Nájdeš nás aj na:

Austrália a Oceánia

4v1 multicity: L.A. + Cookove ostrovy + Nový Zéland + Šanghaj z Viedne za 1349€!

4v1 multicity: L.A. + Cookove ostrovy + Nový Zéland + Šanghaj z Viedne za 1349€!

Aj ty snívaš o tom, že precestuješ celý svet? Dnes stačí jedna dobrá kombinácia leteniek a jednou cestou uvidíš dve, tri a pokojne aj viac destinácií. Multicity dovolenka má niečo do seba, ver mi, sám som si to niekoľkokrát vyskúšal 😉

Reklama

Zbal si zopár handier, dobrý foťák a vyber si na dobrodružstvo. Máme úžasnú letenku na cestu okolo sveta: Viedeň – Londýn – Los Angeles – Cookove ostrovyAuckland (Nový Zéland) – Šanghaj – Viedeň. Cena? Perfektných 1349 eur. Ak by človek kúpil tieto letenky samostatne, vyšlo by ho to podstatne viac.

Čo všetko stihneš cestou?

V Kalifornii (Los Angeles) sme zastávku nastavili na 4 dni. Ak chceš vedieť, čo všetko sa dá v tomto štáte zažiť za tak krátky čas, pozri si našu reportáž. Z Los Angeles smeruješ priamo na prudko exotické Cookove ostrovy. Dovolenku na týchto ostrovoch sme natiahli na 5 dní, v tomto prípade sa viac v tejto cene nedalo.

Nový Zéland si môžeš užiť v počte dní, ktorý ti vyhovuje. Tam si vieš nastaviť dovolenku v našom akciovom kalendári od apríla až do júna, všetky ostatné destinácie sa tomu termínu automaticky prispôsobia. Cestou z Nového Zélandu ťa potom ešte čaká kozmopolitný Šanghaj, kde stráviš 2 dni.

A aby sme nezabudli, v cene letenky je aj batožina do 23 kg.

 Letenka na cestu okolo sveta

Kedy? máj 2020
S kým? Austrian Airlines + Air New Zealand
Odkiaľ? Viedeň
Čo je v cene?  23kg podpalubná batožina

Nový Zéland

Keď sa povie kiwi, väčšina z nás si asi predstaví chlpaté ovocie. A potom možno ťarbavého vtáčika so smiešne dlhým zobákom. Menej sa už vie, že toto slovo slúži aj na pomenovanie obyvateľov Nového Zélandu. Nebojte sa, nejde o urážku. Novozélanďania považujú vtáčika kiwi za svoj symbol a sami sa tak hrdo označujú za „kiwiov“. Ako vidno, „kiwiovia“ majú výborný zmysel pre humor a na dôvažok sú aj mimoriadne priateľskí. Nečudo, veď žijú v raji na konci sveta. Je to krajina, do ktorej sa zamilujete na prvý pohľad a kde pravdepodobne budete chciet zostaž žiť.

A aby ste z nej ochutnali čo najviac – urobte to takto: preskúmajte ľadové štrbiny cestou na Foxov ľadovec, prejdite sa cez Hobitov a dajte si pivo U Zeleného draka, navštívte národný park Tongariro, zaplávajte si v Zátoke ostrovov alebo si adoptujte si tučniaka v kolónii modrých tučniakov. To sú samozrejme len jedny z mnohých aktivít tejto úžasnej krajiny. Nový Zéland je totiž nabitý zážitkami (TOP 10 VECÍ TU).

Cookove ostrovy

Cookove ostrovy tvorí približne pätnásť menších-väčších ostrovov a ukrývajú sa v Pacifiku. Viac obyvateľstva, turistov, ale aj lepšie služby ponúkajú južnejšie položené ostrovy. Táto letenka vás zavedie na medzinárodné letisko v hlavnom mesta Avarua, ležiacom na ostrove Rarotonga. Odtiaľ sa už môžete ľubovoľne presunúť na svoj vysnívaný ostrov, ale pokojne môžete ostať aj na ostrove Rarotonga, kde nájdete najväčšie a najluxusnejšie rezorty.

Prečo ísť na Cookove ostrovy? Napríklad aj preto, že si môžete nájsť svoju obľúbenú pláž a nestretnúť na nej žiadneho iného turistu. Prípadne si môžete prenajať loď a vybrať sa na niektorý z menších neobývaných ostrovov. A ľudia sem ešte veľmi radi chodia aj preto, že je tu úžasný podmorský svet a výborné podmienky na potápanie. Obyvatelia ostrovov sú extrémne priateľskí a nápomocní (podobne, ako na Novom Zélande) a žije sa tu veľmi pohodovým štýlom. Ľudia sa nikam neponáhľajú a obchody sú otvorené len pár hodín denne. Podrobnejší článok o tejto destinácii a ohľadom víz si môžeš prečítať na tomto odkaze.

Los Angeles

Filmový Hollywood, Chodník slávy, milionárska štvrť Beverly Hills, či moderné centrum plné mrakodrapov. Druhé najväčšie mesto Ameriky má čo ponúknuť každému, a je snom nejedného európskeho cestovateľa. Malibu, Santa Monica Bay, Venice Beach, Playa del Rey. To je len zlomok toho, čo Los Angeles ponúka.

Každopádne, ak ste vyrastali na seriáli Baywatch, presne tak to tu vyzerá. Do zlatista zafarbený piesok, parádne vlny a výhľad na nikdy nekončiaci Tichý oceán. Záliv Santa Monica ponúka viac ako 30 km nádherných pláží a tie najlepšie výhľady. Vody v Malibu vyhľadávajú aj surferi z celého sveta.

Los Angeles a celkovo Kalifornia je celoročnou destináciou. Pozná len 2 ročné obdobia – leto a zimu. Leto začína v máji, končí v októbri a sľubuje teploty od 16 do 29° C. V zime teploty v noci neklesnú pod 9°C a cez deň si držia hodnoty okolo 20°C.

Ak máte viac ako 21 rokov a platný občiansky preukaz, objavíte jedny z najlepších barov, reštaurácii a diskoték západného pobrežia Ameriky. Navyše to, že sa tu nachádza najviac svetových celebrít na kilometer štvorcový, má aj svoje ďalšie výhody. Nájdete tu obrovské množstvo špecializovaných reštaurácií s gastronómiou celého sveta. Trvalo by vám roky, kým by ste ich všetky navštívili.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky30 minút dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky33 minút dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky39 minút dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky42 minút dozadu
Rakúsko varuje pred cestou do Španielska s výnimkou Baleárskych a Kanárskych ostrovov https://t.co/m7UVBL0Go0 #letenky45 minút dozadu
Cestovanie do Egypta: od 7. augusta potrebujete negatívny test na COVID-19 https://t.co/2tkgLFt6Fm #novinky57 minút dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky21 hodín dozadu
Mount Everest sa verejnosti otvorí opäť na jeseň https://t.co/ldHZWfBKtG22 hodín dozadu
Tu sa svet točí len okolo golfu. Vitajte v hoteli Kaskáda Brno! https://t.co/r0X9DfLtzV #dovolenky24 hodín dozadu
Grécko má nové podmorské múzeum. Lákadlom je slávny staroveký vrak lode https://t.co/28PSwYMMn7 #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore