Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Aerolinky KLM sú pripravené na prevoz vakcíny. Potrebuje extrémne nízku teplotu

Aerolinky KLM sú pripravené na prevoz vakcíny. Potrebuje extrémne nízku teplotu

IATA urguje vlády, aby komunikovali so svojimi leteckými spoločnosťami a pomohli s doručením vakcín. Holandské aerolinky KLM sa už teraz pripravujú na prevoz vakcín proti COVID-19 po celom svete.

Reklama

KLM už počas globálnej pandémie pomohli prevozom ochrannej výbavy a iných dôležitých zdravotníckych pomôcok pre inštitúcie aj jednotlivcov. Prevoz špeciálnych produktov, akým je aj vakcína, nie je jednoduchá úloha. Vyžaduje si špeciálne podmienky.

Vakcína potrebuje extrémny chlad

Zdravotní experti odhadujú, že bude potrebné previezť 15 miliárd dávok vakcíny po celom svete. Mnohé z nich budú musieť udržať v extrémne nízkych teplotách. Napríklad Pfizerova vakcína musí byť prepravená v teplote mínus 70 stupňov Celzia, píše Simple Flying.

Čo ešte bude pri prevoze vakcíny potrebné?

 • Zaškolený personál, ktorý zvládne časovo a teplotne senzitívne vakcíny
 • Vybavenie s kontrolovanou teplotou
 • Monitorovacie zariadenia, aby sa zabezpečilo neporušenie vakcín
 • Minimalizovanie výstavby pomocou úpravy už existujúcich infraštruktúr

V tlačovej správe KLM vyhlásilo, že má logistické riešenia na zabezpečenie správnej teploty pre vakcínu. CEO leteckej spoločnosti Pieter Elbers povedal, že „vyhliadka príchodu vakcíny proti COVID-19 je veľmi dobrou správou. Zároveň prináša novú výzvu – rýchly a bezpečný prevoz miliárd vakcín do celého sveta. Sme na to pripravení, a to vďaka kolegom a partnerom, ktorí na tom spoločne tvrdo pracovali.“


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore