými horúcimi letami. Tí, ktorí majú radi pokoj, turistiku a prechádzky, zavítajte sem na jar a na jeseň. Tým, ktorým nevadí bláznivé horko a davy ľudí, prídite sem v lete, od júna do septembra, kúpať sa dá ešte aj v októbri.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore