Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Takto zažiješ super dovolenku v Malage. Užitočné tipy a triky

Takto zažiješ super dovolenku v Malage. Užitočné tipy a triky

Malaga, nachádzajúca sa v andalúzskom regióne neďaleko Gibraltárskeho prielivu, stojí určite za návštevu. Objav jej krásy a vychutnaj si to najlepšie, čo starobylé mesto ponúka. Tu je niekoľko tipov, ako na to.

Vedel si o Malage, že…?

… je považovaná za jedno z najstarších miest vôbec? Malaga bola založená v roku 770 pred Kristom Feničanmi.

Toto musíš vidieť

Katedrála v Malage: Na premyslenej stavbe začali pracovať v 16. storočí, vznikla z bývalej mešity. Z tej sa zachoval len Patio de los Naranjos, malé nádvorie s vôňou pomarančových stromov. Vybudovanie katedrály do dnešnej podoby trvalo neuveriteľných 200 rokov.

Museo Picasso Málaga: Ako rodné mesto Pabla Picassa sa Malaga nemôže zaobísť bez múzea venovaného práve tomuto géniovi. Viac ako 200 obrazov, kresieb a sôch v jeho zbierke múzeu venovala priamo Picassova rodina.

Alhambra a Alcazaba: Alhambra, ktorej meno by mohlo byť preložené ako Červená pevnosť, bola postavená v 14. storočí maurskými panovníkmi Granady. Pýši sa 13 vežami, mnohými kaplnkami a obrannými pevnosťami. Alcazaba, taktiež maurská pevnosť, bola postavená na kopci v centrálnej Malage. Pochádza z 8. storočia a ako palác vládcov mesta sa používala od 11. storočia. Svedkom tohto vplyvného obdobia sú oblúkové klenby, nádvoria a fontány.

Castillo de Gibralfaro: Jedným z pozostatkov islamskej minulosti Malagy sú skalnaté hradby hradu Gibralfaro. Nachádzajú sa vysoko na kopci a poskytujú krásny výhľad na mesto.

Netradičný turista

Vydaj sa na celodený výlet loďou, počas ktorého môžeš pozorovať aj delfínov.

Chceš spoznať viac z krásneho Andalúzskeho regiónu? Navštív malebnú dedinu Frigiliana a pôvodne rybárske mestečko Nerja. Nakúp originálne darčeky a ochutnaj lokálne jedlo.

Ďalší (peli)peckový výlet začína v Costa del Sol, kde navštíviš najznámejšie pamiatky, prístav, jaskyňu, najvyššie miesto Gibraltáru – Gibraltársku skalu a oveľa viac.

Všetky netradičné zážitky náješ TU.

Slnečná Andalúzia za pár eur

Nájdi si lacné letenky do Malagy a zaži kraj flamenca i skvelého jedla na vlastnej koži.

Chceš z Malagy vidieť čo najviac? Požičaj si auto a neprídeš ani o minútu objavovania.

Ubytuj sa v srdci Malagy

Hotel Zenit Málaga*** sa nachádza 20 minút pešo od centra mesta. Ponúka ubytovanie v odhlučnených izbách s výberom z vankúšového menu. Vypelikánovali sme aj hotel s letenkou do Malagy od 269 eur!

Užitočné mobilné aplikácie

Malaga Travel Guide: Táto aplikácia je zdarma a ponúka možnosť stiahnutia dodatkových aplikácií za poplatok. Voľná verzia zahŕňa všetky dôležité miesta a mapu, vďaka ktorej sa ľahko zorientuješ.

Privítaj leto v štýle s touto osuškou. Zobrať si ju môžeš aj na niektorú z krásnych španielských pláží.

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Seychely nie sú len plážová dovolenka! Pátrali sme, čo všetko tam vieš ešte zažiť a vidieť a pripájeme aj letenky za 499€ https://t.co/jl2dwu5fV0 #letenky7 hodín dozadu
Nestačíme sa diviť. Ďalších 14 liniek z Viedne: https://t.co/U2PvhojcWj #novinky7 hodín dozadu
Seychely - letenky od 499€! https://t.co/jl2dwu5fV0 #letenky9 hodín dozadu
11 tipov na krásne vianočné trhy 2019 v Európe! Pridávame aj letecké pobyty od 59€ https://t.co/kwoHC0nQRc #vianocnetrhy10 hodín dozadu
Romantické PORTO v januári od 44€! https://t.co/zk1NGFgz5S #letenky10 hodín dozadu
🔥 PONUKA DŇA! Omán s 5* hotelom, priamy let z Bratislavy, all inclusive, transfer, slovenský delegát za 1203€ https://t.co/mVbuoRMy72 #dovolenky12 hodín dozadu
Pozývame ťa na skvelý festival Cestou necestou. Výborné prednášky, inšpiratívni cestovatelia a tiež súťaže, páči sa: https://t.co/I5MhPoGpbh #novinky14 hodín dozadu
WOW! Nová linka z Viedne od Laudu - Bejrút v predaji za 74€ https://t.co/wHuJ84keEU #letenky15 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore