Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Za 20 dní okolo sveta: 50 kamošov a súkromný Boeing 767

Cestovanie v kruhu priateľov môže byť zábavné. Obzvlášť, keď idete s ľuďmi, ktorí sú vam najbližší a cestujete do vysnívanej či obľúbenej destinácie. A teraz si predstavte, že by ste mohli cestovať s 49 ľuďmi a v súkromnom Boeingu 767 za 20 dní obletíte celý svet. Šialené a nereálne však? Na svete je cestovná agentúra, ktorá takýto výlet ponúka. Zrejme vám padne sánka, čo všetko táto cesta obsahuje a koľko stojí.

Reklama

Extravagantný. To slovo asi najviac vystihuje tento typ dovolenky. S niečím podobným sme sa totiž ešte nestretli. Samotná cestovná kancelária DreamMaker o nej hovorí, ako o najlepšej dovolenke vášho života. Za 20 dní prejdete obrovským Beoingom 767 dvadsať cool destinácii a ešte k tomu zažijete súkromnú módnu prehliadku, lekcie jógy či dobročinný poker s bankom 500-tisíc dolárov.

V samotnom lietadle ale údajne strávite len 12 percent vášho času z 20 dní. Zvyšok si budete užívať na Havaji, Filipínach, v Barcelone, Himalájach alebo na inom úžasnom mieste. Destinácie boli vyberané s citom pre dobrodružstvo a parádnu dovolenku. (Rovnako ako naše multicity letenky 😉

Takže už potrebujete vedieť len termín a cenu. Prví záujemcovia vyrazia na cestu v auguste 2017 a cena je krásnych 13 875 000 amerických dolárov. Áno. Vidíte dobre. Skoro 14 miliónov dolárov za 20 dní. Ale keď si to rozdelíte medzi 50 osôb, to vychádza približne 280-tisíc dolárov na osobu. To je super cena, však? Niektorí ľudia si kladú otázku, čo je horšie, či zohnať toľko peňazí alebo 49 priateľov? :)))

Áno. Je to všetko nesmierne drahé, no za tým všetkým stojí krásny nápad. Veľké množstvo z peňazí totiž ide aj na charitu. Z každého takéhoto zájazdu kúpia 2 500 bicyklov pre deti v Kambodži, zabezpečia pitnú vodu pre 50-tisíc detí žijúcich na Filipínach a zvyšok sa použije na výstavbu centier v Británii pre vážne choré deti.

Pozrite si niektoré destinácie z itineráru spomínaného letu:

Koh Samui, Thajsko

Siem Reap, Kambodža

Káthmandú, Nepál

Agra, India

Florencia, Taliansko

Siena, Toskánsko

Cannes, Francúzsko

Londýn

Barcelona

Ibiza

Marbella

Marrákeš

Havana

Knoxville

Kona

El Nido

„A Secret Island“

Manila

Chcete vedieť viac? Páči sa.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore