Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Wellness, fitko aj včely na streche. Poznáš Hotel FIS Štrbské Pleso?

Wellness, fitko aj včely na streche. Poznáš Hotel FIS Štrbské Pleso?

Chceš mať z okna výhľad na Štrbské pleso a štíty Vysokých Tatier? Chceš spojiť aktívny oddych v horách s osviežujúcim wellnessom? Chceš bývať priamo pri svahu, odkiaľ môžeš v lete vybehnúť najkrajšie kopce a v lete lyžovať s parádnym výhľadom? Tipujeme, že si na všetky otázky odpovedal áno a už len dopĺňame, že určite vyskúšaj horský hotel FIS*** priamo pri Štrbskom plese.

Reklama

Spoznáš tak legendu, ktorá pamätá všetky športové podujatia Štrbského Plesa a vytvára jeho nezameniteľný obraz. Legendu, ktorá bola napríklad súčasťou aj nezabudnuteľného televízneho seriálu Spadla z oblakov!

Odjakživa v centre diania

Hotel FIS je vo svojej podstate hotelovo – športový komplex. Nachádza sa na najnavštevovanejšom mieste v Tatrách – v okolí romantického Štrbského plesa a teda aj v nadmorskej výške 1346 m n. m. – takže o čerstvý a svieži tatranský vzduch nebude núdza po celý rok.

Hotel má unikátnu polohu v blízkosti k lanovkám, zjazdovkám aj turistickým chodníkom. Takže nech už sa do Tatier chystáš za turistikou, lyžovačkou alebo snívaš o príjemných prechádzkach s rodinkou či partnerom, hotel FIS je výborným miestom.

Svojím jedinečným umiestnením je FIS tiež oázou pre športovcov hľadajúcich výborné podmienky pre kvalitný tréning. A keď je vonku nečas, môžeš si kedykoľvek zacvičiť vo fitness centre priamo v hoteli.

Silnú športovú tradíciu hotela potvrdzuje aj fakt, že je pomenovaný podľa medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a v roku 1970 ho krstil Mark Hodler, jej vtedajší prezident.

Doobeda šport, poobede wellness

Zariadenie hotela FIS ti umožňuje oddychovať ale aj športovať, ale to sme už spomínali. Štýlový wellness potom dotvára atmosféru pravého a útulného horského hotela. Trojhviezdičkový FIS disponuje vlastným fitness centrom, telocvičňou a moderným wellness centrom. Takže ak sa aj nechystáte práve športovať, ale túžite len po kvalitnej regenerácii, FIS si tiež zamiluješ.

Wellness centrum bolo otvorené v roku 2013 a zahŕňa oddychovú miestnosť, infračervenú kabínu, parnú a fínsku saunu, vírivku a miestnosti na procedúry. K dispozícii je tiež okrem dobre vybavenej posilňovňe aj športová hala na volejbal, basketbal, minifutbal a tenis. Počas pobytu si môžeš zahrať aj stolný tenis alebo biliard.

Ubytovanie štandardne dobré

Ubytovanie v hotel FIS *** ponúka ubytovanie vo viacerých typoch izieb. Jednolôžkové izby, dvojlôžkové izby a rodinné izby hrajú hlavnú úlou. Každá izba je okrem iného vybavená televíziou a telefónom. Celkovo nájdeš v hoteli 63 izieb vrátane 17 apartmánov a 15 bungalovov. Vrátane luxusných dvojspálňových apartmánov a priestranných rodinných izieb.

V hotelovom komplexe je zrekonštuovaná reštaurácia, bar a mimo budovy aj štýlová slovenská koliba. Z niektorých hotelových priestorov sa ti naskytá výhľad na legendárne tatranské skokanské mostíky.

Vstupná hala a kaviareň prešli v roku 2012 rekonštrukciou. Všetky izby boli zrenovované v roku 2017.

Ten boršč proste musíš ochutnať

Špeciality kuchyne hotela FIS poskytnú energiu a naštartujú tvoj dobrodružný deň v Tatrách. Počas dňa reštaurácia ožíva štrnganím príborov počas obedov či večerí podávaných formou švédskych stolov. Športovým klubom dokonca hotel pripravuje špeciálnu stravu prispôsobenú tréningovému plánu.

O chuťové poháriky hostí sa stará dlhoročný šéfkuchár Miloš Červenka. Ten odporúča najmä svoju špecialitu – tradičný ruský boršč.   

Prvý dog-friendly hotel v Tatrách

Skvelá správa pre všetkých majiteľov psíkov je, že štvornohí členovia rodiny sú tu viac než vítaní. Prvý dog-friendly hotel v Tatrách neúčtuje žiadne extra poplatky za psíka a nachystá mu prekvapenie vo forme mlsky na izbe.

Horský hotel FIS*** nie je len tak obyčajný hotel. Hovoria mu hotelovo-športový komplex vo Vysokých Tatrách, ktorý je situovaný priamo pod štítmi v nadmorskej výške 1 346 metrov nad morom. Nechodia sem však len športovci, kochať sa tu môžete krásnymi výhľadmi, užiť si relax vo wellnesse a nadýchať sa čerstvého horského vzduchu.

Včelín na streche? Prečo nie!

Zaujímavosťou hotela je, že na streche jeho telocvične sa nachádza niekoľko včelínov, ktorými sa hotel snaží pomôcť prežiť populácii včiel medonosných, ktorá rapídne klesá. Pribudli v lete 2018 a už sú stálymi hosťami hotela.

Ide o slovenský unikát, ktorým hotel chce podporiť myšlienku udržania včelárskeho remesla a zároveň si tak budeš môcť vychutnať chuť domáceho horského medu pri raňajkách, v čaji, okúsiť náš špeciálny medový dezert alebo si dopriať relaxačnú masáž s medom.

V rámci projektu „Včely v horách“ sa v hoteli nachádza aj náučná stena s info panelmi o včelách a ich význame a náučný detský kútik. Na recepcii si tiež môžeš zakúpiť lokálne medové produkty.

Ideálna poloha na turistiku

Zdroj fotografií: Hotel FIS, TMR.com

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky4 hodiny dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky4 hodiny dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky4 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky4 hodiny dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky4 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky22 hodín dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky22 hodín dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu
PR manažér Pelikána: Zvykli sme si na lacné letenky. Zdražovanie je takmer isté https://t.co/WUARI1vYfF1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore