Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Od 1. augusta budú Emirates a Etihad Airways žiadať od cestujúcich test na COVID-19

Od 1. augusta budú Emirates a Etihad Airways žiadať od cestujúcich test na COVID-19

Pravidlá vstupu a tranzitu cez Spojené Arabské Emiráty sa od 1. augusta výraznejšie menia. Od tohto dátumu totiž budú prichádzajúci cestujúci potrebovať negatívny test COVID-19, aby sa dostali na palubu letu. Tento test sa musí uskutočniť najneskôr 96 hodín pred cestou. Ovplyvní to najmä dvoch veľkých dopravcov z Emirátov – Etihad Airways a Emirates.

Reklama

Doposiaľ potrebovali negatívny test na COVID-19 cestujúci, ktorý vstupujú do krajiny a plánujú tam dovolenkovať. Teraz sa však tamojšie autority okruh testovania rozšírili aj na ľudí, ktorí letia cez Dubaj či Abu Dhabi ďalej do exotiky, prípadne do akejkoľvek inej destinácie. Platí to pre cestujúcich bez rozdielu národnosti či krajiny. Informuje o tom oficiálna stránke Emirates.

„Od 1. augusta 2020 musia preukázať všetci cestujúci, ktorí cestujú do Dubaja z ľubovoľného miesta určenia, vrátane cestujúcich, ktorí tranzitujú v Dubaji, negatívny test COVID-19, ktorý budú akceptovaní pri lete. Test musí byť vykonaný najviac 96 hodín pred odchodom. To vylučuje deti mladšie ako 12 rokov a cestujúcich, ktorí majú mierne alebo ťažké postihnutie,“ píše sa na webovej stránke Emirates. Podobné znenie uvádza aj stránka Etihad Airways.

Obe letecké spoločnosti vám tak po novom nedovolia nastúpiť na palubu, ak nezískate negatívny test u schváleného poskytovateľa testov. V súčasnosti webová stránka Emirátov poukazuje len na niektoré laboratória a spomína dvanásť konkrétnych krajín. Európa si, zdá sa musí na bližšie info o akceptovaní výsledkov testovania konkrétnych laboratórií ešte počkať.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx2 dni dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky3 dni dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky3 dni dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky3 dni dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy3 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky3 dni dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky4 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore