Nájdeš nás aj na:

Ázia

Let nad pustými skalami či jazda po piesku. Vzrušujúce programy v Ras Al Khaimah

Let nad pustými skalami či jazda po piesku. Vzrušujúce programy v Ras Al Khaimah

Chcete zažiť štýlovú dovolenku na dubajský spôsob, ale trblietanie (či už doslovné alebo imaginárne) Dubaja by ste radšej zamenili za adrenalínové iskrenie? Tak choďte do Ras Al Khaimah. Budete v Spojených arabských emirátoch, užijete si unikátnu atmosféru pláží Perzského zálivu, ale s tým, že čaro týchto končín zemegule bude obohatené aj o nezabudnuteľné zážitky z intenzívnejších aktivít. To, či v článku nájdete aj preklik na lacné letenky, asa ani nemusíte pýtať.

Reklama

Aká destinácia je Ras Al Khaimah?

Ras Al Khaimah je 4. najväčší z arabských emirátov. Aj keď ešte nie je takou hviezdou na scéne cestovného ruchu ako Dubaj alebo Abu Dhabi, cestovateľov prijíma s obrovským nadšením. Rozdiely sú aj v histórii – kým vyššie spomenuté známejšie emiráty sú obývané iba v posledných desaťročiach, niektoré dôkazu poukazujú na to, že Ras Al Khaimah vlastní funkciu domova už 7000 rokov. Je pokojnejšie, megalomanský imidž svojich susedov (zatiaľ) neprebral. Napriek tomu (alebo spolu s tým) ponúka niekoľko úžasných možností na adrenalínové zážitky.

Let nad nádhernou krajinou

Lanová dráha v Kubínskej Holi nie je vôbec na zahodenie, o tom niet pochýb. Avšak vyhodiť pôdu spod nôh v Arabských emirátoch bude rozhodne iný zážitok. Už len preto, že Jebel Jais Flight v Ras Al Khaimah je najdlhšia lanová dráha (zipline) na svete. Postavili ho na najvyššom vrchu krajiny, 1934-metrovom Jebel Jais a je dlhá 2,8 km. Toto miesto sa oplatí navštíviť aj v takom prípade, ak nebudete mať práve chuť na adrenalínový výbuch. Panoráma je nekaždodenne krásna, o tom svedčí aj to, že patrí medzi obľúbené spoty fotografov. Už len pár minút v parku Jebel Jais Viewing Deck Park môže uspokojiť vašu túžbu po špeciálnych vizuálnych stimuloch.

ras al khaimah

Za volantom v surových kopcoch

Na pobreží Ras Al Khaimah pútajú pozornosť pláže. Ak však dáte čelom vzad moru a vyberiete sa na objavovanie krajiny trochu ďalej, rolu dominantného elementu preberie pohorie Hajar. Drsné, surové, dobrodružné, úctyhodné. Ak je pre vás predstava neskrotného roadtripu po neúrodných skalách, kopcoch a horách lákavá, nevynechajte túto oblasť, ktorá sa považuje za jednu z najkrajších panorám Spojených arabských emirátov. Opatrnejší avanturisti sa môžu vybrať po hlavnej diaľnici E18, ale na ďalšie túry autom sa cestuje aj po diaľnici E11.

ras al khaimah

Nočná romantika v púšti

Adrenalínový zážitok môže byť aj spánok. Napríklad, ak je v cudzej krajine, v púšti a v beduínskom stane. Je to charakteristika ďalšej atrakcie v Ras Al Khaimah, ktorá je určená pre tých, ktorí sa nevedia a/alebo nechcú nudiť. Doprajte si autentický pobyt v beduínskom tábore. Váš nocľah bude vyrobený z prírodných materiálov, a nezostanete ani hladní, keďže ubytovanie je vybavené grilom a podzemnou pecou, navyše patrí k nemu aj miesto na ohnisko. Ceny za beduínsky stan pre dve osoby začínajú od 450 Dhs za noc.

ras al khaimah

8-minút besnej jazdy

Jais Sledder v Jais Adventure Park je najdlhšia bobová dráha v regióne a jedna z najobľúbenejších zábavných atrakcií Ras Al Khaimah. Osemminútová jazda na Hajari po viac ako 1800 metroch na takomto dopravnom prostriedku nie je asi každodenná aktivita. Rýchlosť dosiahne až 40 kilometrov za hodinu, ale pocitovo to bude asi 10-krát intenzívnejšie kvôli tomu, že ste blízko k zemi. Veľmi príjemným bonusom sú nádherné výhľady na hory.

Pusté skaly v sprievode kamzíkov

Tento odsek je dôkazom toho, že Ras Al Khaimah fakt nie je destináciou len na typicky letné aktivity. Má čo ponúknuť aj vtedy, keď teplomer ukazuje číslo nižšie ako 20 stupňov. Už aj vyššie spomenutá hora Jebel Jais je obľúbeným miestom turistických nadšencov na výdatné treky najmä v chladnejšom počasí (čo je pre nás, slovenských turistov je stále teplé :)). Na nižších svahoch nájdete 6 turistických trás, medzi ktorými každý si nájde to svoje na základe svojich schopností, telesnej kondície alebo skúseností. Tieto môžete absolvovať po vlastnej osi. Ak však dostanete chuť na via ferratu, tento šport je umožnený iba so sprievodcom.

Jazda po púšti

Milujete divoké jazdy autom? Tak zainvestujte do nejakého safari tripu džípom. Bude to naozaj unikátny zážitok, veď kedy ste naposledy šoférovali medzi veľkolepými piesočnými dunami? Na výber budete mať rôzne možnosti od rôznych dodávateľov, navyše v kombinácii s rôznymi ďalšími atrakciami, napríklad s BBQ večerou. (Samozrejme, na základe obsahu balíka sa potom odrážajú aj ceny.)

Adrenalín vo vode

Pokojné more, ktoré nezvykne prekvapovať teplotnými poklesmi, nie je len obligátnym doplnkom k letnému slneniu. V Ras Al Khaimah sú populárne aj vodné športy, napríklad parasailing, vodný skúter, vodné lyžovanie, kajak alebo potápanie a šnorchlovanie.

Lacné letenky do Ras Al Khaimah

Zdroj fotiek: Shutterstock


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore