Nájdeš nás aj na:

Destinácie

10 najmagickejších miest Malajzie, ktoré musíš vidieť

Malajzia je rozmanitá v krajine, kultúre a aktivitách, ktorých ponúka vskutku veľa. Od prechádzok po meste George Town, ktoré je zapísané na zozname UNESCO ostrova Penang, či po historickom centre Melaky, po objavovanie osamelých ostrovov či džungľu ostrova Borneo, ktorej história siaha 130 miliónov rokov dozadu. Slogan ‘Malaysia, Truly Asia’ (“Malajzia, skutočne Ázia”) teda naďalej platí. Táto krajina je skutočne zmesou ázijských kultúr. Rôzne etnické skupiny majú svoju vlastnú jazykovú prax a kultúrne zvyklosti, ktoré si môžete najlepšie vychutnať prostredníctvom bohatého programu festivalov a vynikajúcej kuchyne. Toto je 10 najmagickejších miest Malajzie, ktoré musíš vidieť a prikladáme aj najlepšie letenky do Malajzie.

Melaka, Melaka

Melaka, hlavné mesto rovnomenného štátu, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Malajského polostrova, preteká históriou a kultúrou. Súčasťou svetového zoznamu UNESCO je od roku 2008. Toto koloniálne mesto, ktoré sa tiahne popri Melackom prielive, priťahuje návštevníkov svojou architektúru, jedlom a slávnym nočným trhom Jonker Street Night Market. Mesto zažilo časy pod portugalskou i holandskou nadvládou, avšak za jeho “zlaté časy” sa považuje sultanát Melaka v pätnástom storočí. Kostol sv. Paula, starodávna portugalská pevnosť A Famosa Fort a budova Stadthuys, oficiálna rezidencia holandského guvernéra, sú tu najnavštevovanejšími atrakciami.

George Town, Penang

Štát Penang je jedným z najobľúbenejších miest na návštevu v Malajzii. Štát, ktorý bol pomenovaný po Areke betelovej (pinang tree), ktorá sa podobá palme, sa rozkladá z časti na pevnine, z časti na ostrove. Jeho mesto George Town je ako otvorené múzeum. Koloniálna oblasť sa môže pochváliť širokou ponukou britských budov, kostolov a pevnosťou Cornwallis. Poprechádzajte sa ulicami a pozrite si tradičné obchodíky, každý vo vlastnom štýle a dizajne. Určite neprehliadnite ani pouličné umenie.

Objavovanie histórie skombinujte s návštevou chrámov, vrátane Kek Lok Si. Najedzte sa v jednom z obľúbených otvorených marketoch (food courts), vychutnajte si pulzujúcu nákupnú scénu a dajte si kávu v najdlhšej kaviarni v krajine. To všetko a ešte omnoho viac. Teraz už viete, prečo je George Town jedno z tých miest v Malajzii, ktoré by ste mali určite vidieť.

Ostrovy Perhentians, Terengganu

Súostrovie Perhentians, nachádzajúce sa v Juhočínskom mori, blízko pobrežia Terengganu, tvorí jedno z najkrajších miest v Malajzii. Korálom obklopené súostrovie pozostáva z príznačne nazvaných ostrovov Besar a Kecil (Veľký a Malý). Predstavte si bielučký piesok, rozsypaný okolo riedko osídlených oblastí, spolu s krištáľovo čistou plytkou vodou, narážajúcou pravidelne o breh. Medzi obľúbené aktivity, okrem bohapustého relaxovania, patrí potápanie, šnorchlovanie a kanoistika. Tí, ktorých ostrovy lákajú, by sa mali vyhnúť obdobiu medzi marcom a októbrom, kedy tu prichádza východný monzún a väčšina hotelov a penziónov je uzavretá.

Danum Valley, Sabah

Danum Valley je skvelým miestom v Malajzii na ekoturistiku a pohľadom na nedotknutú džungľu. Hlboko vo vnútri 130 miliónov rokov starého nížinného lesa prekvitá neuveriteľná biodiverzita. Jeho 438 kilometrov štvorcových je domovom stovkám, až tisíckam druhov fauny a ešte väčšej rozmanitosti flóry. Tí turisti s väčšou dávkou šťastia môžu zhliadnuť orangutany, slony či leoparda škvrnitého. Avšak príťažlivé toto miesto robí najmä fakt, že nie je osídlené ľuďmi, a tak je jeho príroda ešte čistejšia. Ťažba a odlesňovanie spôsobili devastáciu naprieč celým štátom Sabah, avšak nie vo vnútri tejto chránenej oblasti. Zažiť tu môžete prechádzky v džungli so skúsenými sprievodcami, nočné safari či návštevu starobylých pohrebných miest Kadazan-Dusun.

Alor Setar, Kedah

Väčšina turistov, ktorí navštívia štát Kedah, sa nakoniec presunú na ostrov Langkawi. Približne 55 kilometrov juhovýchodne od tohto obľúbeného ostrova leží atraktívne a nepreskúmané mesto Alor Setar. Jeho hlavné námestie je zdobené mešitou Zahir, budovou Big Clock Building, kráľovskou sálu a sultánskym múzeom s fontánou. O kúsok ďalej môžete navštíviť 218-metrov vysoký a 250 milión rokov starý vápencový kopec Gunung Keriang. V neďalekej štvrti Kuala Kedah sa poprechádzajte ruinami pevnosti Malay zo 17. storočia, ktorá je tou najstaršou v severnej Malajzii.

Pulau Tioman, Pahang

Časopis Time zaradil v sedemdesiatych rokoch minulého storočia Pulau Tioman k jedným z najkrajších ostrovov na svete. Od uverejnenia článku sa tu zmenilo len máločo. Ostrov Tioman, nachádzajúci sa na východnom pobreží Juhočínskeho mora, ostáva jedným z top miest na návštevu v Malajzii. S bohatými koralovými pobrežiami, nedotknutými plážami a vnútrozemským hustým dažďovým pralesom, ponúka ostrov omnoho samotárskejší pocit ako Langkawi. Medzi obľúbené aktivity tu patrí šnorchlovanie a potápanie, putovanie v džungli, prehliadka ostrova na motorke alebo bicykli, ako aj návšteva vodopádov.

Pangkor Island, Perak

Ostrov Pangkor štátu Perak, ktorého thajský názov ‘Pang Ko’ by sme mohli preložiť ako “krásny ostrov”, je zložený z malého súostrovia v úžine Malacca. Toto kedysi útočisko pre rybárov, námorníkov a pirátov, zostáva nezmeneným po celé desaťročia. Ostrov Pangkor dáva svojim návštevníkom príležitosť zažiť kúsok tropického raja. Jeho počet obyvateľov nedosahuje vyššie číslo ako 30 000. Ako tu môžete tráviť svoj dovolenkový čas? Relaxujte na pláži, prenajmite si motocykel a prejdite sa po obvode ostrova, potápajte sa, šnorchlujte. Na západnom pobreží v Teluk Nipah prichádza vlastník Sunset View Chalet každý deň o pol siedmej večer kŕmiť zobákorožcov. Nenechajte si to ujsť.

Kota Kinabalu, Sabah

Hlavné mesto štátu Sabah, Kota Kinabalu, na vás sprvu nemusí pôsobiť ako krásne. Avšak pod vrstvou nákupných centier a budov sa rozprestiera pobrežie s oranžovým pieskom, ostrovy, dostupné do desiatich minút a ikonická mešita, akoby plávajúca na vode. Namierte si to na pláž Tanjung Aru Beach, na jeden z najúžasnejších západov slnka na Borneu, alebo sa poprechádzajte popri zátoke Likas Bay a obdivujte pobrežie i okolité ostrovy. Päť ostrovov, známych ako Tunku Abdul Rahman Marine Park, sú obľúbeným jednodňovým výletom na šnorchlovanie, pláže a relaxáciu. Okrem toho, mesto je len na skok od nedotknutej džungle.

Ipoh, Perak

Ipoh, hlavné mesto Peraku, zažilo v toku 2017 turistický boom. “Mesto Bougainvilley”, prezývané podľa farebného kvetu, je obklopené drsnými vápencovými kopcami. Kedysi takmer celkom neznámy Ipoh sa rýchlo stáva jedným z najobľúbenejších miest návštevníkov v Malajzii. Jeho historické jadro pozostáva z koloniálnych budov a tradičných “shophouses”, zatiaľ čo okolie mesta pokrýva množstvo budhistických a hinduistických jaskynných chrámov. Hrad Kellie’s Castle je nedokončeným bývalým koloniálnym sídlom, nachádza sa len krátkou cestou autom z mesta.

Cameronská vysočina, Pahang

Táto vysočina je navštevovaným miestom od konca 19. storočia. Britský inšpektor William Cameron vtedy v roku 1885 “objavil” región a odvtedy sa rozrástol do turisticky obľúbenej destinácie. Vysočiny sa rozprestierajú v nadmorskej výške približne od 1100 po 1800 metrov nad morom, produkujúce chladnejšiu a čerstvejšiu klímu. Cameron Highlands dominujú panorámy plání smaragdového zeleného čaju, spolu s jahodovými a zeleninovými farmami. Ak máte chuť na chladnejšie podnebie a turistiku, toto je pre vás tá správna destinácia!

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

10 Leteniek a pobytov na jeseň za super ceny! Barcelona, Londýn a iné https://t.co/K3MW9zAxAb3 dni dozadu
ALL INCLUSIVE EGYPT ZA 399€! https://t.co/nXk1Tfva3J3 dni dozadu
Veľmi lacné letenky do Porta na jeseň: https://t.co/qPxfokmK2E3 dni dozadu
Tieto letenky do Austrálie od 479€ sú hit mesiaca august: https://t.co/xqrz40WgSE3 dni dozadu
PONUKA DŇA! Víkend v Lisabone s letenkami, hotelom a raňajkami len za 189€! https://t.co/v2DrKJjqL83 dni dozadu
Lacné Miláno v októbri! Leť z Bratislavy od 32€ https://t.co/ZIBkyFYGWH3 dni dozadu
Parádna letenka na Havaj aj s batožinou: https://t.co/1dc3b3X7Rx4 dni dozadu
Zakynthos na 7 nocí all inclusive https://t.co/nUkKdAKDcq4 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore