Nájdeš nás aj na:

Európa

Škandinávska kráska Kodaň – vo februári od 18€!

Škandinávska kráska Kodaň – vo februári od 18€!

Kedy je najlepší čas na návštevu Kodane? Predsa teraz, keď sú v akcii letenky od 18€. Prekvapivé, umelecké, experimentálne a kozmopolitné. Také je hlavné mesto Dánska. Preplnené kaviarňami, kultúrou a históriou a pre svoju ostrovnú polohu často označované za Benátky severu. Kodaň je tiež jedno z najekologickejších miest na svete. Každodenne k tomu prispievajú miestni obyvatelia, ktorí jednoducho vymenili autá za bicykle.

Straťte sa v Kodani peši alebo na bicykli, s dobrým oblečením hoci aj vo februári, tak ako domáci. Urobte si radosť začiatkom nového roka, v Pelikáne máme pre vás teraz spiatočné letenky od 18€.

Lacné letenky do Kodane

  • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
  • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
  • Kedy? Február 2020 (ale dobré ceny sú aj v januári)
  • Príklad? Termín 6. –12. február 2020 (POZRI KALENDÁR)
  • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina
  • NEPREHLIADNI: Letenka + 3* hotel s raňajkami v Kodani od 189€
Viedeň Priamy let Kodaň Priamy let Viedeň
3h 20min 3h 50min
od 18 Rezervuj

Lacné ubytovanie v Kodani: Booking.com s Pelikánom

Lacné ubytovanie v Kodani viete rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie v Kodani môžeš rezervovať už od 26€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Kodani?

Viac o Kodani sa dočítate aj nižšie v článku.

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašlite sa na zmenárne. Stiahnite si appku Revolut, zaregistrujte sa pár kliknutiami a „bankujte“ po celom svete. Revolut sa vám zíde najmä ak potrebujete stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máte 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžete posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máte zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si viete poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistrujete cez pelikánsky odkaz, teraz získate Revolut kartu s doručením zdarma

Cestovné doklady do Kodane

Do Dánska môžete cestovať na občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať do Kodane?

V Kodani sa dá naplánovať skvelý výlet kedykoľvek počas roka. V zime síce sneží a prší, vlastne v Dánsku môže pršať kedykoľvek. Teploty sú tu však najpríjemnejšie v lete. Najkrajšia je Kodaň zase na jar a na jeseň.

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

Kodaň: Kulinársky zážitok

Dánsko má veľmi bohatú históriu v pivovarníctve a barovej kultúre. V tejto súvislosti vám odporúčame najmä The bar tour, ktorého názov hovorí za všetko. Za 150 dánskych korún (20 eur) navštívite tie najznámejšie a najprestížnejšie bary Kodane. V cene máte samozrejme drink alebo pivo v každom podniku. Gastronomická reputácia Kodane prešla posledným desaťročím renesanciou.

Navštívte napríklad reštauráciu s názvom 1.th. Majiteľ Mette Martinussen sa rozhodol premeniť luxusný byt na miesto kulinárskych zážitkov, na polceste medzi noblesným večierkom a živým vystúpením. V retro salóne si najprv premiešajte svoj drink, sledujte šéfkuchára a jeho tím pri práci a na konci si vychutnajte výborné jedlo už ako čerešničku na torte. Objednajte si napríklad bravčové mäso s chrenovou penou a morskými riasami či červenou repou a ako dezert si pochuťte na zmrzline zo sladkého drievka.

Ak sa vyberiete do Kodane počas víkendu, čaká vás jedno milé prekvapenie, ktoré je úplne zdarma. Stačí prísť vždy v sobotu doobeda okolo jedenástej hodiny na námestie pred Radhaus a vybrať si svojho sprievodcu. Prevedie vás tým najdôležitejším, čo Kodaň ponúka a je to tak, ako sme už spomenuli, grátis.

Hygge

Slovo balansujúce na pomedzí útulnosti, priateľskosti a pohodlia. Hygge je slovo, ktoré ťažko preložiť, musíte ho jednoducho zažiť. Pobrežná štvrť Nyhavn je ideálnym miestom, kde s tým začať. Vyjdite si spolu s východom slnka na prechádzku pozdĺž nábrežia, zakotvite v jednom z bistier na námestí pri čaji a miestnom pečive. S jeho západom sa primknite k milovanej osobe a pod terasovým ohrievačom sa skryte pred večerným chladom. Alebo sa uchýľte pod nízke stropy pivničných barov pri praskaní ohňa. Tam totiž s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete podstatu slova hygge.

Nevynechajte ani Tivoli. Jeden z najznámejších zábavných parkov na svete. Funguje už od roku 1843.

Staňte sa členom V.I.P. klubu Pelipeckárov!

Chcete prístup k najlepším cestovateľským ponukám? Kliknite nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a každý deň vás neminú:

Ak už odoberáte naše najlepšie ponuky, tlačidlo vám nebude fungovať. 😛

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

A máme parádne letenky aj k najhlbšiemu jazeru na svete! Bajkal z Viedne od 386€: https://t.co/8azH7YfBSr #letenky13 hodín dozadu
Nám stačil týždeň na Bali, aby sme si ho zamilovali. Koľko bude stačiť tebe? Letenky za 499€ + reportáž: https://t.co/7SDLFduegy #letenky13 hodín dozadu
Pizza, káva, futbal. Máš chut? Poď do Neapolu, letenky za 30€: https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky13 hodín dozadu
Lisabon je krásny aj v zime: Letenky od 37€ https://t.co/C2ZdQsQvRr #letenky19 hodín dozadu
Amsterdam Blízkeho východu: Tel Aviv od 42€ https://t.co/DXNo27w0fA #letenky19 hodín dozadu
Viedeň hlási výborné ceny! Letenky od 19€: https://t.co/WQIsWHOhYc #letenky2 dni dozadu
A v Bukurešti si už bol/a? Čas to zmeniť: letenky za 23€ https://t.co/2UlDWkDd85 #letenky2 dni dozadu
Dôvodov, prečo navštíviť Tahiti si nájdeš 1 000 000. Nájsť dobrú letenku však nie je ľahké. Ešte že sme ju našli: https://t.co/y9IIqEYnyQ #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore