Nájdeš nás aj na:

Amerika

Prvá trieda za cenu ekonomickej? Skús letieť s týmito privátnymi aerolinkami

Kto z nás aspoň raz nezatúžil natiahnuť si dosýta nohy a pochutiť si na skvelom jedle v prvej triede? Presne takýto zážitok, no za zlomok obvyklej ceny, ponúka súkromná letecká spoločnosť Aura. Na výber je z dvoch tried First a Wave a spoločnosť zdôrazňuje, že lety v žiadnom prípade nebudú vyťaženejšie, ako je skutočná kapacita, takže ak si raz sedadlo zabookujete, určite ho máte. V cene je tiež automaticky zahrnutá batožina, takže žiadne poplatky navyše vám nehrozia.

Reklama

Aura

Takéto lety začne Aura prevádzkovať už tento rok. Najprv chce luxusným cestovaním za lacný peniaz spojiť šesť najväčších amerických miest – New York, Los Angeles, Chicago, Miami, Atlantu a Denver. Na palube bude celkovo len 29 pasažierov, preto sa spomínané linky budú lietať na špeciálne upravenom lietadle Bombardier CRJ700. 21 cestujúcich bude sedieť vo First triede a len osem v ešte luxusnejšej Wave triede.

Aura

Ďalším lákadlom je skutočnosť, že Aura uzatvára kontrakty s malými súkromnými letiskami, čo znamená, že na letisko bude pasažierom stačiť prísť 20 minút pred odletom. To ocenia najmä ľudia, ktorí pre prácu lietajú často a nemajú času nazvyš.

No a na čo sa na palube môžete tešiť? Aura pre cestujúcich pripravuje sezónne menu, tzv. fusion tapas a vždy bude k dispozícii aj sushi. Samozrejmosťou je plný bar alkoholických aj nealkoholických nápojov. Vo vyššej Wave triede si pochutnáte aj na priamo na palube šéfkuchárom pripravenom mäse. Na spôsob, aký si želáte.

Aura

A ceny? Budú záležať na konkrétnej trase, podľa Aury sa však jednosmerná letenka z Chicaga do Atlanty bude pohybovať na úrovni 280 dolárov v nižšej First triede. Vo Wave triede si za ňu zaplatíte približne 600 dolárov. Okrem šiestich najväčších amerických miest Aura sezónne vypraví lety do lyžiarskeho raja Aspenu či na známy festival Coachella.

 

Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky8 hodín dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky9 hodín dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky12 hodín dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky12 hodín dozadu
PR manažér Pelikána: Zvykli sme si na lacné letenky. Zdražovanie je takmer isté https://t.co/WUARI1vYfF13 hodín dozadu
Kedy budeme môcť vycestovať do Thajska? Krajina je zatiaľ opatrná https://t.co/oO3mens3Xi13 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky13 hodín dozadu
Wizz Air už lieta do Abu Dhabi. Prvý let sa uskutočnil včera (FOTO) https://t.co/IECvpZB95f #novinky14 hodín dozadu
TOP letenky do 100€ s odletom na jeseň 2020 https://t.co/E9I6yV5qXG #letenky14 hodín dozadu
Spoločnosť Qatar Airways zavádza povinné štíty na tvár pre cestujúcich https://t.co/7uQlj7hLmM #novinky14 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore