Nájdeš nás aj na:

Ázia

Kambodža, skrytý klenot Juhovýchodnej Ázie, teraz z Viedne za 619€!

Kambodža, skrytý klenot Juhovýchodnej Ázie, teraz z Viedne za 619€!

Kambodža, krajina bohatá na históriu, kultúru a prirodzenú krásu, je už roky jednou z najzaujímavejších a atraktívnych turistických cieľov juhovýchodnej Ázie. Od nádherných chrámov v Angkor Wat až po malebné pláže Sihanoukville, Kambodža ponúka cestovateľom jedinečný pohľad na pestrosť svojej minulosti a súčasnosti. Píšeme ti to aj preto, lebo aktuálne máme letenky z Viedne do kambodžskej metropoly Phnom Penh za 619€.

Reklama

Kambodža v hlavnej sezóne za super cenu

Letieť môžeš v hlavnej sezóne, od novembra 2023 až do mája 2024. V cene je okrem palubného servisu Air China aj 23kg podpalubná batožina.

Akciové letenky do Kambodže

Angkor Wat – Div sveta

Angkor Wat, najväčší náboženský pamätník na svete, je korunou klenotom Kambodže a považuje sa za jeden z divov sveta. Tento úchvatný chrám bol postavený v 12. storočí a je majstrovským dielom architektúry Khmerskej ríše. Jeho komplexná architektúra a do detailu vyrezávané reliéfy lákajú návštevníkov z celého sveta. Východ slnka nad Angkor Wat je jedným z najkrajších pohľadov, ktoré môžete zažiť.

Historická a kultúrna rozmanitosť

Kambodža je domovom bohatej histórie a kultúry. Krajina ponúka množstvo historických pamiatok, ktoré odrážajú vplyvy buddhizmu, hinduizmu a ďalších tradičných náboženstiev. Okrem Angkor Wat môžete navštíviť aj ďalšie chrámy v oblasti Angkor, ako sú Angkor Thom a Ta Prohm, ktoré poskytujú pohľad na bohaté dedičstvo kambodžskej minulosti.

Prírodné krásy

Okrem histórie a kultúry si môžete vychutnať aj nádhernú prírodu Kambodže. Jazero Tonle Sap, jedno z najväčších sladkovodných jazier na svete, je domovom rôznych druhov vtákov a ponúka jedinečný pohľad na miestny život. Rieka Mekong a okolité dediny sú ďalším fascinujúcim aspektom prírodnej krásy Kambodže.

Pohostinnosť miestnych obyvateľov

Kambodža je známa pre svoju neobyčajnú pohostinnosť a priateľskosť miestnych obyvateľov. Návštevníci často opisujú ich úsmevy a ochotu pomôcť ako nezabudnuteľné. Zážitok z cestovania do Kambodže nie je len o miestnych pamiatkach, ale aj o interakcii s úžasnými ľuďmi, ktorí s radosťou zdieľajú svoje príbehy a kultúru.

Kulinársky zážitok

Kambodža ponúka aj nezabudnuteľný kulinársky zážitok. Chuťové poháriky budete môcť obohatiť o tradičné jedlá, ako sú Amok (rybí kari), Lok Lak (mäso s korením) a ďalšie pochúťky. Miestne trhy a reštaurácie sú plné čerstvých surovín a autentických chutí, ktoré vás prenesú do sveta kambodžskej kuchyne.

Cestovanie do Kambodže viac než len dovolenka. Je to objavovanie jedinečného sveta minulosti, súčasnosti a prírody. Kambodža nie je len turistickou destináciou, ale miestom, kde môžete objaviť nové perspektívy a nepochybne obohatiť svoje cestovateľské skúsenosti.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (1 vote)
  Komentáre

  Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

  Hore