Nájdeš nás aj na:

Afrika

Prečo sa oplatí predplatiť si biznis salónik na letisku práve tento rok? Máme pre teba exkluzívnu ponuku

Dobré jedlo, kávička, alkoholické a nealkoholické nápoje, rýchly internet a množstvo ďalšieho. Biznis salóniky sú tu na to, aby nás zbavili stresu pred odletom a umožňujú nám načerpať energiu. Tento rok sa okrem toho oplatí stráviť čas v týchto „oázach pokoja“ práve kvôli mimoriadnemu chaosu na letiskách. Sú perfektným miestom na odpočinok po hektických kontrolách. Prinášame ti tie najväčšie výhody letiskových salónikov a navyše, ak si teraz objednáš letenky Emirates z Viedne na Maldivy alebo Maurícius, dostaneš vstup do biznis salónika v hodnote 49 eur ÚPLNE ZADARMO.

Reklama

1. Pokoj nadovšetko

Najväčšou výhodou každého salónika ​​je pokoj. Kým sa ostatné relaxačné zóny letiska plnia hlučnými turistami, VIP salóniky ponúkajú pokojnú atmosféru, pohodlné sedenie a taktiež sa cestujúci snažia byť viac ohľaduplnejší voči jeden druhému.

2. Jedlo zadarmo

Treba k tomu ešte niečo dodať? Mnohé zo salónikov sú formou bufetu, takže si môžeš zaobstarať jedál koľko len chceš. Niektoré z nich ponúkajú ozajstné kulinárske diela od špičkových šéfkuchárov. Ďalšou výhodou je skutočná čerstvosť potravín, na rozdiel od mnohých bufetových pokrmov.

3. Ušetríš peniaze

Závisí to od tvojich cestovateľských návykov, avšak pobyt v salóniku môže byť lacnejší, ako kúpa jedál v terminálových bufetoch. Ak máš pred sebou dlhý let, určite si budeš chcieť dopriať obed, olovrant alebo nejakých ten drink na osvieženie, ktoré ťa môžu vyjsť drahšie ako samotný salónik. Navyše mnohé salóniky ponúkajú bezplatné pokrmy a alkoholické nápoje.

4. Pracovať sa tu naozaj oplatí

Ak cestuješ pracovne, salónik by mal byť pre teba jasnou voľbou. Majú zvyčajne priestor vyhradený pre pracujúcich ľudí a takmer vždy ponúkajú bezplatnú samostatnú Wi-Fi. Sú teda kombináciou maximálneho komfortu, dobrého technického vybavenia a pokojného prostredia, ktoré sú veľmi dôležité pri koncentrácii.

Zdroj: Travel off Path

Letisko Viedeň ponúka hneď tri salóniky

Prísť na letisko Viedeň niekoľko hodín pred odletom sa určite oplatí. Nielenže sa tento rok vyhneš prípadným problémom s dlhšie trvajúcimi odletovými procedúrami – môžeš si naplno vychutnať všetko, čo ti ponúkajú letiskové salóniky.

Tých je na letisku vo Viedni hneď niekoľko – JET Lounge, AIR Lounge a SKY Lounge. Všetky tri ponúkajú voľný prístup do bufetu firmy Do & Co, alkoholické a nealkoholické nápoje, WLAN, široký sortiment medzinárodných novín a časopisov, relaxačné a masážne kreslá, sprchy a fajčiarske kabíny. Salóniky sú otvorené denne od 5:00 do 22:00, niektoré aj do polnoci.

Kde sa všetky tie letiskové salóniky na Swechate nachádzajú? Tu je prehľadná mapa letiskových salónikov vo Viedni.  

Biznis salónik na viedenskom letisku.
Zdroj fotografie: https://www.viennaairport.com/

Podmienky využitia ponuky bezplatného vstupu do biznis salónika vo Viedni

 • ponuku môžu využiť všetci klienti, ktorí si zakúpia letenky Emirates cez Pelikán s odletom z Viedne a cieľovou destináciou Maldivy alebo Maurícius
 • vzťahuje sa na letenky zakúpené od 1. septembra do 30. novembra 2022
 • odlet z Viedne i návrat späť treba stihnúť najneskôr do konca roka 2022
 • UPOZORNENIE: benefit si treba pridať do objednávky už pri zakupovaní leteniek cez Pelikán, nie je možné ho uplatniť neskôr

Ako objednať letenky s biznis salónikom zdarma?

Biznis salónik zdarma je potrebné objednať spoločne s letenkami Emirates na Maldivy alebo Maurícius. Možno tak urobiť výhradne len pri objednávke, neskôr už tento benefit nie je možné doobjednať. Zákazník, ktorý má záujem o biznis salónik zdarma použije špeciálny zľavový kód v poslednom kroku objednávky:

 • špeciálny kód pre biznis salónik pri objednávke leteniek: EKLOUNGE22
 • špeciálny kód pre biznis salónik pri objednávke kompletného pobytu od Pelikána: MLELOUNGE

Letenky, na ktoré možno uplatniť kód


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore