Nájdeš nás aj na:

Európa

Škandinávska kráska Kodaň s letenkou z Viedne za 33 eur

Škandinávska kráska Kodaň s letenkou z Viedne za 33 eur

Kedy je najlepší čas na návštevu Škandinávie? Predsa teraz, keď sú v akcii letenky za 33 eur. Ale vážne, toto je skvelá akcia – jar a leto je ideálne na mestá ako Kodaň.

Upozorňujeme, že v cene letenky Laudamotion je už len malá príručná batožina. Odporúčame dokúpiť k letenke napr. Priority boarding, čím získate okrem prednostného nástupu do lietadla aj možnosť vziať si so sebou aj klasickú príručnú batožinu.

Lacné letenky do Kodane

✈ odlet z Viedne 🛄 malá príručná batožina 🗓 máj 2019

Prekvapivé, umelecké, experimentálne a kozmopolitné. Také je hlavné mesto Dánska. Preplnené kaviarňami, kultúrou a históriou a pre svoju ostrovnú polohu často označované za Benátky severu. Nechajte sa očariť aj vy atmosférou tejto fenomenálnej metropoly. Kodaň je jedno z najekologickejších miest na svete.

Každodenne k tomu prispievajú miestni obyvatelia, ktorí jednoducho vymenili autá za bicykle. Množstvo cyklotrás a možnosť prejsť na bicykli celé staré mesto určite poteší všetkých milovníkov cyklistiky a netradičného spoznávania nových miest. Keď sa vhodne oblečiete, pokojne aj v decembri!

bicyklovanie-kodan

Kodaň je aj miesto posledného odpočinku Hansa Christiana Andersena. Nájdete tu nielen rozprávkového ducha z jeho rozprávok, ale napríklad aj bronzovú sochu malej morskej panny, ktorá sa stala symbolom mesta.

Kodaň mesto

Kulinársky zážitok

Dánsko má veľmi bohatú históriu v pivovarníctve a barovej kultúre. V tejto súvislosti vám odporúčame najmä The bar tour, ktorého názov hovorí za všetko. Za 150 dánskych korún (20 eur) navštívite tie najznámejšie a najprestížnejšie bary Kodane. V cene máte samozrejme drink alebo pivo v každom podniku. Gastronomická reputácia Kodane prešla posledným desaťročím renesanciou.

Navštívte napríklad reštauráciu s názvom 1.th. Majiteľ Mette Martinussen sa rozhodol premeniť luxusný byt na miesto kulinárskych zážitkov, na polceste medzi noblesným večierkom a živým vystúpením. V retro salóne si najprv premiešajte svoj drink, sledujte šéfkuchára a jeho tím pri práci a na konci si vychutnajte výborné jedlo už ako čerešničku na torte. Objednajte si napríklad bravčové mäso s chrenovou penou a morskými riasami či červenou repou a ako dezert si pochuťte na zmrzline zo sladkého drievka.

Kodaň bary pivo

Ak sa vyberiete do Kodane počas víkendu, čaká vás jedno milé prekvapenie, ktoré je úplne zdarma. Stačí prísť vždy v sobotu doobeda okolo jedenástej hodiny na námestie pred Radhaus a vybrať si svojho sprievodcu. Prevedie vás tým najdôležitejším, čo Kodaň ponúka a je to tak, ako sme už spomenuli, grátis.

Kodaň ako Benátky, kanály

Hygge

Slovo balansujúce na pomedzí útulnosti, priateľskosti a pohodlia. Hygge je slovo, ktoré ťažko preložiť, musíte ho jednoducho zažiť. Pobrežná štvrť Nyhavn je ideálnym miestom, kde s tým začať. Vyjdite si spolu s východom slnka na prechádzku pozdĺž nábrežia, zakotvite v jednom z bistier na námestí pri čaji a miestnom pečive. S jeho západom sa primknite k milovanej osobe a pod terasovým ohrievačom sa skryte pred večerným chladom. Alebo sa uchýľte pod nízke stropy pivničných barov pri praskaní ohňa. Tam totiž s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete podstatu slova hygge.

Kodaň v noci

Nevynechajte ani Tivoli. Jeden z najznámejších zábavných parkov na svete. Funguje už od roku 1843!

Kodaň v septembri

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Piatok, 24. máj 2019
17:45 | Nenechaj si ujsť lacnú Bukurešť: Tam aj späť začiatkom leta z Viedne za 33 eur!
12:10 | Miláno hlási lacné letenky! Leť v lete za super ceny od 43 eur.
10:27 | 389 eur za 8-dňový all-inclusive v Turecku? Sprav si leto už budúci týždeň.
8:41 | Bezkonkurenčná ponuka na Rio de Janeiro! Letenky z Prahy s návratom do Viedne za 479 eur.
8:06 | Nádherná a dobrodružná Keňa za 439 eur: Objavili sa lacné letenky Ethiopian Air Lines.

Štvrtok, 23. máj 2019
15:04 | Na víno do Bordeaux? Letenka z Viedne ako víno za 55 eur.
1 2 3 43

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore