Nájdeš nás aj na:

Ázia

Ostrov Borneo s letenkami z Viedne za 509 eur!

Ostrov Borneo s letenkami z Viedne za 509 eur!

Malajzia je rozmanitá v krajine, kultúre a aktivitách, ktorých ponúka vskutku veľa. Od prechádzok po meste George Town, ktoré je zapísané na zozname UNESCO ostrova Penang, či po historickom centre Melaky, po objavovanie osamelých ostrovov či džungľu ostrova Borneo, ktorej história siaha 130 miliónov rokov dozadu.

Reklama

A práve bájny ostrov Borneo vieš teraz navštíviť za úžasnú cenu. Objavili sa letenky spoločnosti China Southern Airlines, ktoré obsahujú 1 medzipristátie v čínskom meste Kanton.

V ekonomickej triede China Southern Airlines bude o teba super postarané. Jedlo, pitie a multimediálny zábavný systém máš v cene, rovnako ako 23kg podpalubnú batožinu. Letíš z Viedne!

Čo obsahuje letenka za 509 eur

  • Odkiaľ sa letí? Odlet je z Viedne
  • Batožina? 23kg batožina v cene
  • Palubný servis? V cene (jedlo, pitie, multimediálna zábava)
  • Termíny? september – december 2019
Viedeň 1 prestup Borneo 1 prestup Viedeň
Kanton (Čína) Kanton (Čína)
od 509 Rezervuj

Všetko, čo potrebuješ vedieť o Malajzii:

Ostrov Borneo

Samostatnou kapitolou je cestovanie na ostrov Borneo. Severná časť tropického ostrova patrí Malajzii a južná väčšia časť je súčasťou Indonézie. Najkrajšie pláže a ideálne podmienky pre potápanie ťa čakajú na ostrovčekoch vo východnej časti Bornea.

Ostrov Mabul Island

Zamiluješ si aj Mabul Island. Dostať sa tam dá loďou z mesta Semporna. Ostrov je tak malý, že ho do pol hodiny prejdeš celý pešo. Po ceste uvidíš školu, niekoľko malých hotelov a hlavne usmiatých miestnych obyvateľov.

Zaujímavosť ostrova – morskí Cigáni

Stretneš tu aj morských cigánov (Sea Gypsies), ktorí žijú na lodiach a za celý život nevstúpia na pevninu. Občas sa k brehom len priblížia, aby zamenili ryby za pitnú vodu alebo oblečenie. Sú majstrami voľného potápania a dokážu sa dostať bez kyslíka do niekoľkých desiatok metrov pod hladinu, kde lovia ryby. Novorodenec je hneď po pôrode (na lodi) vhodené rituálne do mora, aby bolo s vodou spojené od narodenia.

Jedno z najlepších miest na potápanie

Okolo celého Mabul je nádherne priezračná voda s bohatým podmorským životom. Vo vode pláveš s obrími morskými korytnačkami a uvidíš ryby všetkých farieb a druhov. Priaznivci potápania majú k dispozícii jednodenný výlet na menší ostrov Sipadan. Koraly a potápačské miesta okolo ostrova vraj patria k najlepším na svete!

Chybu neurobíš, ani keď vyrazíš na ďalšie ostrovčeky vo východnej časti Bornea, ktorú miestni obyvatelia právom považujú za najlepšiu plážovú oblasť Malajzie.

Kde sú v Malajzii orangutany?

V kontinentálnej časti Malajzie už, žiaľ, orangutanov len tak, v prírode nestretneš. Videli sme ich ale a Borneu! Ak sa tam vydáš za krásnymi plážami a potápaním, obetuj aspoň pár dní na prechádzku v pralese. Výrub dažďových pralesov je na Borneu bohužiaľ stále veľkým problémom a okolo väčšiny ciest už dnes uvidíš iba vysadené palmy.

Začni v Sepiloku

Ak chceš vidieť orangutanov priamo v pralese, najlepšie urobíš, keď začneš v ich rehabilitačnom centre v Sepiloku. Dozvieš sa tam veľa zaujímavých informácií a budeš sa môcť vypraviť aj na treky do džungle na vlastnú päsť. Ak budeš mať šťastie, uvidíš orangutana na strome.

Orangutany pri rieke Kinabatangan

Ubytovanie aj plavby loďou si ľahko vybavíš v kľudnej dedinke Sukau. Na rieku je najlepšie vyjsť skoro ráno alebo večer, keď sú zvieratá najaktívnejšie. V okolí rieky možno vidieť taktiež malých slonov, krokodílov a najrôznejších vtákov. Stráviť niekoľko nocí pri rieke Kinabatangan je veľký zážitok!

Čo ešte na Borneu nevynechať?

Za návštevu stoja aj ďalšie národné parky, najmä Kinabalu National Park s najvyššou rovnomennou horou Malajzie, ktorá sa nad ostrovom týči do výšky 4095 metrov. Výstup na horu je striktne obmedzený a je možný len s oficiálnym sprievodcom. Prespáva sa na horskej chate Laban Rata. Ďalším krásnym národným parkom, ktorý nás veľmi prekvapil, je Bako National Park pri meste Kuching.

Národný park Bako

Park ponúka mnoho upravených trekov a je plný zvierat. Najznámejším symbolom parku sú jedinečné nosaté opice! Každý deň sme ich videli hneď niekoľko. Jedinou nevýhodou je, že sa park Bako nachádza na opačnej časti ostrova. Ale lety v Malajzii bývajú vďaka spoločnosť Air Asia veľmi lacné. Ak budeš mať ešte pár voľných dní, vydaj sa do malého, ale bohatého štátu Brunej, ktorý je tiež súčasťou Bornea a je veľmi zaujímavý.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nórsko od 15. júla otvorí hranice pre viaceré krajiny vrátane Slovenska https://t.co/3muQH1DkbK #novinky1 deň dozadu
Od dnes sa z Bratislavy lieta do Malagy, od zajtra na Sardíniu https://t.co/iSbYDx4Q1u #letenky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy1 deň dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky1 deň dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky1 deň dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY1 deň dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky1 deň dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky1 deň dozadu
Baleárske ostrovy zavádzajú povinné rúška. Výnimkou je len pobyt na pláži https://t.co/NP950q36QY #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore