Nájdeš nás aj na:

Letenky

Leť do Dubaja s Emirates a získaj vstup na 3 peckové atrakcie zdarma

Leť do Dubaja s Emirates a získaj vstup na 3 peckové atrakcie zdarma

Letieť do Dubaja s Emirates sa neoplatí len preto, že je to neuveriteľne pohodlné a rýchle. Letenky sa teraz oplatí rezervovať aj preto, lebo k ním získaš vstupy do legendárnej Burj Khalifa, na promenádu okolo najväčšej tancujúcej fontány Dubai Fountain a dokonca aj do múzea Louvre v Abu Dhabi.

Reklama

Lietanie s Emirates je skutočne komfortné už aj v ekonomickej triede. Samozrejmosťou je podpalubná batožina a peckový palubný servis. Do Dubaja navyše lietajú luxusné aerolinky priamo z Viedne.

Aké sú podmienky získania vstupeniek na vybrané atrakcie?

 • Špeciálna ponuka platí pre všetky triedy pri spiatočných letoch do Dubaja s Emirates
 • Nárok na vstupenky majú cestujúci, ktorí si letenku s Emirates zakúpia od 28. júna do 11. júla 2022
 • Vstupenka je dostupná pri letoch od 1. júla do 30. septembra 2022 (celá cesta musí byť ukončená do 30.09.2022)
 • Vstup do Burj Khalifa môžeš využiť v časoch od 8:30 do 14:30 a 19:00 do 23:00
 • Vstup na Fountain Boardwalk Experience môžeš využiť v časoch od 17:45 do 22:45
 • Vstup do Louvre Abu Dhabi môžeš využiť v časoch od 10:00 do 17:30 (múzeum je v pondelok zatvorené)
 • Cestujúci do týždňa po zakúpení letenky obdrží unikátny kód na e-mailovú adresu, ktorú zadal pri rezervácii letenky. Ten zamení v pokladnici priamo na mieste za vstupenku.
 • Lístky na atrakciu sú nezameniteľné, neprenosné a nevratné
 • Ak svoj oprávnený let zrušíte, príslušný jedinečný prístupový kód bude bez akéhokoľvek upozornenia zrušený
 • Deti vo veku 16 rokov a mladšie musia byť v Burj Khalifa doprevádzané dospelou osobou. Deti vo veku 4 roky a mladšie nepotrebujú kód na vstup.
 • Akcia platí pre individuálne zakúpené letenky na Pelikan.sk

Burj Khalifa – novodobý div sveta

Výstavba najvyššej budovy sveta bola započatá v roku 2003 a dokončená bola v roku 2010. Burj Khalifa je označovaná aj ako prvé vertikálne mesto a patrí medzi novodobé divy sveta. Jej nadčasový dizajn a výška 828 metrov mali za úlohu zviditeľniť Dubaj ako mesto superlatívov. Architektom budovy je Adrian Smith, ktorý stojí za unikátnym trojhranným pôdorysom. Inšpiráciou pri navrhovaní mu bol púštny kvet Hymenocallis. Budova má 162 obývaných a 35 servisných poschodí.

burj khalifa

Návšteva Dubaja bez návštevy svetoznámeho mrakodrapu Burj Khalifa je ako Taliansko bez pizze. Patrí medzi TOP zážitky v Dubaji a cena za vstup sa pohybuje okolo 52€. Niekedy je o lístky dokonca núdza – kto skôr príde, ten skôr melie. Ty však nemusíš riešiť nič, pretože s leteckou spoločnosťou Emirates máš k zakúpenej letenke aj vstupenku na 124. a 125. poschodie Burj Khalifa s úžasnými výhľadmi.

AT THE TOP

So vstupenkou, ktorú dostaneš zadarmo pri zakúpení leteniek do Dubaja s Emirates Airlines, sa dostaneš na 124. a 125. podlažie Burj Khalifa. Na 124. poschodie ťa vyvezie najrýchlejší dvojitý výťah na svete, ktorý sa pohybuje rýchlosťou 10 metrov za sekundu. Toto poschode sa nazýva aj AT THE TOP a ponúka unikátne výhlady s krásnej vyhliadkovej terasy. Terasa na 125. poschodí je nezabudnuteľným zážitkom vo výške 456 metrov s 360-stupňovým výhľadom. Vyzdobená je tradičnými arabskými ornamentami mashrabiya.

Zdroj: Shutterstock/ardiwebs

Dubai Fountain

Podmanivá vodná, hudobná a svetelná show v centre Dubaja, The Dubai Fountain, je najvyššia performujúca fontána na svete. Dubajská fontána s dĺžkou viac ako 274 metrov, čo zodpovedá viac ako dvom futbalovým ihriskám, sa nachádza na 12-hektárovom jazere Burj Lake a hrá výber rôznych melódií. Fontána má jedinečný dizajn pozostávajúci z piatich kruhov rôznych veľkostí a dvoch oblúkov a je vybavená výkonnými vodnými tryskami, ktoré vystreľujú vodu do pôsobivých výšok. Viac ako 6 600 WET žiaroviek a 25 farebných projektorov vytvára vizuálne spektrum viac ako 1 000 rôznych podôb. Fontána „tancuje“ na rôzne melódie od klasickej až po súčasnú arabskú a svetovú hudbu.

dubai fountain

S grátis vstupenkou k letenke do Dubaja s Emirates získavaš vstup na Dubai Fountain Broadwalk. O čo vlastne ide? Nastúp na plávajúcu plošinu umiestnenú na dubajskej fontáne, ktorá ťa k nej dostane na vzdialenosť desať metrov. Prejdi cez 272 metrov dlhú promenádu a žasni nad inžinierskymi výkonmi tohto unikátneho skvostu. Vychutnaj si jedinečný pohľad na fontánovú show.

Louvre Abu Dhabi

K letenke do Dubaja s Emirates máš teraz aj vstup do nového a najväčšieho múzea na Arabskom polostrove – Louvre Abu Dhabi. Arabský Louvre vznikol vďaka spoločnej myšlienke Arabských emirátov a Francúzska vytvoriť nový druh kultúrnej inštitúcie. Má ísť o „univerzálne múzeum“ v arabskom svete – o miesto, kde sa spája ľudská kreativita s ľudskými hodnotami.

louvre abu dhabi

S emirates získavaš aj mnoho ďalších zliav v Dubaji

Večera pod holým nebom v niektorých z najlepších mestských reštaurácií, neviazaná zábava v zábavných parkoch svetovej triedy, relax v kúpeľoch a vzrušujúce umelecké predstavenia. My Emirates Pass vám poskytne aj množstvo zaujímavých zliav:

 • 20-25% zľava do vybraných SPA a WELLNESS zariadení,
 • 20-25% zľava na lyžovačku, golf, kino a rôzne umelecké a divadelné predstavenia v Dubaji,
 • 20-25% zľava do vybraných kulinárskych reštaurácií
 • 15% zľava na nákupy vo vybraných obchodoch
 • 20% zľava na vstup do Adventure Park
 • 30% zľava na Bollywood Parks Dubai
 • 30% zľava na Caravanserai Desert Safari
 • 25% zľava na Dubai Aquarium & Underwater Zoo
 • 25% zľava na Jais Zipline Combo
 • 30% zľava na vstup do Legolandu
 • KOMPLETNÁ PONUKA ZLIAV TU

Akciové letenky


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (3 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore