Nájdeš nás aj na:

Novinky

Oslava 40-ky vo veľkom štýle. Kim Kardashian si prenajala luxusný Boeing 777 a odletela na Tahiti!

Oslava 40-ky vo veľkom štýle. Kim Kardashian si prenajala luxusný Boeing 777 a odletela na Tahiti!

Niekto na oslavu narodenín pripraví skromné posedenie, niekto si spraví luxusnú žúrku a potom je tu americká celebrita Kim Kardashian, ktorá si na oslavu svojich 40. narodenín prenajala súkromný Boeing 777-200LR. Pre svojich najbližších priateľov a rodinu prenajala legendárnu „sedem-sedem-sedmičku“ v špeciálnej konfigurácii – len pre 88 VIP hostí a so špeciálnym salónikom. Destinácia? Súkromný ostrov vo Francúzskej Polynézii.

Reklama

Ak ste si teda mysleli, že vaša oslava tridsiatka či štyridsiatky bola najlepšia na svete a začali ste práve žiarliť, nič si z toho nerobte. Kim je aktuálne asi najznámejšia televízna hviezda na svete a prenajať si tak luxusné lietadlo môže na svete len hŕstka najbohatších ľudí.

Takto vyzerá ostrov na Tahitách, ktorý si Kardashian prenajala pre seba a najbližších:

Pred cestou dobrovoľná karanténa

V dnešnej dobe je oslava tohto typu skôr raritou. Cestovné obmedzenia v USA sú približne rovnako prísne ako v Európe. Ak si však prenajmete vlastné lietadlo a dostanete výnimku, môže tá dovolenka vyzerať inak, však že? Sami si kladieme otázku, ako to asi bolo so sociálnym dištancom v lietadle. Podľa Kim Kardashian boli všetci hostia podrobení niekoľkým zdravotným prehliadkam a všetci boli požiadaní o dodržanie karantény dva týždne pred cestou.

Všetci leteli v biznis triede

Ako poznamenáva One Mile At A Time, lietadlo registrované ako P4-XTL patrí luxusnej cestovnej spoločnosti Crystal Cruises. Deväťročný Boeing 777 spoločnosť špeciálne upravila – bežne totiž vie prepraviť od 314 do 396 cestujúcich – avšak po luxusnej prerábke pojme 88 VIP cestujúcich. Je to ako keby všetci cestujúci mali k dispozícii sedenie v biznis triede.

Cena prenájmu špeciálneho Boeingu 777 nie je známa. Podľa informácií niekdajšej generálnej riaditeľky spoločnosti Crystal Cruise Edie Rodriguezom sa spoločnosť zameriava len na 2% najbohatších jednotlivcov na svete. Takže aj takých, ktorí „zvyčajne majú svoje vlastné lietadlá, ale neváhajú cestovať aj takýmto spôsobom.“

Všetkých 88 miest na sedenie sa v upravenom modeli 777 vie zmeniť na plnohodnotné full-flat postele. Okrem toho je v kabíne k dispozícii priestranný salónik s jedálenskými stolmi a barom. Lietadlo montovala spoločnosť s názvom Greenpoint Technologies, ktorá prerába interiéry lietadiel napríklad pre hlavy štátov.

Nebolo to prvýkrát

Toto nie je prvý súkromný výlet pre Kim Kardashian. Pred dvoma rokmi, hneď po Dni vďakyvzdania, si jej manžel, rapper Kanye West, prenajal Boeing 747, ktorým zamilovaný párik letek na nezverejnené miesto.

Let bol vtedy kritizovaný z dôvodu dopadu na životné prostredie – ak letia len dvaja ľudia s posádkou – je uhlíková stopa na jedného človeka niekoľkonásobne vyššia.

Crystal Skye B777-200LR from Richard Ziskind on Vimeo.

Zdroj: SimpleFlying

Zdroj foto: Brando, Crystal Cruises


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore