Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najkrajší hotel v Tatrách? Lomnica si vás rozmaznáva od prvého momentu

Najkrajší hotel v Tatrách? Lomnica si vás rozmaznáva od prvého momentu

Zvyčajne neberiem do úvahy pri výbere hotela nejaké číselné údaje, ale pri tatranskom hoteli Lomnica som si pred pobytom chcel byť istý, že všetko bude tip top. A tak ma veľmi príjemne prekvapilo, že portál Booking hodnotí Lomnicu číslom 9,6 z možných 10 a tripadvisor tento hotel označil za Travellers‘ Choice, teda najvyššie možné ocenenie, aké táto stránka udeľuje.

Reklama

Pri mojich cestách v zahraničí som už mnohokrát zažil, že niečo bolo výborne ohodnotené a realita bola trošku niekde inde. Musím však povedať, že Lomnica si tieto ocenenia zaslúži a pokojne by som jej udelil na stupnici do 10 aj vyššie číslo. Prečo? Poďme si to rozobrať na drobné.

Welcome drink, batožina a parkovanie

Do Tatier sme cestovali traja – moja manželka, 2-ročná dcérka a ja. Sme už ostrieľaní milovníci Tatier a na pobytoch v horách sme boli x-krát. Čo nás ale po príchode do hotela ihneď ohúrilo bol prístup personálu. Okamžite sa postarali o našu batožinu, preparkovali nám auto spred vchodu na parkovisko v areáli a ešte predtým, než sme do rúk dostali kartu od izby – ponúkli nám welcome drink. Vtedy som si prvýkrát uvedomil, že cesta z Bratislavy je za nami a my si konečne môžeme užívať dovolenku v Tatrách.

Našej izbe nechýbalo nič

„Vaše pohodlie je pre nás prvoradé“, prečítal som si informačnú brožúrku na recepcii. A tak si hovorím, že po tých všetkých víkendoch v skromných turistických chatkách a nenáročnom ubytovaní si konečne vyskúšame s rodinkou niečo luxusnejšie.

Bývali sme v izbe štandard, čo väčšinou znamená, že ide o bežnú hotelovú izbu. Na Lomnici sa mi páči, že všetky izby typu štandard v Hoteli Lomnica s rozlohou 25 m² sú vzdušnejšie a zariadené s dôrazom na detail, vďaka ktorému sa každý návštevník môže cítiť výnimočne.

Pripravte sa na to, že ráno sa budete musieť premáhať aby ste vstali – posteľ a vankúše sú strašne pohodlné a nabádajú na dlhé leňošenie.

Osobne ma veľmi potešilo, že sme na izbe mali balkón. Ak dovolenkujete s dieťaťom a večer (konečne :)) zaspí, rodičom dobre padne pohárik šumivého vína na čerstvom vzduchu.

Mimochodom prémiové šampanské sme si našli hneď po príchode na izbu. Personál bol taký milý a pozorný, že našej Eliške pripravili neskôr aj darček v podobe farbičiek a papierov na kreslenie a pribalili jedného macíka s logom Lomnica. Milé, však?

Izby sú navrhnuté v dvoch štýloch. Zariadenie historickej časti pripomína dobu jeho vzniku. Moderná časť hotela je zariadená v minimalistickom štýle. Každá z nich poskytuje štandardy, na ktoré ste zvyknutí v štvorhviezdičkovom tatranskom hoteli.

Štandardom v klasickej izbe je sprchovací kút alebo vaňa, Wi-Fi pripojenie, trezor, klimatizácia a manželská posteľ s možnosťou oddelenia. Nás potešilo aj to, že naša dcérka dostala plnohodnotnú postieľku pre deti. Väčšina hotelov totiž poskytuje len prenosné postieľky, prípadne prístelky za príplatok.

Ak chcete ubytovanie o úroveň vyššie, odporúčam bývat v Suite alebo v Apartmáne. Okrem výhľadu na hory vás bude príjemne šokovať nádherný interiér izieb, luxusné vybavenie a neobyčajný zážitok. Odporúčam pozrieť si túto 3D prechádzku hotelom:

Máloktorý tatranský hotel má dve reštaurácie a jednu kaviareň

Ak si na chvíľu odmyslíme ten kráľovský pocit, ktorý v nás za každým navodzovala reštaurácia Sissi, aj tak by sme ho opäť získali po prvom súste z jedla šéfkuchára Lomnice. Áno, hotel má dve reštaurácie a jednu kaviareň, čo je na tatranské a aj slovenské pomery pomerne netradičné.

Raňajky, obedy a večere možno absolvovať v reštaurácii Sissi, kde sa vyžaduje aj príslušný dress code (smart casual), obedy a večere si možno vychutnať v príjemnej atmosfére reštaurácie a vinárne Franz Josef.

Inak – priamo pod hotelom nájdete obchod – Enotéka Selaví, kde svojim chuťovým pohárikom rozhodne spravíte radosť. V ponuke nájdete výborné vína, syry či údeniny.

O Hoteli Lomnica sa šepká, že má špičkovú gastronómiu. Presvedčili sme sa o tom hneď prvý večer. Ak si objednáte polpenziu ako my, môžete si na večeru vybrať čokoľvek z menu – máte to v cene. A vybrať si môžete trojchodové menu – polievku či predjedlo, hlavné jedlo a dezert.

Raňajky sú veľmi bohaté, polpenziu určite odporúčame

Takže tri chody, k tomu výborné víno z ktorého výberom pomôže ochotný personál a človek odchádza na izbu spokojný po všetkých stránkach. Kopa príjemných kombinácií chutí a jeden fantastický zážitok.

À la carte menu je inšpirované históriou hotela siahajúcou až do čias Rakúsko-Uhorska s dôrazom na prvky modernej gastronómie a sezónnosti.

Prvý večer sme sa vybrali hodovať do Reštaurácie a Vinárne Franz Josef, ktorú dotvárajú krásne pôvodné klenby a retro nárezový stroj na šunky hneď pri vchode. Vládne tu fantastická rakúsko-uhorská kuchyňa a razom sme pochopili, že dnes sa navečeriame výborne a v krásnom vkusnom habsburskom štýle. ????

Oceňujem aj iniciatívu hotela uspokojiť chute najmenších návštevníkov. Z ponuky si vyberú nielen alergici, ale dokonca aj vegáni. Jednotlivé jedlá a porcie hotel prispôsobuje aj tým najmenším, a tak v ponuke nájdete tiež chutné detské menu, ktorá Eliška za každým ohodnotila slovami: „vemi dobe“. Čo je dôležitejšie? 😉

A čo raňajky? Tie sme skúsili v reštaurácii Sissi. Za normálnych okolností, by sme ich asi ani nespomínali. Raňajky v Hoteli Lomnica sú však tak špeciálne, že sa na ne podvedome budete tešiť celý deň. Na výber máte všetko od výmyslu sveta, dostane vás však poctivosť a kvalita všetkých surovín. Najrôznejšie syry, údeniny, šunky a vajíčka od miestnych farmárov, lahodné domáce džemy, kvalitné jogurty, štyri druhy mlieka, čerstvé ovocie a šťavy, výber orieškov, sušených plodov, päť druhov medu či rôzne kaše. Toto všetko spôsobí, že vám bude naozaj ľúto, že ste doraňajkovali. ????

Ak bývate v Hoteli Lomnica, čakajú vás aj večery na terase s výhľadom na Lomnický Štít, relax vo wellness centre a ochutnávky skvelých vín. Nás najviac ohúrila kaviareň Mozart, kde sme si (každý deň) pochutnali na káve aj dezertoch vlastnej výroby. Do toho nám hral šikovný klavirista a celé to bolo idylické, odporúčam!

Umenie, kam sa pozriete

Maminy, ktoré majú radi umenie, kultúru, dobré jedlo a degustácie, si určite zaslúžia oddych v 4* hoteli LomnicaOkrem toho, že sa v jeho priestoroch nachádza niekoľko umeleckých diel a obrazov, hotel je zariadený v honosnom historickom štýle a má aj vlastnú galériu!

Vlastne už pri vstupe do hotela začnete rozmýšľať, či ste sa ocitli v hoteli, alebo v galérii. Originály obrazov tu nájdete všade. Na chodbách, v reštaurácii, dokonca aj v každej izbe. Pri každom zo 400 malieb sa nachádza malý QR kód, ktorý vám o nej odhalí detailné informácie. Pýchou hotela je Galéria Lomnica, ktorá vystavuje krásne umelecké diela vyzdvihujúce históriu a tradíciu podtatranského kraja.

Wellness pre celú rodinku

Pobyt v hoteli Lomnica bude pre maminu, ale aj pre celú rodinu taký lahodný, ako skvelé víno, umenie, sauny a procedúry, ktorých tu dostanete toľko, koľko si len zažiadate.

Či už cez deň brázdite lyžiarske svahy, objavujete turistické chodníky alebo čítate noviny v kaviarni, načerpať nové sily v luxusnom wellness centre padne dobre každému. Čaká na vás bazén s protiprúdom, vírivka priamo pod hviezdami, saunový svet, štýlové oddychovacie miestnosti a zážitková sprcha.

Najlepšie na uvoľnenie stresu alebo lyžovaním namáhaných svalov sú masáže a procedúry, ktorých máte v Hoteli Lomnici veľký výber. Podľa tradície miestneho kúpeľníctva sa pri procedúrach často využívajú tatranské bylinky, lesné plody a rôzne liečivé oleje.

Čo s voľným časom v Lomnici?

V letných mesiacoch dokonalú atmosféru dotvárajú veterány, na ktorých sa môžete previezť po okolí a ručíme za to, že sa budete cítiť ako v inom svete.

Ale určite nesmiem zabudnúť na to, kde sa hotel nachádza a aké možnosti ponúka pre turistiku. My sme sa na výlety presúvali autom, ale komu to tak nechutí, môže ísť tatranskou železnicou, prípadne pešo z hotela.

Z Tatranskej Lomnice vedú parádne turistické chodníčky. S deťmi sa dá absolvovať výstup na Skalnaté pleso, Zamkovského chatu alebo Chatu pri Zelenom Plese. Pre fyzicky menej zdatných je v ponuke aj lanovka z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso, Lomnické sedlo alebo samotného „deda“ Vysokých Tatier – Lomnický štít.

My sme zvolili ľahkú turistiku. Predsalen dvojročné dieťa toho ešte toľko nezvládne a počasie nám cez víkend až tak neprialo 🙂 Stihli sme však Eliškinu prvú túru na Zamkovského chatu, Popradské pleso a tiež legendárnu Brnčalku (Chata pri Zelenom plese).

Hotel Lomnica tiež okrem iného ponúka aj zážitkové večere, lety balónom, opatrovanei detí či transfer kdekoľvek budete potrebovať odbehnúť.

Náš verdikt: existuje krajší hotel v Tatrách?

Hotel Lomnica je suverénne najstarší tatranský hotel – má 120 ročnú tradíciu. Sme radi, že vďaka šikovnému manažmentu a pracovitým ľuďom vstal tento hotel opäť ako fénix z popola a je slávnejší a luxusnejší ako kedyľkovek predtým.

Po predĺženom víkende nám nezostáva nič iné ako skonštatovať, že Hotel Lomnica vás ohúri nádherným dobovým interiériom, množstvom zaujímavých umeleckých diel kade-tade, špičkovou gastronómiou a výbornou východiskovou pozíciou. Nie nadarmo sa mu hovorí Prvá dáma Tatier. Ak bude opäť čas a priestor, budeme ho zvažovať ako prvú voľbu pri ďalšej dovolenke v Tatrách. Ďakujeme, milá Lomnica!


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (5 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore