Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Grécko je plné pokladov. Ktoré miesta sú tie najkrajšie?

Grécko je plné pokladov. Ktoré miesta sú tie najkrajšie?

Rozmanitá krajina plná dobrého jedla, malebných mestečiek či krásnych ostrovov. Dovolenku v Grécku by si mal dopriať každý z nás aspoň raz za život. Dokonca patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie, nakoľko dovolenky na ostrovoch sú veľmi populárne. Prečítaj si, ktoré sú tie najkrajšie miesta v Grécku.

Reklama

Akciové letenky do Grécka od 30€

Zakynthos

Ostrov je súčasťou Iónskych ostrovov a som si istá, že si o ňom už počul. Je známy najmä svojou vychýrenou plážou Navagio, ktorá zdobí mnohé reklamné letáky o dovolenke v Grécku. Avšak turisti vyhľadávajú toto miesto aj pre iné krásy, ktoré ostrov ponúka. Voda je tu krásne modrá, piesok hladký a nočný život je tu na veľmi vysokej úrovni. Okrem toho ostrov ponúka možnosť vodných športov a množstvo výletov. Každý si tu nájde to pravé pre seba.

All inclusive Zakynthos s letenkami a 3* hotelom od 439€

Santorini

Santorini rozhodne patrí medzi jedno z najromantickejších miest na svete. Rozmanité pláže a krásne biele domy s modrými strechami vytesané do útesov lákajú každoročne tisícky turistov. Aj preto patrí Santorini k najobľúbenejším Gréckym destináciám. Vedel si, že celý ostrov je v skutočnosti zo sopečných kameňov?

Santorini s letenkami, 2*hotelom a raňajkami od 229€

Olympia

Jedno z najčarovnejších miest v Grécku, ktoré patrí do svetového dedičstva UNESCO. Miesto Olympijských hier sa nachádza pri mestečku Elida. Kedysi išlo o jedno z najposvätnejších miest Grécka. Mohli sa tu konať iba náboženské obrady a Olimpijské hry. Neďaleko tohto historického miesta sa rokmi vybudovala Moderná Olympia, ktorá sa sústreďuje na cestovný ruch. Preto sa tu postavilo množstvo hotelov či obchodov.

Mykonos

Ďalší z obľúbených Greckých ostrovov, ktorý sa pýši nádhernými uličkami, gréckou architektúrou a samozrejme dobrým jedlom. Okrem množstva pelikánov, verených mlynov či kostolov tu nájdeš aj Malé Benátky, ktoré sa nachádzajú v hlavnom meste Mykonos. Domčeky postavené na samotnom okraji pobrežia pôsobia akoby ležali na vode.

Mykonos s letenkami, 3* hotelom a raňajkami od 289€

Meteora

Meteora znamená v Gréčtine “vznášajúci sa vo vzduchu”. A presne tak sa vznášajú kláštory na vysokých skalách. Prvý z nich bol postavený v 14. storočí a o dve storočia neskôr ich tu stálo už 24. V súčasnosti ostalo zachovaných iba 6 kláštorov, ktoré sú verejne prístupné a momentálne v nich žijú mnísi a mníšky. Dodnes je vznik tejto skaly záhadou, hoci existuje mnoho teórií.

Delfy

Po Aténskej akropole je Delfy najobľúbenejším archeologickým náleziskom Grécka. Medzi najvýznamnejšie zrúcaniny patrí chrám Apolla, Aténska pokladnica, divadlo či Hipodróm. Ide o jedinečné miesto s magickou atmosférou.

Kréta

Krištáľovo čisté vody a rôznorodé pláže sú dôvodom, prečo dovolenkári vyhľadávajú práve Krétu. Preto sa radí medzi najobľúbenejšie ostrovy Grécka. Na svoje si prídu aj milovníci histórie, nakoľko tú má Kréta naozaj bohatú. Zachovalo sa tu množstvo hradov, kláštorov či kostolov, ale aj mešity.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky22 hodín dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky23 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky23 hodín dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy23 hodín dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky1 deň dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy1 deň dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy1 deň dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky1 deň dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky1 deň dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore