Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Čile sa od budúceho týždňa otvára zahraničným cestujúcim

Čile sa od budúceho týždňa otvára zahraničným cestujúcim

Po ôsmich mesiacoch povolila čilská vláda vstup zahraničným cestovateľom. Nové opatrenie začne platiť od 23. novembra.

Reklama

Čile, Uruguaj a Venezuela sú jedinými juhoamerickými krajinami, ktoré majú stále prísne obmedzenia v medzinárodnom cestovaní. Po novom by v Čile malo byť možné pricestovať na letisko Arturo Meino Benítez v hlavnom meste Santiago de Chile. Predpokladá sa, že letisko tento rok obslúži len tretinu ľudi v porovnaní s rokom 2019.

Aké opatrenia budú platiť pre zahraničných turistov?

Aktuálne v krajine platí, že vstúpiť môžu len občania, obyvatelia alebo pasažieri so sobášnym listom, ktorý potvrdzuje ich sňatok s osobou s čilskou národnosťou alebo občianstvom. Ak nemajú negatívny test, musia postúpiť 14-dňovú karanténu. Musia vyplniť povinný dotazník pred odletom.

Po zrušení zákazu vstupu do krajiny budú tieto opatrenia platné aj naďalej pre všetkých.

Veľké poklesy v číslach prepravených pasažierov

Pred globálnou pandémiou lietalo na letisko 23 aeroliniek vrátane LATAM, JetSMART, Sky Airline, GOL, Air Canada, KLM, American Airlines, Iberia, Qantas, Aeromexico. Aktuálne tu operuje 12 leteckých spoločností. Letisko v Santiagu stratilo spojenia s Áziu a Oceániou, ako aj s niekoľkými mestami v Severnej Amerike a Strednej Amerike.

Najfrekventovanejšie spojenia s Limou, Sao Paulom a Buenos Aires zaznamenali masívny pokles týždenných letov. Napríklad Lima má namiesto 91 týždenných letov len 6, píše Simple Flying.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Dovolenka na Seychelách bez obmedzení? Ostrovy sa plne otvárajú zaočkovaným turistom https://t.co/8vKnOiGZgm #novinky16 hodiny dozadu
Emirates ponúkajú svojim zamestnancom očkovanie proti COVID-19 https://t.co/sH6UqVnfee #letenky17 hodiny dozadu
Homeoffice v Portugalsku: Madeira otvára dedinu digitálnych nomádov https://t.co/SieiMQx7fb #novinky17 hodiny dozadu
Americký Coney Island chystá nový adrenalínový kolotoč https://t.co/qodIdWGgHd #novinky19 hodiny dozadu
Island víta cestovateľov, ktorí už prekonali COVID-19. Na vstup stačí potvrdenie https://t.co/KlddoDwN7C #letenky20 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami a 4*hotelom od 389€ https://t.co/chnSc2Pt8S #dovolenky21 hodiny dozadu
Rím čoskoro sprístupní jednu z najväčších hrobiek starovekej ríše https://t.co/4wKs3Ngizo #novinky22 hodiny dozadu
Čierna Hora otvára hranice a ruší všetky obmedzenia. Vstup možný bez karantény a testu https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky23 hodiny dozadu
Naomi Campbell je novou ambasádorkou turizmu v Keni. Nie všetci s tým súhlasia https://t.co/lpUyU6AAFy #novinky23 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 38€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky24 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore