Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Dovolenkujete v Dominikánskej? Toto sú tie NAJ výlety

Dovolenkujete v Dominikánskej? Toto sú tie NAJ výlety

Dovolenkovať v exotickej Dominikánskej republike je skoro ako dovolenka v samotnom nebi. Ležíte na bielej pláži pod palmami s kokosmi, usrkujete sladučký rum a tešíte sa z nekonečnej ponuky all inclusive. Máte leňošenia plné zuby a túžite aj po troche dobrodružstva? Poďte na výlet s českým sprievodcom!

Reklama

Dominikánska s all inlusive už od 1 046 eur REZERVOVAŤ

Santo Domingo a 3 kúzelné jazierka

Aby ste spoznali pravú tvár krajiny, nevynechajte hlavné mesto – horúce srdce celej Dominikánskej. Na ceste si však spravíte zastávku pri jaskyniach Tres Ojos, kde vás uchváti krása troch kúzelných jazierok s bohatou faunou a flórou. Hneď ako dorazíte do Santo Dominga budete mať pocit, akoby ste sa preniesli do doby slávnych dobyvateľov. Pri prechádzke najstaršou ulicou v celej Amerike Calle Las Damas pocítite históriu na vlastnej koži. So sprievodcom sa dostanete aj do Národného Panteónu, uvidíte najstaršiu katedrálu v Amerike a navštívite dom Krištofa Kolumba.

Zaujímavosť: Dalo by sa povedať, že Kolumbus zostal cestovateľom aj po smrti. Najprv bol pochovaný v Seville, no neskôr jeho pozostatky previezli do Santo Dominga. Keď však do Dominikánskej prišli Francúzi, pozostatky presunuli na Kubu. Nakoniec bol poslaný naspäť do Sevilly, no takmer každý Dominikánec vás bude presviedčať, že kúsok z neho majú aj oni.

Cigary z Kuby či Dominikánskej?

No predsa tie dominikánske! To vám tu povie každý. Pravdou je, že miestne cigary patria medzi najkvalitnejšie na svete a pravidelne zbierajú ocenenia. Pamätajte, čím tmavší je vrchný list, tým sladšie cigara chutí. Okrem výroby dútnikov sa pozriete bližšie aj na proces spracovania cukrovej trstiny, ktorej je tu neúrekom. Túžite po adrenalíne? Plávanie s delfínmi alebo let helikoptérou nad plážami Bavaro vás dostane do vytrženia!

Saona, dokonalý raj

Sú pre vás biele pláže v Punta Cana dokonalé? Spravte si výlet na ostrov Saona a budete v siedmom nebi. Rýchločlnom sa dostanete až k veľkej lagúne s priezračnou vodou, kde môžete pozorovať nádherné morské hviezdice. Z vody ich nevyberajte, mohli by ste im ublížiť! Hneď ako dorazíte na ostrov Saona, privítajú vás nádherné biele pláže s jemným pieskom a vysokými palmami. Po tradičnom obede sa nalodíte na katamarán, kde ochutnáte rum s kolou a zatancujete si na rytmus dominikánskeho merengue.

Pozorovanie veľrýb a ostrov Bacardi

Už ste niekedy videli veľryby? Na dovolenke v Dominikánskej máte jedinečnú príležitosť! Spolu so sprievodcom sa vyberiete na polostrov Samana, kam od polovice januára do polovice marca zavítajú veľryby Keporkak. Ich misia? Zabezpečiť si potomkov a miestne teplé vody sú na to ako stvorené. Po tomto veľkolepom zážitku navštívite romantický ostrov, ktorý sa preslávil reklamou na rum Bacardi.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Michal je študentom práva, no od paragrafov občas utečie do ďalekého sveta. Miliónové metropoly a výhľady na nočné mesto sú preňho rajom, takže ho najskôr nájdete s pohárom vína v nejakom rooftop bare. Jeho srdcovkou je New York a Airbus A380.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO11 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky12 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky13 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky14 hodín dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky16 hodín dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky16 hodín dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky17 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky17 hodín dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky17 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky17 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore