Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Grécko je plné pokladov. Ktoré miesta sú tie najkrajšie?

Grécko je plné pokladov. Ktoré miesta sú tie najkrajšie?

Rozmanitá krajina plná dobrého jedla, malebných mestečiek či krásnych ostrovov. Dovolenku v Grécku by si mal dopriať každý z nás aspoň raz za život. Dokonca patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie, nakoľko dovolenky na ostrovoch sú veľmi populárne. Prečítaj si, ktoré sú tie najkrajšie miesta v Grécku.

Reklama

Akciové letenky do Grécka

Zakynthos

Ostrov je súčasťou Iónskych ostrovov a som si istá, že si o ňom už počul. Je známy najmä svojou vychýrenou plážou Navagio, ktorá zdobí mnohé reklamné letáky o dovolenke v Grécku. Avšak turisti vyhľadávajú toto miesto aj pre iné krásy, ktoré ostrov ponúka. Voda je tu krásne modrá, piesok hladký a nočný život je tu na veľmi vysokej úrovni. Okrem toho ostrov ponúka možnosť vodných športov a množstvo výletov. Každý si tu nájde to pravé pre seba.

Santorini

Santorini rozhodne patrí medzi jedno z najromantickejších miest na svete. Rozmanité pláže a krásne biele domy s modrými strechami vytesané do útesov lákajú každoročne tisícky turistov. Aj preto patrí Santorini k najobľúbenejším Gréckym destináciám. Vedel si, že celý ostrov je v skutočnosti zo sopečných kameňov?

Olympia

Jedno z najčarovnejších miest v Grécku, ktoré patrí do svetového dedičstva UNESCO. Miesto Olympijských hier sa nachádza pri mestečku Elida. Kedysi išlo o jedno z najposvätnejších miest Grécka. Mohli sa tu konať iba náboženské obrady a Olimpijské hry. Neďaleko tohto historického miesta sa rokmi vybudovala Moderná Olympia, ktorá sa sústreďuje na cestovný ruch. Preto sa tu postavilo množstvo hotelov či obchodov.

Mykonos

Ďalší z obľúbených Greckých ostrovov, ktorý sa pýši nádhernými uličkami, gréckou architektúrou a samozrejme dobrým jedlom. Okrem množstva pelikánov, verených mlynov či kostolov tu nájdeš aj Malé Benátky, ktoré sa nachádzajú v hlavnom meste Mykonos. Domčeky postavené na samotnom okraji pobrežia pôsobia akoby ležali na vode.

Meteora

Meteora znamená v Gréčtine “vznášajúci sa vo vzduchu”. A presne tak sa vznášajú kláštory na vysokých skalách. Prvý z nich bol postavený v 14. storočí a o dve storočia neskôr ich tu stálo už 24. V súčasnosti ostalo zachovaných iba 6 kláštorov, ktoré sú verejne prístupné a momentálne v nich žijú mnísi a mníšky. Dodnes je vznik tejto skaly záhadou, hoci existuje mnoho teórií.

Delfy

Po Aténskej akropole je Delfy najobľúbenejším archeologickým náleziskom Grécka. Medzi najvýznamnejšie zrúcaniny patrí chrám Apolla, Aténska pokladnica, divadlo či Hipodróm. Ide o jedinečné miesto s magickou atmosférou.

Kréta

Krištáľovo čisté vody a rôznorodé pláže sú dôvodom, prečo dovolenkári vyhľadávajú práve Krétu. Preto sa radí medzi najobľúbenejšie ostrovy Grécka. Na svoje si prídu aj milovníci histórie, nakoľko tú má Kréta naozaj bohatú. Zachovalo sa tu množstvo hradov, kláštorov či kostolov, ale aj mešity.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.7/5 - (3 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore