Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Lacné letenky a Malorka: použi kód a máš to za 44€ spiatočne (+tipy na ubytovanie a aktivity)

Lacné letenky a Malorka: použi kód a máš to za 44€ spiatočne (+tipy na ubytovanie a aktivity)

Malorku si mnohí spájame najmä s bielymi piesočnatými plážami a tyrkysovým morom. Je obľúbenou destináciou španielskej kráľovskej rodiny, na čo sú Malorčania právom hrdí a cestovateľský portál TripAdvisor ju nedávno zvolil za druhý najobľúbenejší ostrov v Európe. Malorka však ponúka oveľa viac ako niekoľko dovolenkových rezortov. Okrem toho do tejto destinácie pravidelne ponúkame super lacné letenky aj ubytovanie nielen na letnú sezónu, ale po celý rok.

Reklama

Odkiaľ? S kým? Kedy? Tipy Pelipeckárov na letenky na Malorku

 • Odkiaľ? Na Malorku sa dostaneš priamym letom z Bratislavy, Viedne aj Budapešti. Ak chceš cestovať pohodlne z Košíc, rezervovať môžeš aj letenku s odletom odtiaľto a s prestupom vo Viedni.
 • S kým? Na Malorku lietajú lowcostoví dopravcovia Ryanair a Wizz Air. Komfortnejšou alternatívou sú priame lety spoločnosti Austrian Airlines, kde máš v cene aj palubný servis (pitie a snack).
 • Kedy? Na Malorku sa nemusíš vybrať len v lete, počas hlavnej turistickej sezóny, ale aj na jar či jeseň. Má totiž čo ponúknuť počas celého roka. Najmä na jar a na jeseň sú ceny leteniek, ubytovania a služieb omnoho priaznivejšie.
 • Čo je v cene? Väčšina leteckých spoločností ponúka pri najlacnejších tarifoch len príručnú batožinu. Ak cestuješ počas letných mesiacov, zrejme viac ani potrebovať nebudeš.
 • ZĽAVA NA MALORKU CEZ APPKU! Zadaj v objednávke cez našu aplikáciu kód MALORKA20 a máš zľavu až 20€ z objednávky.

Lacné letenky Malorka

5 dôvodov, prečo je Malorka dovolenková stálica počas celého roka

1. Na Malorke je po celý rok pekné počasie, zimy sú mierne a letá slnečné, trošku dusné, ale zmiernené morským vánkom. Prší len zriedkavo, najviac v zime.

2. Malorka neponúka len sladké ničnerobenie na pláži. Do jej minulosti, až do obdobia 123 pred n. l., sa môžeš vrátiť napríklad v ruinách rímskeho mesta Pollentia, ktoré bolo kedysi hlavným mestom Baleárskych ostrovov. Ak si milovník hradov, na Malorke si prídeš na svoje.

Jeden z nich je Bellver so svojou bohatou minulosťou – bol bydliskom kráľov, vojenskou väznicou, súkromnou rezidenciou, ale vyrábali tu aj peniaze. Pre umelecké duše odporúčame múzeum Museu Fundación Juan March, ktoré je majestátny zrekonštruovaný dom v hlavnom meste, Palma de Mallorca, so zbierkou, ktorá obsahuje diela španielskych maliarov, Salvadora Dalího, Pabla Picassa a Joana Miróa. Ak budeš v hlavnom meste, nezabudni na návštevu katedrály La Seu, nazývanej aj ako katedrála Panny Márie.

La Seu

3. Malorka sa zabáva. Hlavným uzlom nočného života je hlavné mesto, pretože je živé celý rok, avšak príchodom leta obrovské množstvo barov a klubov víta turistov aj v plážových rezortoch.

4. Malorka má fantastické pláže. Tento ostrov má totiž 262 pláží s celkovou dĺžkou 50 km. Samozrejme, nechceme všetky vymenovať, a nedovolíme si ani určiť, ktorá je tá pravá.

6. Malorka je chutná. Keďže sa nachádzame na ostrove v mori, konzumácia vodných živočíchov je samozrejmosťou, a keďže sa nachádzame na ostrove španielskom, paella a gazpacho účinkujú na zozname každého jedálneho lístka. Menej známym faktom je, že malorská gastronómia je ovplyvnená aj africkou kuchyňou, vďaka histórii, ktorá sa teda odzrkadľuje aj na chutiach.

7. Malorka je aj pre deti. Nezáleží na tom, koľko máš rokov, či cestuješ s rodinou (zober maminu do Jardines de Alfabia alebo požiadaj priateľku o ruku pred majákom Faro de Formentor), deťmi (Hidropark v Port d’Alcúdia ich určite zabaví, ak sú už trošku staršie, čo tak spraviť si výlet do prírodnej rezervácie Mondrago), kamarátmi (vyberte sa na cestu vlakom Sóller) alebo si cestovateľka-samotárka (nezabudni navštíviť Dračie jaskyne), Malorka ti vyjde v ústrety.

Najkrajšie pláže na Malorke? Tu sú naše tipy

Kým sever a západ najväčšieho ostrova Baleárskeho súostrovia Malorky sú známe vysokými horami, hlbokými bralami a ťažko dostupnými plážami a juh ponúka kilometre pieskového pobrežia, východ Malorky je posiaty drobnými zálivmi lemovanými útesmi, ktoré sú na mnohých miestach ozvláštnené lokálnou architektúrou. Kamennými domčekmi vytesanými v skalách a nekonečnými chodníčkami medzi nimi.

Cala Romantica

Okrem toho, že táto zátoka je, ako už jej meno napovedá, najromantickejším miestom na celom ostrove, tak je aj významným miestom zberu perál a výroby perlových výrobkov. Tyrkysová Cala Romantica je ohraničená dvomi bielymi útesmi, na ktoré je možné vyjsť a obdivovať tak túto šarmantnú pláž z množstva uhlov.

Calo des Moro

Jednou z najobľúbenejších pláží na východnom pobreží je Calo des Moro, známe z pohľadníc a upútaviek na Malorku. Zátoka je situovaná v srdci prírody a izolovaná od civilizácie, preto sa k nej dostaneš po približne polhodinovej prechádzke z parkoviska v mestečku Cala Llombards.

Cala s’Almunia

Len 5 minút pešky lesom od Calo des Moro sa nachádza krásna Cala s’Almunia: drobný rybársky prístav obklopený členitou zátokou so skalným oknom, morským jazierkom a ďalšími skalnými útvarmi. Atmosféra je tu intímnejšia ako na vedľajšej Calo des Moro, ktorá zvykne vďaka svojej obľúbenosti byť veľmi preplnená, preto ak preferuješ ticho a pohodlie, určite sa vyber sem.

calas almunia

Cala Llombards

Na opačnej strane už spomínaného mestečka Cala Llombards sa nachádza rovnomenná pláž, ktorá je okrem priezračnej vody vhodnej pre amatérskych potápačov zaujímavá aj množstvom skalných domčekov poprepájaných drevenými mostíkmi. Ide o príjemnú pieskovú zátoku vhodnú aj pre rodiny s deťmi, svoje si však nájdu aj kaskadéri v množstve skokanských mostíkov a rebríkov.

cala llombards


Cala Santanyi & Es Pontas

Cala Santanyi je okrem prítomnosti hotelových rezortov priamo na pláži jedinečná aj svojou zeleňou – kam sa pozrieš, tam sa nachádza bohatá vegetácia, ktorá z tejto zátoky robí príjemné miesto plné tieňu vhodné pre oddych. Krátkou prechádzkou sa dostaneš k mohutnej skalnej bráne Es Pontas, odkiaľ si vo večerných hodinách môžeš užiť jeden z najkrajších západov slnka na pobreží.

Cala Pi

Bezpochyby najznámejšou plážou sa vďaka Instagramu stala Cala Pi s nezameniteľnou svetlo tyrkysovou vodou a vyhliadkou nad zátokou. Vďaka plytkej vode a výskytu jaskýň v bralách, ktoré túto krásnu zátoku ohraničujú, sa Cala Pi stala tiež obľúbenou destináciou na amatérske šnorchľovanie.

Cala Beltran

Približne polhodinu peši po skalách od Cala Pi sa nachádza malá nedotknutá zátoka Cala Beltran, kam denne zavíta len hŕstka turistov. Vďaka ťažšie dostupnému terénu sa tu zachovala panenská príroda a úchvatný podmorský život, preto sa sem radi vracajú potápači. Pri vstupe je vhodné mať obuté topánky do vody, nakoľko je vysoká šanca stúpiť na ježka, mušľu alebo ostrý kameň.

Sant Elm a Cala en Basset

Táto krásna pláž s bielym pieskom, výhľadom na ostrovček Es Pantelau a hornatý ostrov s prírodnou rezerváciou Sa Dragonera v pozadí je ideálna pre rodiny s deťmi, ktoré si chcú užiť pokoj v menšom letovisku. Sant Elm je lokalizovaná v juhozápadnej časti ostrova, kde ďalej na západ sa už dvíhajú vysoké hory Serra de Tramuntana. Tie na západnom pobreží vytvárajú strmé kamenné zrázy s divokými plážami, ku ktorým je možné sa dostať jedine túrou. Blízko Sant Elm na predhorí sa nachádza napríklad Cala en Basset, ktorá je pre cestovateľov ešte relatívne ľahko dostupnou ochutnávkou horských pláží, ktorých sa na Malorke nachádza veľké množstvo.

Es Trenc & Ses Covetes

Symbolom baleárskych pláží je jednoznačne Es Trenc, viac než 3 kilometre dlhá pláž s bielym pieskom a priezračnou, krištáľovo čistou vodou, ktorá je právom porovnávaná s Karibskými ostrovmi. Plytké a veľmi teplé more, jachty kotviace v diaľke a slnečníky z palmových listov dodávajú tejto obľúbenej pláži exotický nádych. Kým Es Trenc je platená, keďže sa nachádza v prírodnej rezervácii, neďaleko sa nachádzajúca veľmi podobná pláž Ses Covetes je bezplatná. Keďže je lokalizovaná v zastavanej oblasti, ponúkne aj pestrejší výber prímorských reštaurácií a barov.

Platja de s’Arenal

Neďaleko hlavného mesta Palma de Mallorca sa nachádza jedno z najobľúbenejších dovolenkových stredísk, s’Arenal, ktoré je známe svojím takmer 5 kilometrov dlhým pieskovým pobrežím rozprestierajúcim sa po celej dĺžke Palmského zálivu a tiež bohatým nočným životom. Promenádu lemujú palmy, reštaurácie, bary a obchody so suvenírmi, preto ak obľubuješ klasickú dovolenku pri mori so všetkým čo k tomu patrí, s’Arenal bude určite miestom pre teba.

Cala Blanca & Calo d’en Monjo

Ďalšie z menej dotknutých pláží sú Cala Blanca a Calo d en Monjo, lokalizované blízko seba kúsok na západ od Palmy. Aj napriek tomu, že neponúkajú žiadne možnosti spoločenského vyžitia, sú tieto štrkové pláže obkolesené bielymi útesmi obľúbeným miestom oddychu jachtárov a niektorých turistov túžiacich po pokoji.

cala blanca malorka

Ubytovanie na Malorke

Tak ako v každom veľkomeste sa však aj na Malorke dá ubytovať za super ceny. Skontroluj si ceny a rezervuj hotel cez Pelikán. Tipy na ubytovanie nájdeš na tejto šikovnej mapke:

malorka

Malorka: čo vidieť? Tu je 5 zaujímavostí z ostrova

 • Ostrov Malorka inšpiroval generácie umelcov, najmä spisovateľov a hudobníkov, ktorí tu hľadali svoju múzu. Poľský klavírny skladateľ Frederik Chopin strávil na Malorke zimu v rokoch 1838 až 1839 v meste Valldemossa, dokončil tu svoje prelúdiá. Spoločnosť mu robila spisovateľka George Sandová, tú inšpirovala Malorka natoľko, že o nej napísala dielo s názvom Zima na Malorke.
 • Začiatkom 20. storočia navštívila ostrov aj Agatha Christie, zdržiavala sa najmä v Palme, hlavnom meste ostrova, a v Port de Pollenca na severe. Prvá z poviedok z jej zbierky Problémy v zálive Pollensa a iné príbehy je práve z tohto miesta.
 • Malorčanom je od narodenia aj tenista Rafael Nadal, pochádza z mesta Manacor. V roku 2016 tu otvoril tenisovú akadémiu pre nadaných a nádejných tenistov. Zahrať tenis si v nej môžu vyskúšať aj turisti.
 • Na Malorke sa zrejme pšeničná múka použila prvýkrát na svete na sladký dezert, nie len na pečenie chleba! Hovoria tomu ensaïmada – sladké pečivo v tvare špirály, ktorého najstarší recept pochádza zo 17. storočia.
 • Na Malorke sa nachádza viac ako 200 rôznych jaskýň, verenosti prístupná je len malá časť z nich, aktuálne päť. Najkrajšie sú, aspoň podľa mňa, Cuevas del Drach, Dračie jaskyne.

Ako sa dostať z letiska v Malorke do centra mesta?

Malorka má len jedno letisko určené pre komerčné účely. Ako inak, pristanete neďaleko hlavného mesta na letisku s názvom Palma de Mallorca Airport (PMI). Do centra to nie je ďaleko, asi osem kilometrov. Možno vás zaujme, že po tom madridskom a barcelonskom je toto tretie najväčšie španielske letisko. Z letiska do mesta vás radi odvezú milí taxikári, môžete si požičať auto a vyraziť naprieč Malorkou sami alebo sa jednoducho odveziete autobusom ako väčšina turistov. Tu je zopár tipov.

Z letiska Palma de Mallorca Airport autom do centra Palmy:

Z letiska Palma de Mallorca Airport autobusom do centra Palmy:

Najlacnejšou alternatívou je autobus. Lístok stojí približne 5€ na osobu a cesta trvá asi 30 minút. Autobusy odchádzajú približne každých 15 minút, vysadia vás rovno v centre mesta na Plaça d´Espanya. Tam nájdete aj všetky ďalšie hlavné autobusové a vlakové terminály.

 • Autobusy EMT (Empresa Municipal de Transports Urbans de Palma de Mallorca) KÚPIŤ LÍSTOK

Z letiska Palma de Mallorca Airport taxíkom do centra Palmy:

Cena za 20 minútovú jazdu taxíkom do centra mesta vás vyjde približne 25€.

malorka cesta

Doprava na Malorke

Najpohodlnejší spôsob, ako objavovať ostrov a všetky jeho krásy, je jednoznačne auto. Možnosťou je tiež samozrejme verejná doprava. Autobusy spájajú väčšinu miest a dedín. Všetky autobusy vyrážajú zo stanice Plaça d’Espanya. Taxíky môžeš zastaviť na ulici alebo si službu zavolať, ceny sú prijateľné.

Malorka: čo vidieť a zažiť? Tu sú tipy redakcie

Pláže! Áno, predsa len pôjdete na Malorku aj za slnkom a morom, všakže? Najlepšie hodnotenou plážou je práve tá s bielym pieskom a azúrovo modrou vodou – Playa de Muro. Na ostrove ich je spolu 262, takže si budete mať z čoho vybrať. Zbystrite, keď na tabuli cestou po ostrove uvidíte tieto názvy – Calla Agulla, Portals Vells, Formentor či Son Serra de Marina a Cala Estellencs. Sú to prekrásne miesta a zálivy, ktoré stoja za návštevu.

Všetky zmysly dokorán

Jedným z najpôsobivejších miest na ostrove je katedrála Le Seu s jednými z najväčších vitrážnych okien na svete. Nachádza sa v hlavnom meste ostrova, v Palme. Gotická katedrála stojí na mieste bývalej arabskej mešity. Palma je domovom mnohých mimoriadnych architektonických skvostov, napríklad Can Casasayas a Penzión Menorquina.

Tieto dve budovy navrhli súčasne v rokoch 1908 a 1909, sú oddelené len úzkou ulicou. Fasáda a interiér budov sú silno ovplyvnené modernistickým a secesným štýlom. Ak v nich čítate Gaudího rukopis, potom čítate správne. Tento katalánsky architekt má svoje prsty v parabolických oblúkoch okien a dverí, ako aj vo zvlnenom štýle oboch budov.

Plaza del Toros – aréna býkov v severnej časti Palmy na ulici Gasper Bennassar, pomenovanej podľa známeho architekta zodpovedného za dizajn tejto arény, je ďalším architektonickým skvostom ostrova. Do arény sa usadilo v nie až tak dávnych časoch presne 11 620 ľudí, aby pozorovali býčie zápasy. Dnes sa používa na koncerty, festivaly a na športové podujatia. Chvalabohu!

Za zeleňou

Chrbát ostrova tvorí pohorie Serra de Tramuntana, dlhé skoro 90 km, zaradené do svetového dedičstva UNESCO. Dominantou tejto časti krajiny sú starobylé suché kamenné terasy, steny a prírodné plastiky, pokorené storočné olivovníky, ale aj mestá a dediny, ktoré stoja za návštevu pre ich kultúrne a historické pamiatky. Turistická trasa Dry Stone Route (GR221), tiahnuca sa od Andratxu až po Pollença, ponúka turistom autentický zážitok trochu inej Mallorky. Vrchmi pohoria vás prevedú staré dláždené chodníky, ktoré kedysi spájali horské komunity.

Na ostrove je mnoho veľkolepých jaskynných systémov, najznámejším je už spomínaný Cuevas del Drach v Porto Cristo. Tieto jaskyne boli prvýkrát preskúmané koncom 19. storočia,  nachádza sa v nich jedno z najväčších podzemných jazier na svete. Systémy majú rozlohu až 1 200 metrov. Čakajú vás v nich rôzne jaskynné útvary, tyrkysové vody kúpeľov Diana aj cesta loďou.

Trochu ďalej od centra

Jedným z najobľúbenejších miest, najmä pre svoju starobylosť, je mesto Alcudia na severnom pobreží ostrova. Za stredovekými múrmi sa nachádzajú desiatky úzkych chodníkov plné kaviarní a reštaurácií s výhľadmi na domy z 13. storočia. V tomto meste funguje od utorka do nedele jeden z najznámejších španielskych mestských trhov, kde nájdete všetko – od jabĺčok až po topánky. V opevnenom meste sa tiež nachádza krásna pláž, kde si môžete po prechádzke starým mestom oddýchnuť.

Odporúčame vám navštíviť aj Banyalbufar, jedno z najautentickejších miest juhozápadnej časti ostrova, v 10. storočí ho založili Arabi. Olivy a vinič sa tu stále pestujú v hojnom množstve pozdĺž radov kamenných stien pod kopcami. Prechádzky tichými, úzkymi uličkami dediny Banyalbufar sú vraj ako krok späť v čase. Ak vám vyhladne, najlepšou lokálnou reštauráciou je Cuina de Banyalbufar – rodinný podnik a špecialista v oblasti stredomorskej  kuchyne. Z dediny vedie množstvo cyklistických trás, jedna z tých najobľúbenejších vedie do Port des Canonge.

Za zábavou

Na Malorke nájdete jeden z najznámejších zábavných parkov v Európe – Jungle Park. Pýši sa tým, že je najväčším na Baleárskych ostrovoch. Na deviatich hektároch borovicového lesa v Santa Ponsa, len 500 metrov od pláže, vás čakajú prekážky, predovšetkým lezenie po stromoch v rôznych výškach cez mosty, laná či drôty.

Ak vás, naopak, láka zábava v podobe barov a večerných tancovačiek, potom sa vydajte do mesta Magaluf, najznámejšieho mesta klubov na Malorke. Hovorí sa, že tam chodí veľa škandinávskych a britských turistov.

Mohlo by vás zaujímať:

Čo treba ochutnať na Malorke

Prvé, čo pri spojení jedla a Malorky príde na um mne, sú ensaimadas, chrumkavé sladké pečivo alebo pre vegetariánov a vegánov nedostupné sobrasada, pre Malorčanov typické klobásky. Na Malorke na vás budú všade z výkladov vyskakovať aj iné klobásky, volajú ich butifarry, či chúďatká slimáky s názvom karaky. Možno najjednoduchší, no výboný a rýchly pokrm na zasýtenie je domáci chlieb s paradajkovou omáčkou alebo olivovým olejom.

Podobne jednoduché je, najmä v lete obľúbené, Trampó. Pozostáva z paradajok, zelených paprík a z cibule s olivovým olejom a soľou. Trampó je zdravé, chutné a osviežujúce. Dáva sa aj na pizzu!

Tradičným jedlom na Malorke je aj Frito Mallorquin. Toto na vysokej teplote upravené jahňacie mäso so zeleninou nájdete iste v každej miestnej reštaurácii alebo bufete. Aké sú ingrediencie? Najčastejšie cibula, zemiaky, fenikel, artičoky, červená paprika, cesnak, hrach a olivový olej. Možností ke habadej!

Počasie na Malorke

Podnebie Malorky, najväčšieho z Baleárskych ostrovov, je stredomorské, s miernymi zimami a horúcimi, slnečnými letami, ktoré sú trochu dusné, ale zmierňuje ich morský vánok.

Užitočné mobilné aplikácie na Malorke

Mallorca RunAway 

Toto je vraj najkompletnejší sprievodca o cestovaní, zábave a službách na Malorke. Pomôže vám objaviť ostrov s viac ako 800 vyznačenými zaujímavými miestami. Nepotrebujete byť pritom ani online a neplatíte žiadne dodatočné poplatky za používanie!

Môžete si na nej vytvoriť vlastné cestovné trasy, ukladať si miesta ako obľúbené alebo ich zdieľať na svojich sociálnych sieťach. Asi vám už napadlo, že na toto všetko vám už dnes stačia Google Maps. Používatelia tejto aplikácie si však pochvaľujú filtre, ktoré vám ulahčia vyhľadávanie a konečný výber miesta podľa rôznych kritérií, napríklad popularita, štýl, cena či vzdialenosť.

Článok vznikol v spolupráci s INSTITUTO DE TURISMO DE ESPAÑA – TURESPAÑA.

Zmeň si letenku z akékohoľvek dôvodu

Iba s exkluzívnou službou Pelikan.sk ZMENA LETENKY Z AKÉKOHOĽVEK DÔVODU môžeš zmeniť termín, destináciu alebo cestujúcich a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Skrátka môžeš zmeniť všetky prvky svojej rezervácie, uplatniť si nárok bez nutnosti dokladovať a služby kryje náklady na zmenu letenky z akéhokoľvek dôvodu.

3 tipy na poistenie, ktoré ochránia tvoje zdravie aj peňaženku

Všetky tri typy poistenia vieš objednať spolu s letenkou Pelikána. Urobiť tak vieš aj neskôr v Správe objednávky, stačí sa prihlásiť a zadať takúto požiadavku.

1. Prečo si vybrať poistenie STORNO?

Ak máš poistenie STORNO a vieš sa preukázať potvrdením danej udalosti (kvôli ktorému nemôžete cestovať), za nepreletenú časť tvojej letenky sa ti vrátia peniaze. Úžasnou výhodou je aj to, že stornovať môžu aj všetci ostatní poistení rodinní príslušníci, ktorí s tebou cestujú/mali cestovať a ďalší 3 poistení spolucestujúci bez rodinného vzťahu.

2. Prečo si vybrať poistenie ISTOTA?

Ešte väčšou istotou je poistenie ISTOTA. Na tú sa totiž môžeš spoliehať aj vtedy, keď ti vznikne škoda nie priamo v dôsledku nemožnosti odletieť. Pre väčšinu cestujúcich najsilnejšou pohnútkou na kúpu tohto poistenia je preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb. Čerešničkou na torte je už len to, že ISTOTA obsahuje aj poistenie STORNO a ďalších 15 dôvodov stornovania letenky.

3. Prečo si vybrať poistenie KOALA?

Predstav si, že si u nás kúpiš akciovú letenku. Príde deň D, dlho očakávaná cesta je tu, ale nakoniec tvoju radosť trochu zmierni trojhodinové meškanie letu. Možno ti táto nepríjemná udalosť neprekazí žiadne plány, no ruku na srdce, aj tak by ťa určite potešila nejaká útecha. Čo povieš napríklad na kompenzáciu v hodnote 200 eur? Túto novinku máš na dosah ruky vďaka spolupráci Pelikána so spoločnosťou Koala.

Máš svoje tipy na Malorku? Sem s nimi

Ak máš pocit, že sme na niečo dôležité alebo praktické zabudli, pokojne nám napíš správu alebo ešte lepšie, doplň náš článok niečím užitočným v komentároch pod ním. Ďakujeme 🙂


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (9 votes)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore