Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Letisko Frankfurt sa už chystá na možnú distribúciu COVID-19 vakcíny do sveta

Letisko Frankfurt sa už chystá na možnú distribúciu COVID-19 vakcíny do sveta

Výskum vakcíny na koronavírus prebieha takmer po celom svete, mnohé vedecké tímy sú už v poslednej fáze testovania, ktorá však ešte potrvá zrejme niekoľko mesiacov. To je tiež vhodný čas na to, aby sa letecké základne pripravili na rýchlu distribúciu vakcíny do celého sveta. Jedným z prvých letísk, ktoré takéto prípravy už realizuje je nemecké letisko Frankfurt v spolupráci s Lufthansou.

Reklama

Aj keď COVID-19 takmer položil letecký priemysel na kolená, vyzerá to, že práve lietadlá budú zohrávať kľúčovú úlohu v okamžitej distribúcii vakcíny do celého sveta, všíma si SimpleFlying. Takže zatiaľ čo vedci sú zaneprázdnení vývojom vakcíny, letecké spoločnosti a letiská sa už začínajú pripravovať na jej prepravu. Nie je preto prekvapením, že práve jedno z najväčších letísk na svete – Frankfurt – je prvou základňou, ktorá už pripravuje logistický plán.

Obrovské priestory s reguláciou teploty

Frankfurt už teraz hovorí, že má k dispozícii priestory s reguláciou teploty vo veľkosti viac ako 12-tisíc štvorcových metrov. To bude pre uskladnenie vakcíny v optimálnej teplote mimoriadne dôležité. Tieto priestory sú v bezprostrednej blízkosti odbavovacej ploch, takže umožnia rýchle naloženie a vyloženie do nákladných lietadiel, ktoré môžu odštartovať do celého sveta.

To nie je všetko, letisko túto plochu zväčší o ďalších 2-tisíc metrov štvorcových, konečný cieľ je mať k dispozícii 14 000 metrov priestorov s regulovateľnou teplotou.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore