Nájdeš nás aj na:
gdansk polsko

Letenky

Toto sú najlepšie mestá pre život v roku 2022. Zvíťazil náš sused

Toto sú najlepšie mestá pre život v roku 2022. Zvíťazil náš sused

Najnovšia verzia každoročného hodnotenia najlepšieho mesta pre život je opäť vonku. Organizácia EIU (alebo Economist Intelligence Unit) pripravila zoznam miest, v ktorých sa domácim žije najlepšie. Tohtoročný rebríček sa v porovnaní s tým predošlým v niektorých prípadoch výrazne zmenil.

Reklama

Hodnotili celkovo 173 miest po celom svete na základne rôznych faktorov ako napríklad zdravotná starostlivosť, kriminalita, politická stabilita, infraštruktúra či prístup k zeleni. Zoznamu pre rok 2022 dominuje Európa so 6 mestami z celkového počtu 11. Štandardne vyhlasujú 10 víťazov, o poslednú priečku sa však tento rok delia dve miesta. Švajčiarsko sa dokonca umiestnilo na 2 priečkach. Celkovo mala najviac umiestnených miest Kanada.

TOP 10 miest pre život pre rok 2022

 1. Viedeň, Rakúsko
 2. Kodaň, Dánsko
 3. Zurich, Švajčiarsko
 4. Calgary, Kanada
 5. Vancouver, Kanada
 6. Ženeva, Švajčiarsko
 7. Frankfurt, Nemecko
 8. Toronto, Kanada
 9. Amsterdam, Holandsko
 10. Osaka, Japonsko a Melbourne, Austrália

Veľký prepad v rebríčku má Nový Zéland. Auckland sa z minuloročnej 10. priečky dostal až na 34. Prekvapením je aj Melbourne, ktorý si predošlé roky držal top miesta, tento rok je v rebríčku 10. víťazov posledný. Damask, Lagos a Tripolis boli vyhodnotené ako mestá s najmenej obývateľnými miestami na svete, píše CNN.

Medzi najdrahšie mestá na život patria Hong Kong, New York, Ženeva, Londýn a Tokio. Hodnotila sa pritom cena nájmu za bývanie či benzínu.

Akciové letenky


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore