Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Vysoké Tatry majú nový 5-hviezdičkový hotel

Najstarší tatranský hotel Lomnica oslavuje 128 rokov pridaním piatej hviezdy a pripravil unikátnu fashion show, ktorá pripomenie tradície rakúsko uhorskej monarchie. Po nej sa súčasťou hotela stane napríklad aj dokonalá replika ikonických korunovačných šiat cisárovnej Sissi.

Reklama

Legendárny Hotel Lomnica, ktorý je vôbec najstarším tatranským hotelom, začal včera, teda 1. decembra 2022, novú éru. Prešiel na päťhviezdičkový štandard kategorizovaný pre boutique hotely a pri tejto príležitosti chystá 17. decembra unikátnu módnu show. Predvedie na nej unikátne repliky oblečenia rakúsko-uhorskej šľachty na čele s ikonickou korunovačnou róbou cisárovnej Alžbety Bavorskej, ktorá bola známa najmä ako cisárovná Sissi.

Keď iní končia, Prvá dáma Tatier rastie

Nová éra hotela, ktorý býva často označovaný za „Prvú dámu Tatier“, paradoxne začína v čase, keď naopak mnoho hotelov a ubytovacích zariadení zatvára alebo s obavami sleduje vývoj cien energií.

„S myšlienkou piatej hviezdy sme sa zaoberali už dlhší čas. Hotel vždy jasne mieril k najvyšším štandardom. Teraz nás to ešte viac zaväzuje pokračovať a byť ešte lepší,“ prezradil riaditeľ hotela Peter Múdry.

Tradícia Hotela Lomnica siaha až do 19. storočia

Hotel Lomnica nie je súčasťou žiadnej hotelovej siete. Majitelia definujú jeho poslanie ako snahu pokračovať v tradícii, ktorá smeruje k snahe uspokojiť aj tie najnáročnejšie požiadavky hostí.

Najstarší tatranský hotel bol otvorený už v roku 1894 a jeho služby si na začiatku užívala nielen rakúsko-uhorská šľachta, ale aj významní štátnici, umelecká smotánka alebo prví hostia vyhlásených tatranských klimatických kúpeľov. Hotel potom prežil dve svetové vojny aj dlhé roky komunizmu. Svoje brány zavrel v roku 1993 po neúspešnej privatizácii a znovu bol otvorený až v roku 2018. Dnes je považovaný za jeden z vôbec najlepších hotelov nielen vo Vysokých Tatrách, ale na celom Slovensku.

„Sme hotel s rodinnou atmosférou a výnimočnými službami. Osadenie piatej hviezdy to iba potvrdzuje. Naši hostia, ktorí sa za tie štyri roky vyprofilovali, to napokon dobre vedia,“ hovorí riaditeľ hotela a dodáva, že Hotel Lomnica sa teraz ešte viac teší na svojich hostí, medzi ktorými okrem Slovákov, Poliakov a Maďarov tradične nechýbajú ani Česi.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore