Nájdeš nás aj na:

Tipy

Ako nájsť lacné letenky? 5 tipov, ktoré ti zaručene pomôžu

Kde kúpiť lacné letenky? Ako ich vlastne hľadať? Často to nie je jednoduchá vec. Množstvo ľudí totiž hľadá konkrétnu destináciu v konkrétnom dátume. Takto však veľmi lacné letenky a akciové ponuky nájdeš len zriadka. Ako teda na to? Pelipeckári sa s tebou podelia o návod ako a kde nájsť lacné letenky.

Reklama

1. Buď flexibilný

Tak ako potraviny v supermarkete, aj letenky vieš v online priestor kúpiť vo výraznej zľave. Treba sledovať tie správne stránky a konať rýchlo. Čiže tvojou úlohou nie je zamerať sa len na jednu destináciu a jeden termín. Ak chceš napríklad ísť k moru, máš vždy veľké množstvo možností. Takže prvé odporúčanie znie, sleduj akciové letenky a nakupuj na základe nich. Na Pelikáne nájdeš akciové letenky, ktoré sú často lacnejšie ako na stránkach leteckých spoločností.

Jedným z najlepších spôsobov, ako ušetriť peniaze na letenkách, je byť flexibilný s dátumami. Ak môžeš cestovať mimo sezóny alebo na neobvyklý deň v týždni, často získať výrazne nižšie ceny.

2. Používaj dobrý vyhľadávač

Existuje mnoho cestovných vyhľadávačov, ktoré ti umožnia porovnať ceny leteniek od rôznych leteckých spoločností a agentúr. O tom, prečo sa oplatí Pelikán sa môžeš dočítať napríklad v tomto článku.

Najlepší spôsob je mať všetky letenky poruke v mobile. Na to stačí jedna šikovná mobilná appka, ktorá sama upozorňuje na najvýhodnejšie ponuky.

3. Prihlás sa na odber noviniek

Špeciálne zľavy pre najvernejších? Prihlás sa na odber Peli noviniek a získaš prístup k exkluzívnym ponukám. Stačí, ak sa napríklad pridáš do pelikánskeho newslettra, alebo v mobilnej aplikácii zapneš tzv. push notifikácie.

4. Využívaj menšie letiská v okolí

Často môžeš ušetriť peniaze tým, že budeš cestovať z menších miestnych letísk namiesto veľkých medzinárodných terminálov. Letenky z menších letísk sú lacnejšie. Pre slovenských cestujúcich sú obľúbené však aj väčšie letiská v susedných štátoch, odkiaľ sa takisto lieta lacnejšie. Napríklad Budapešť, Katovice, Krakov, Salzburg či Debrecin.

5. Nekupuj príliš skoro, ani neskoro

Rezervácia letenky niekoľko mesiacov dopredu môže byť drahá, ale čakanie na poslednú chvíľu tiež nie je vždy najlepšou voľbou. Sleduj ceny a rezervuj vo vhodnom čase, prípadne vtedy, ak príde skutočne zaujímavá ponuka.

Najlacnejšie letenky na Pelikáne


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore