Nájdeš nás aj na:

Citybreaky

Cestuješ single? Takto spoznáš celý šíri svet hravo aj sama!

Túžiš spoznávať svet v plnej kráse, no nemáš toho správneho parťáka alebo máš lenivé kamarátky? Alebo máš čas cestovať vtedy, keď ho ostatní nemajú? Či jednoducho len miluješ cestovanie osamote? V tomto článku nájdeš to pravé. Naši dovolenkoví špecialisti totiž pripravili špeciálne ponuky pre sólo cestovateľky. Všetky obsahujú letenky, ubytovanie, stravu a niektoré aj transfery. Stačí kliknúť na ponuku, vybrať termín, zvoliť počet osôb: 1, a je to. Takže dámy, klobúk na hlavu a červený rúž na pery, ide sa cestovať!

Reklama

Rím

Večné mesto, ktoré dýcha neuveriteľnou atmosférou. Vynechať by si určite nemala svetoznáme Koloseum, kde sa v minulosti konali krvavé bitky na život a na smrť nebojácnych gladiátorov. Ak chceš svoju cestu obohatiť o duchovný zážitok, zamier do Vatikánu – mesta v meste. Prejdi sa aj popri Fontáne di Trevi a hoď do nej mincu pre šťastie, no niečo si nechaj, pretože tvoje kroky vedú ďalej po nákupnej ulici Via Condotti, ktorá je epicentrom najznámejších módnych návrhárov. Ak si nič nekúpiš, nezúfaj. Náladu si vylepšíš sladkou talianskou zmrzlinou známou ako „gelato“ alebo pohárom vína z miestnej vínnej pivničky.

4* Hotel Aniene s raňajkami od 197 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Varšava

Keď sa postavíš do stredu námestia v poľskej Varšave, ucítiš históriu všade okolo teba, ktorá sa tu píše už od 13. storočia.  Veľa historických budov bolo zničených počas druhej svetovej vojny, no odvtedy prešlo už veľa času a mesto sa rozvinulo do modernej metropoly. Okrem kaviarničiek a cukrární v typických tehlových domčekoch roztrúsených po celom centre tu nájdeš aj výborné bary s prvotriednymi koktejlami. Túžiš po výhľadoch na panorámu mesta? Vyskúšaj Panorama Sky Bar – najvyšší hotelový bar v Poľsku.

3* Hotel Metropol s raňajkami od 197 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Bologna

Zbožňuješ taliansky temperament a výborné jedlo? Ak áno, Bologna je pre teba to pravé. Absorbuj unikátnu atmosféru na jednom z najznámejších trhov v meste – La Piazzola. Nájdeš tu hádam všetko – od čerstvého ovocia, cez oblečenie až po ručne vyrábané hlinené hrnčeky. Mesto žije umením a kultúrou, a tak sa už iba pri blúdení uličkami cítiš ako v galérii pod holým nebom. Medzi historické poklady patrí bazilika San Petronio, ktorej stavba začala už v 14. storočí, no nikdy sa v skutočnosti neskončila. Počula si o šikmej veži v Pise? V Bologni nájdeš hneď dve! Torre Garisenda, ktorá sa nakláňa o viac ako 13 metrov a Torre degli Asinelli, z ktorej sa ti naskytnú úžasné výhľady na mesto.

4* Mercure Bologna Centro s raňajkami od 267 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Nice

Chceš sa nabiť energiou na dlhý čas dopredu? Tak sa vyber poznávať francúzske mesto Nice. Pri jeho objavovaní si uvedomíš, že si ďaleko od zachmúreného Paríža a atmosféra je tu celkom iná. Ľudia sa na teba na ulici usmejú, pozdravia a poprajú pekný deň. Hovorí sa, že Nice je síce vo Francúzsku, no má taliansku dušu, čo sa odráža aj na jeho temperamente. Zvládneš navštíviť všetky galérie a múzeá ukryté v uličkách centra? Nevynechaj ani prechádzku po najznámejšej promenáde pri Azúrovom pobreží Promenade des Anglais, kde si užiješ nielen skvelé kúpanie, ale aj nádherné západy slnka.

3* Relais Acropolis s raňajkami od 259 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Sevilla

Vydaj sa do ulíc horúcej Sevilly a už po pár krokoch zažiješ nezabudnuteľné chvíle. Tu ťa chytí za ruku mladý Španiel pripomínajúci Georgea Clooneyho a už sedíš za prestretým stolom s prekvapenou tvárou a vyberáš si z neodolateľnej ponuky španielskej kuchyne. Dopraješ si sladké Torrijas alebo si držíš líniu s vegetariánskymi špecialitami? Kultúra v meste je takisto dychberúca. Navštív impozantnú sevillskú katedrálu, v ktorej nájdeš aj hrobku Krištofa Kolumba, objaviteľa Nového Sveta. Prejdi sa po najčarovnejšej štvrti v meste – Barrio Santa Cruz. Zrazu ťa obklopujú farebné domčeky v úzkych, poprepletaných uličkách a tieň ti robia rozkvitnuté pomarančovníky. Perfektný deň zakončíš na Plaza de Espaňa, na ktorom objavíš aj „španielske Benátky“.

3* Patio De La Alameda s raňajkami od 267 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Valencia

Miestni hovoria, že Valencia je miesto, ktoré spadlo rovno z neba. A majú pravdu! Valencia je živá a hravá, a tak ako celé Španielsko, aj vo Valencii sa život odohráva na ulici. Každý marec môžeš byť súčasťou obrovského festivalu Fiesta de San José, ktorý sa trochu podobá na naše Fašiangy. Miestni vtedy vytiahnu drevené bábky zvané „fallas“ a nadšene pochodujú ulicami. Valencia sa nazýva aj mestom umenia a vied, o čom sa presvedčíš aj ty vo futuristickom komplexe Ciudad de las Artes y las Ciencias. Názov znie krkolomne, no okrem umenia a avantgardnej architektúry ťa tu uchváti aj kino IMAX, obrovské akvárium alebo opera. Chceš objaviť miestnu kuchyňu? Navštív reštauráciu Bodega Fila, ochutnaj typický „jamón“ a španielske syry a daj si k tomu pohár výborného vína!

4* Senator Parque Central s raňajkami od 257 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Malta

Uprostred Stredozemného mora sa vynára ostrov, ktorý si jednoducho zamiluješ. Malta leží južne od talianskej čižmy a počas slnečných dni, ktorých je tu ako maku, dovidíš až na brehy Afriky. Vybehni do mesta a presvedč sa sama, aká je Malta rozmanitá! Hlavné mesto Valletta je zapísaná v zozname UNESCO a ponúka spleť krivolakých uličiek lákajúcich na letné potulky so zmrzlinou v ruke. V srdci mesta nájdeš katedrálu St. John’s, ktorá dominuje mestu od 16. storočia a bola sídlom Maltézskeho rádu. A aká by to bola dovolenka bez kúpania? Zamier k ostrovu Comino do Modrej lagúny – nájdeš tu krištáľovo čisté, tyrkysové more, v ktorom sa osviežiš počas horúceho dňa.

3* Hotel 115 The Strand s raňajkami od 357 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Bali

Po dlhom sedení v lietadle si ako prvé dopraj uvoľňujúcu masáž. Uvidíš, budeš sa cítiť božsky! Objav v sebe dobrodruha a vydaj sa do mestečka Ubud, ktoré je centrum balijskej kultúry a umenia. Harmóniu tela a duše preveria otravné opičky v Monkey Forest, kde sa medzi stromami ukrývajú aj staroveké, machom obrastené chrámy. Cez sýtozelené ryžové polia prejdi až k svätyni Puru Ulun Danu Bratan, ktorá je vsadená do veľkolepej indonézskej prírody. Nezabudni ochutnať exotickú kuchyňu a čo by to bolo za dovolenku na Bali bez upokojujúcej jogy alebo kurzu surfovania? Bali je úžasné, veď aj Julia Roberts sem išla sama a aha, akého fešáka tu stretla!

3*, 4* a 5* hotely s raňajkami od 879 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Cyprus

Ak túžiš po nekonečných slnečných lúčoch a dlhých plážach, Cyprus je pre teba ideálny! Sadni si k plážovému baru pod palmou a nechaj si namiešať osviežujúci drink. Ak sa vyberieš do mesta, nezabudni, nikdy nebudeš sama. Cyperčania sú srdeční vtipálci, ktorí si z teba možno radi vystrelia, no zároveň sa s tebou radi pustia do reči a o pár minút máš kamarátov na celý život.  Celý ostrov máš ako na dlani a precestovať ho je hračka. Nevynechaj ani miestne trhy, na ktorých na chvíľu zapochybuješ, či si stále v Európe alebo už v Ázii. Chceš uniknúť davom ľudí? Obuj si tenisky a prejdi cestičky v národnom parku Cape Greco, z ktorého sa ti naskytne nádherný výhľad na pobrežie.

3* Hotel Veronica s polpenziou od 515 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Bari

Mesto plnilo už v minulosti dôležitú úlohu ako prístav pri Stredozemnom mori. No čas beží a dnes tam namiesto nákladných lodí s konzervami prúdia davy dovolenkárov. A čo ich láka? No predsa uvoľnená atmosféra južného Talianska, horúce slnko a dlhé pláže, ktoré sa zdajú byť nekonečné. Na  prechádzke po úzkych uličkách v historickom centre – Bari Vecchia – dostaneš chuť na vynikajúce špagety a pohár vína z miestnych viníc. Objav stredoveké kostoly a zámok Castello, ktorý bol v minulosti využívaný aj ako väznica. Príjemnou bodkou dňa je prechádzka po nábreží s výhľadom na zapadajúce slnko.

4* Mercure Villa s raňajkami od 427 EUR PREJSŤ NA PONUKU

Londýn

Príde ti Londýn obrovský a nevieš, kam skôr skočiť? Pokojne začni prechádzkou od Londýnskeho oka, cez most na druhú stranu Temže k Westminister Abbey a Big Benu. Zamier rovno k najznámejšiemu palácu na svete – Buckingham Palace a sprav si selfie so strážnikom s kamennou tvárou v červenej uniforme. V zelenom Hyde Parku nasadni na bicykel a vyraz za nákupným šialenstvom na Oxford Street a ak budeš ešte vládať, pozri sa aj do drahých výkladov na luxusnej Bond Street. Navštív aj Tower of London s jeho temnou históriou a sleduj pomalé zdvíhanie historického Tower Bridge hneď oproti hradu. Nezabudni ani na centrum divadelného sveta West End, kde si naživo pozrieš tvoj obľúbený muzikál Mamma Mia!

3* Holiday Inn Express s raňajkami od 317 EUR PREJSŤ NA PONUKU

3 TIPY na záver

#1

Vieme, že si štýlová a moderná žena, no zober si so sebou aj hotovosť. Najmä na miestnom trhu alebo v obchodíkoch so suvenírmi nemusia vždy akceptovať platobnú kartu.

#2

Isto navštíviš zo zoznamu mnoho krásnych miest, no nezabudni si pribaliť aj tvoju obľúbenú knihu pre prípad, že by si mala chuť vypariť sa do svojho sveta.

#3

Nevláč so sebou obrovské námorné mapy. Stiahni si aplikáciu s mapou, ktorá ťa dovedie všade a všetko budeš mať pohodlne poruke.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Michal je študentom práva, no od paragrafov občas utečie do ďalekého sveta. Miliónové metropoly a výhľady na nočné mesto sú preňho rajom, takže ho najskôr nájdete s pohárom vína v nejakom rooftop bare. Jeho srdcovkou je New York a Airbus A380.

Zľavy pre našich čitateľov

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Zľava 10€ na letenky od https://t.co/vHOxfQG2vT a návod ako ju uplatniť https://t.co/ki4iSWSsxb37 minút dozadu
Pridaj sa do uzavretej skupiny Pelipecky V.I.P. https://t.co/Wq068cP20i40 minút dozadu
Najlepšie hotely na Malte: TOP 5 tipov od redakcie https://t.co/EJRPDdxY6f2 hodiny dozadu
Ako získať 41€ zľavu na Airbnb (vezmi si kupón zdarma) https://t.co/WTcfXI4e692 hodiny dozadu
Malorka z Viedne na jar so zľavou od 23€. Tak poď! https://t.co/4cNYTOJczi4 hodiny dozadu
Navštív slnečné Alicante na jar s letenkami od 28€! https://t.co/jeDG4YTvrG4 hodiny dozadu
Malta na jar z Viedne od 23€? Využi náš zľavový kód! https://t.co/poG7IcNZi44 hodiny dozadu
Jeseň na Kube? Havana z Viedne za 439€ (2 batožiny v cene) https://t.co/8MmZbgFCAv4 hodiny dozadu
6 dôvodov, prečo milujeme novú linku z Viedne na Kos + letenky od 21€! https://t.co/IBTe6hnGOA4 hodiny dozadu
10 dôvodov, prečo navštíviť Kapské mesto + letenka za 479€ z Viedne https://t.co/Q5hqxoF5WH4 hodiny dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore