Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Čína už spustila vlastný COVID pas na cestovanie. Chce ho použiť aj na olympiádu v roku 2022

Čína už spustila vlastný COVID pas na cestovanie. Chce ho použiť aj na olympiádu v roku 2022

Čína už uviedla do používania svoj vlastný medzinárodný COVID certifikát. Ten by mal slúžiť ako vstupenka pre čínskych turistov do zahraničia, využijú ho aj pri návrate domov. Očkovací pas je čínskym občanom k ​​dispozícii v tlačenej a digitálnej podobe. Tamojšia vláda má záujem o vstup ďalších krajín do programu.

Reklama

Zavedenie pasu potvrdil na víkendovej tlačovej konferencii čínsky minister zahraničia Wang Yi. Podľa čínskeho denníka The Global Times tento pas bude obsahovať podrobnosti o očkovaní, testovaní a protilátkach. Minister Yi uviedol, že Čína chce, aby sa obnovilo cestovanie „bezpečným a riadnym spôsobom“.

Digitálna verzia čínskeho očkovacieho pasu je k dispozícii prostredníctvom čínskej platformy sociálnych médií WeChat. V súčasnosti je očkovací pas k dispozícii iba pre čínskych občanov, ale Čína je otvorená diskusiám o mechanizmoch vzájomného uznávania s ostatnými krajinami.

Bude zaujímavé sledovať koľko krajín uzná čínsky COVID certifikát. Krajina má usporiadať zimné olympijské hry vo februári 2022. A aj keď Čína už očkuje svojich obyvateľov, ešte v tom nie je zďaleka taká rýchla ako iné krajiny sveta. Aj preto zostáva Čína naďalej zostáva pre väčšinu cestujúcich z celého sveta uzatvorená. Tí, ktorí môžu Čínu navštíviť musia absolvovať povinnú dvojtýždňovú karanténu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore