Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Kalifornia: 12 miest okrem Los Angeles, ktoré stoja za návštevu

Kalifornia: 12 miest okrem Los Angeles, ktoré stoja za návštevu

Los Angeles navštívi ročne približne 45 miliónov ľudí, ktorí sa motajú po plážach, skvostných múzeách a nákupných centrách alebo len hľadajú celebrity, ktoré tam bývajú. Los Angeles však ponúka mnoho iných miest, ktoré stoja za návštevu. Spísala ich pre vás Tiana Attride z magazínu Insider.


1. Carmel-by-the-Sea plné malebných chát

Mestečko Carmel-by-the-Sea leží na polostrove Monterey. Vyzerá úplne ako z rozprávky. Má malebné ulice plné rozkošných chatiek s nádherným výhľadom na Tichý oceán.

2. Big Sur a jeho dokonalý výhľad na oceán

Do Big Sur prichádzajú surferi z celého sveta, aby si zajazdili na jeho vlnách. Nachádza sa južne od polostrova Monterey. Big Sur, domov Bixbyho mosta, je známy pre svoje krásne pláže, množstvá kempov a členité pobrežie.

Bixbyho most, Big Sur.

3. Skalnaté útesy a americká Pacific Coast Highway

Niektoré cesty sú skutočne viac o konkrétnej ceste, po ktorej kráčate, ako o cieli. Pacifická diaľnica nie je nadarmo považovaná za jednu z najkrajších ciest na svete.

4. Údolie Napa a jeho nekonečné viniče

Nadšenci vína sa budú v údolí Napa, severne od San Francisca, cítiť ako v nebi. Tento kraj je pre svoje vinice doslov uctievaný. Neminie vás tu ochutnávka miestnych vín či jazda vínnym vláčikom s reštaurovanými 100-ročnými železničnými vagónmi. V nej si počas jazdy Napa Valley môžete posedieť v reštauračnom vozni a vychutnávať si krásne pohľady na tento región.

Napa Valley.

5. 127 akrov a na nich zámok Hearst

Hearst Castle sa nachádza vysoko v kopcoch San Simeon. Zámok postavený v rokoch 1919 až 1947 má veľkú zbierku umenia a starožitností, zahralo si tu tiež mnoho holywoodskych hviezd. So sprievodom vás pustia do mnohých izieb a miestností s umením.

6. Ostrov Santa Catalina s botanickou záhradou a zipline dráhou

Rekreanti, turisti, ale aj celebrity a úplne obyčajní Kalifornčania sa plavia na ostrov Santa Catalina rozprestierajúci sa len kúsok od pobrežia Los Angeles, aby si tu oddýchli na pláži pod slnkom či urobili poriadne nákupy. Ostrov je tiež domovom Wrigleyho botanickej záhrady, relaxačného nábrežného mestečka Two Harbors a atrakcií, akými sú zipline dráha či cyklistické trasy.

Santa Catalina z výšky.

7.  Pivo v električke v San Franciscu

Áno, žiť v San Franciscu stojí veľa peňazí, dovolenkovať v metropolitnej oblasti Bay Area však nemusí byť také zlé. Jej kopce, električky a most Golden Gate priťahujú každoročne tisíce turistov. Okrem toho tu vyrábajú fakt dobré pivo a majú aj zaujímavé múzeá.

8. Národný park Yosemite pre milovníkov prírody

Kempisti, hikeri, turisti a karavanisti chodia do Národného parku Yosemite od roku 1864. Vtedy ho americký prezident Abraham Lincoln označil za chránenú prírodnú oblasť. V parku s rozlohou vyše tritisíc kilometrov štvorcových sa dostanete až k pohoriu Sierra Nevada, park ukrýva aj množstvo krásnych vodopádov.

Národný park Yosemite.

9. Takmer vždy slnečné San Diego

Návštevníci z celého sveta prichádzajú do San Diega pre jeho nádherné pláže a vraj takmer dokonalé počasie. Mesto ponúka dosť zábavy počas dňa aj noci, nič krajšie ako výhľad na záliv v San Diegu však nezažijete.

10. Santa Barbara – hory na jednej strane, oceán na tej druhej

Santa Barbara má dokonalú kulisu – hory Santa Ynez, prales Los Padres a oceán. Prezývajú ju americkou riviérou. Červené dlaždicové strechy budov a biele fasády domov len podčiarkujú jej stredomorský charakter.

Santa Barbara z výšky.

11. Dychberúci púštny park stromov Joshua

Stromy Joshua v púštnom národnom parku s rovnomenným názvom, sú dôkazom rozmanitej prírodnej krásy Kalifornie. Park ponúka možnosti kempovania, horolezectva či pozorovania hviezd.

12. Letné aj zimné športy na jazere Tahoe

Jazero Tahoe určuje hranicu medzi Kaliforniou a Nevadou. V obľube ho majú najmä turisti, ktorí sa neboja športového pohybu, no reštaurácie a ubytovania tu nie sú len pre nich. Zatiaľ čo kanoisti sa plavia po jeho krištáľovo-modrej hladine, mne by pokojne stačila prechádzka po jeho brehu a okolí. Páčiť sa tu bude snáď každému.

Na jazere Tahoe.

Z pôvodného originálu: 12 places to go in California other than Los Angeles od Tiana Attride pre insider.com

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Advertisement

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

VÝPREDAJ 5* EVA AIR: https://t.co/JjsFgzC5ok Priame lety do Bangkok a iné od 499€!21 hodín dozadu
VIDELI STE? https://t.co/wYKTLJdTJK Týchto 8 miest museli kvôli turistom zavrieť!23 hodín dozadu
PONUKA DŇA: https://t.co/O7dYjJSFkQ Grécko s 4* all-inclusive za 509€!23 hodín dozadu
NEW YORK AJ DNES ZA 279€ 🔥 https://t.co/2lisJqSteb Neváhaj dlho!1 deň dozadu
BOLI SME V ŠTOKHOLME: https://t.co/f7wq59E43A Čo všetko stihneš za 1 víkend?1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore