Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Dovolenkujete v Dominikánskej? Toto sú tie NAJ výlety

Dovolenkujete v Dominikánskej? Toto sú tie NAJ výlety

Dovolenkovať v exotickej Dominikánskej republike je skoro ako dovolenka v samotnom nebi. Ležíte na bielej pláži pod palmami s kokosmi, usrkujete sladučký rum a tešíte sa z nekonečnej ponuky all inclusive. Máte leňošenia plné zuby a túžite aj po troche dobrodružstva? Poďte na výlet s českým sprievodcom!

Dominikánska s all inlusive už od 1 046 eur REZERVOVAŤ

Santo Domingo a 3 kúzelné jazierka

Aby ste spoznali pravú tvár krajiny, nevynechajte hlavné mesto – horúce srdce celej Dominikánskej. Na ceste si však spravíte zastávku pri jaskyniach Tres Ojos, kde vás uchváti krása troch kúzelných jazierok s bohatou faunou a flórou. Hneď ako dorazíte do Santo Dominga budete mať pocit, akoby ste sa preniesli do doby slávnych dobyvateľov. Pri prechádzke najstaršou ulicou v celej Amerike Calle Las Damas pocítite históriu na vlastnej koži. So sprievodcom sa dostanete aj do Národného Panteónu, uvidíte najstaršiu katedrálu v Amerike a navštívite dom Krištofa Kolumba.

Zaujímavosť: Dalo by sa povedať, že Kolumbus zostal cestovateľom aj po smrti. Najprv bol pochovaný v Seville, no neskôr jeho pozostatky previezli do Santo Dominga. Keď však do Dominikánskej prišli Francúzi, pozostatky presunuli na Kubu. Nakoniec bol poslaný naspäť do Sevilly, no takmer každý Dominikánec vás bude presviedčať, že kúsok z neho majú aj oni.

Cigary z Kuby či Dominikánskej?

No predsa tie dominikánske! To vám tu povie každý. Pravdou je, že miestne cigary patria medzi najkvalitnejšie na svete a pravidelne zbierajú ocenenia. Pamätajte, čím tmavší je vrchný list, tým sladšie cigara chutí. Okrem výroby dútnikov sa pozriete bližšie aj na proces spracovania cukrovej trstiny, ktorej je tu neúrekom. Túžite po adrenalíne? Plávanie s delfínmi alebo let helikoptérou nad plážami Bavaro vás dostane do vytrženia!

Saona, dokonalý raj

Sú pre vás biele pláže v Punta Cana dokonalé? Spravte si výlet na ostrov Saona a budete v siedmom nebi. Rýchločlnom sa dostanete až k veľkej lagúne s priezračnou vodou, kde môžete pozorovať nádherné morské hviezdice. Z vody ich nevyberajte, mohli by ste im ublížiť! Hneď ako dorazíte na ostrov Saona, privítajú vás nádherné biele pláže s jemným pieskom a vysokými palmami. Po tradičnom obede sa nalodíte na katamarán, kde ochutnáte rum s kolou a zatancujete si na rytmus dominikánskeho merengue.

Pozorovanie veľrýb a ostrov Bacardi

Už ste niekedy videli veľryby? Na dovolenke v Dominikánskej máte jedinečnú príležitosť! Spolu so sprievodcom sa vyberiete na polostrov Samana, kam od polovice januára do polovice marca zavítajú veľryby Keporkak. Ich misia? Zabezpečiť si potomkov a miestne teplé vody sú na to ako stvorené. Po tomto veľkolepom zážitku navštívite romantický ostrov, ktorý sa preslávil reklamou na rum Bacardi.

5 (100%) 1 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Štvrtok, 23. máj 2019
15:04 | Na víno do Bordeaux? Letenka z Viedne ako víno za 55 eur.
12:49 | Edinburgh na jeseň za super ceny. Leť spiatočne za 73 eur.
10:45 | 139 eur za kompletný letecký pobyt v Ríme? Klikni a vyber si termín 15-17. júl.
9:58 | Pridáva sa aj lacná Barcelona v lete: Z Viedne tam aj späť od 53 eur.
9:35 | Voilá, Paríž v júni za málo peňazí! Letenky z Viedne od 43 eur!

Streda, 22. máj 2019
16:15 | Turkish Airlines majú novinku: Obnovia leteckú linku do Osaky!
1 2 3 42

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore