Nájdeš nás aj na:

Novinky

5* aerolinky ANA sa vracajú na Schwechat. Priama linka Viedeň – Tokio štartuje v auguste!

5* aerolinky ANA sa vracajú na Schwechat. Priama linka Viedeň – Tokio štartuje v auguste!

Špičkové japonské aerolinky All Nippon Airways (ANA) majú dobré správy pre všetkých, ktorí obľubujú lietanie do Ázie. Letecká spoločnosť informovala, že opäť spustí priame spojenie Viedeň – Tokio. Päťhviezdičkové aerolinky ANA, ktoré sa v rebríčkoch SKYTRAX objavujú pravidelne na prvých miestach, začnú lietať zo Schwechatu 3-krát týždenne od augusta 2024. Okrem Tokia ponúknu ďalšie zaujímavé spojenia s medzipristátím v Japonsku. Z Viedne bolo od pandémie možné lietať priamo do Tokia len s Austrian Airlines.

Reklama

Letecká spoločnosť ANA a letenky do Tokia

Spoločnosť All Nippon Airways, známa aj ako Zennikkū, ale najčastejšie nazývaná ANA, je najväčšou v Japonsku (z pohľadu veľkosti flotily).

Ak povieme, že ANA patrí medzi absolútne špičky v rámci komerčných leteckých spoločností na celom svete, skúsení cestovatelia s nami jednoznačne budú súhlasiť. Ale tvrdia to aj odborníci na leteckú prepravu. Nedávno sme uviedli zoznam najlepších aeroliniek od spoločnosti Skytrax, ANA sa tu umiestňuje roky na najvyšších priečkach. V dvoch kategóriách sa bežne stáva absolútnou víťazkou: prvé miesto získava za čistotu (Best Airline Cabin Cleanliness) a za svoj vynikajúci personál (Best Airline Staff). Z historického hľadiska to asi nebolo až takým veľkým prekvapením, od Skytraxu získala titul 5* leteckej spoločnosti prvýkrát v roku 2013, a odvtedy ho nestratila ani v rámci jediného ročníka.

Zdroj fotky: oficiálna Facebook stránka All Nippon Airways

To ešte stále nie je všetko. Môže sa pochváliť aj s vyznamenaním „Letecká spoločnosť roka“ od magazínu Air Transport World niekoľkokrát za posledných 10 rokov. Je jedna z mála spoločností, ktoré sú majiteľom tejto ceny viacnásobne.

Nuž je to tak, kvalita je tá najlepšia reklama, a my ti všetkými desiatimi odporúčame zažiť to na vlastnej koži. Nejde len o to, že tvoje nohy počas cesty s ANA určite nestŕpnu (dostatočne veľký priestor medzi sedadlami), jedálny lístok poteší každého, vrátane milovníkov nápojov aj vegetariánov a počas letu bude tvoje prosby sledovať mimoriadne ústretový personál. Ide najmä o stálosť všetkých týchto benefitov a výhod.

Zdroj fotky: oficiálna Facebook stránka All Nippon Airways

Tokio je zážitok na celý život

Síce hovoríme o aerolinkách ANA, ale pripomeňme si na chvíľu, aké je to cestovať do Japonska. Tokio je legendárne, famózne, milované, skrátka ide o nezabudnuteľný zážitok. Je hlavným mestom Japonska a zároveň jedno z najväčších miest na svete. Jeho univerzálnosť je naozaj jedinečná. Cestujú sem workoholici za businessom, ale aj umelci, aby preskúmali odvážnu japonskú architektúru a navštívili jedno zo slávnych tokijských múzeí (Tokyo National Museum, Edo-Tokyo Museum). Samozrejme, nemôžeme z tohto zoznamu vynechať ani módnych maniakov, pretože ak niekto v tomto kontexte už úplne vyhorel, v Tokiu ho určite opäť poriadne kopne múza.

Tipy od redakcie:

Ak si myslíš, že výzor mesta sa skladá iba z ultramoderných budov a vzácnych pozostatkov tradičnej kultúry, mýliš sa. Mesto je známe aj svojimi parkmi a záhradami, čiže nechýba tu ani zeleň. Ale keby si mal dosť prechádzok – či už medzi obrovskými mrakodrapmi alebo pod stromami, môžeš si oddýchnuť v zábavnej videoherni. Alebo ísť na ozajstnú japonsku sushi! Zlou správou je, že asi nestíhneš navštíviť všetky kvalitné reštaurácie a kaviarne v Tokiu, toľko ich tam je…

Zdroj ilustračnej fotky (vľavo): oficiálna Facebook stránka All Nippon Airways

Letenky s 5* aerolinkami ANA


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore