Nájdeš nás aj na:

Amerika

Prvá trieda za cenu ekonomickej? Skús letieť s týmito privátnymi aerolinkami

Kto z nás aspoň raz nezatúžil natiahnuť si dosýta nohy a pochutiť si na skvelom jedle v prvej triede? Presne takýto zážitok, no za zlomok obvyklej ceny, ponúka súkromná letecká spoločnosť Aura. Na výber je z dvoch tried First a Wave a spoločnosť zdôrazňuje, že lety v žiadnom prípade nebudú vyťaženejšie, ako je skutočná kapacita, takže ak si raz sedadlo zabookujete, určite ho máte. V cene je tiež automaticky zahrnutá batožina, takže žiadne poplatky navyše vám nehrozia.

Reklama

Aura

Takéto lety začne Aura prevádzkovať už tento rok. Najprv chce luxusným cestovaním za lacný peniaz spojiť šesť najväčších amerických miest – New York, Los Angeles, Chicago, Miami, Atlantu a Denver. Na palube bude celkovo len 29 pasažierov, preto sa spomínané linky budú lietať na špeciálne upravenom lietadle Bombardier CRJ700. 21 cestujúcich bude sedieť vo First triede a len osem v ešte luxusnejšej Wave triede.

Aura

Ďalším lákadlom je skutočnosť, že Aura uzatvára kontrakty s malými súkromnými letiskami, čo znamená, že na letisko bude pasažierom stačiť prísť 20 minút pred odletom. To ocenia najmä ľudia, ktorí pre prácu lietajú často a nemajú času nazvyš.

No a na čo sa na palube môžete tešiť? Aura pre cestujúcich pripravuje sezónne menu, tzv. fusion tapas a vždy bude k dispozícii aj sushi. Samozrejmosťou je plný bar alkoholických aj nealkoholických nápojov. Vo vyššej Wave triede si pochutnáte aj na priamo na palube šéfkuchárom pripravenom mäse. Na spôsob, aký si želáte.

Aura

A ceny? Budú záležať na konkrétnej trase, podľa Aury sa však jednosmerná letenka z Chicaga do Atlanty bude pohybovať na úrovni 280 dolárov v nižšej First triede. Vo Wave triede si za ňu zaplatíte približne 600 dolárov. Okrem šiestich najväčších amerických miest Aura sezónne vypraví lety do lyžiarskeho raja Aspenu či na známy festival Coachella.

 

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Linky Slovak Lines do Viedne a Budapešti sú stopnuté do 30. apríla https://t.co/rPr1QPmLQ0 #novinky12 hodín dozadu
Priama linka Thai Airways z Viedne do Bangkoku je zrušená do októbra https://t.co/aNjo8JavYj #novinky12 hodín dozadu
British Airways stopli všetky lety z Gatwicku, 80% zamestnancov dostane voľno https://t.co/XfXLagzpiS #novinky13 hodín dozadu
Kvôli prerušeniu leteckej dopravy bude počasie menej predvídateľné, obáva sa WMO https://t.co/6F0ArwzfsT #novinky13 hodín dozadu
Koronavírus: Madridčania hrajú so susedmi balkónové Bingo https://t.co/qKrlilbhdh #novinky15 hodín dozadu
Aeroflot predstavil svoj prvý Airbus A350 a boli sme pri tom (reportáž) https://t.co/CDPM1RGo4e #novinky15 hodín dozadu
Od Petrohradu až po Tahiti: s Aeroflotom od 213 eur https://t.co/xxDey8b8Z4 #letenky15 hodín dozadu
Aeroflot má Bangkok v hlavnej sezóne za 499 € (krátky prestup, podpalubná batožina v cene) https://t.co/daHyXhoMxX #letenky15 hodín dozadu
Yukon: Uteč do krásnej kanadskej divočiny https://t.co/BYZwnLsbEF #cestopisy16 hodín dozadu
Ste na Bali resp. v Indonézii? Takto sa môžete dostať domov https://t.co/DcMFcAJYlX #novinky17 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore