Nájdeš nás aj na:

Afrika

Hľadáme najlepšie letenky na Zanzibar: víťazia Emirates aj Qatar Airways

Zanzibar sa už počas minulého roka zaradil medzi jedny z najžiadanejších destinácií a my sa vôbec nečudujeme. Je výborne namiešaným koktejlom, ktorý zachutí nielen fanúšikom relaxu na bielych plážach s tyrkysovou vodou, ale aj milovníkom autentických miest, pretože si stále drží svoje nezameniteľné čaro a tradičnú kultúru.

Reklama

Veľkou prednosťou dovolenky na Zanzibare sú aj priaznivé vstupné podmienky pre Slovákov, stačí ti negatívny PCR test nie starší ako 96 hodín a exotickú dovolenku si užívaš bez karantény. Pýtaš sa, ako sa do tohto exotického raja najlepšie dostať? Pozri si naše porovnanie aktuálne ponúkaných leteniek a vyber si podľa svojho.

Ceny leteniek jednotlivých leteckých spoločností začínajú rôzne, no my sme sa tentokrát zamerali na dve aerolinky, ktoré Slováci pri ceste na Zanzibar obľubujú najviac. Pri porovnávaní sme brali do úvahy najmä servis, poskytované limity batožiny, prestupy, cenu a ponuku termínov na najbližšie obdobie (TOP sezónu). Rozhodnutie o najlepšej letenke na Zanzibar však už nechávame na tebe.

Qatar Airways: výhodné termíny aj na december, špičkové sedenie a servis

Qatar Airways majú aktuálne výbornú cenu na Zanzibar. O špičkovom servise týchto aeroliniek sme už mnohokrát písali – v skratke letecká spoločnosť ponúka počas letu neobmedzený servis. V ponuke sú dva akciové kalendáre – jeden z Viedne (549€ – december až marec) a druhý z Budapešti (539€ – apríl až máj). Obe akciové letenky ponúkajú termíny počas hlavnej sezóny, avšak letenka z Viedne ich má podstatne viac. V cene je 25kg batožina a na ceste tam je len jeden krátky prestup. V ponuke sú aj biznis letenky v jednej z najlepších biznis tried na svete od 1 749.

Nevýhodou môže byť dlhší nočný prestup na ceste späť, čo zase vynahrádza výborná cena spiatočnej letenky. Kvalitný zábavný systém na palube je samozrejmosťou.

Túto leteckú spoločnosť lietajúcu z Viedne, Budapešti a Prahy cez Katar do celého sveta si veľmi rýchlo obľúbiš. Je jedna z tých, ktoré ponúkajú ultimátny zážitok z letu už aj v ekonomickej triede.

Veľa benefitov za perfektné ceny

 • BATOŽINA: V cene letenky Qatar Airways na Zanzibar máš 2ks príručnej batožiny (2kg+7) a 1 klasickú podpalubnú batožinu (23kg). Batožinové limity v biznis triede Qatar Airways sú ešte štedrejšie. Cestujúci v biznis triede môžu mať na palube 2 kusy príručnej batožiny, ktoré môžu spoločne važiť do 15 kg a 2 kusy podpalubnej batožiny, ktoré môžu spoločne vážiť do 40 kg.
 • CHECK-IN: Check-in si vieš spraviť jednoducho on-line, buď z domu alebo samoobslužne na letisku, rovnako tak batožinu vieš odovzdať tak, že nemusíš s nikým prísť do kontaktu.
 • JEDLO NA PALUBE: Na lete z Viedne/Budapešti do Kataru dostaneš chutný snack a tiež občerstvenie vo forme rôznych nealkoholických (vrátane kávy a čaju) a alkoholických nápojov. Pokiaľ cestuješ mimo Európy v ekonomickej triede Qatar Airways, môžeš sa tešiť zo bohatého menu, teda teplých jedál a neobmedzených nápojov. Okrem hlavného jedla dostaneš aj šalát a dezert + snacky. V ponuke sú tiež alkoholické (pivo a víno) a nealko nápoje (vrátane kávy a čaju)
 • SEDENIE: Cestujúci majú tú možnosť (a to šťastie), že sedia v sedadlách, ktoré sú jedny z najpriestrannejších na celom svete. V porovnaní s tým, na čo sme z ekonomických tried zvyknutí, ide o kráľovskú pohodu, a (aj) vďaka opierke hlavy sa v nich dá komfortne spať, nezávisle od výšky cestujúceho.
 • ZÁBAVNÝ SYSTÉM A INTERNET: Palubný zábavný systém obsahuje stovky filmov, rôzne hudobné albumy a hry, poteší aj deti kanálom špeciálne vytvoreným pre nich. Táto ponuka sa obnovuje každý mesiac. Na väčšine letov sa cestujúci môžu zabaviť cez vlastnú interaktívnu obrazovku. Internet na palube lietadla je už v prípade Qatar Airways samozrejmosťou (za poplatok).
 • TERMÍNY ODLETOV: Málokedy sa počas hlavnej exotickej sezóny objavia tak výhodné termíny z Viedne, ale Qatar Airways ich túto sezónu majú. Vyberať možno z dátumov od decembra 2021 do mája 2022. Pri letenkách Qatar Airways z Viedne i Budapešti majú cestujúci pohodlný prestup v Katare – cestou tam aj späť majú dostatok času na presun i prípadné nákupy či relax.

Emirates: TOP služby za zlomok ceny a viacero benefitov k letenky

Emirates ponúkajú z Viedne v cene 539€ množstvo termínov už od januára. V tejto cene ponúkajú aerolinky až 2x23kg podpalubnú batožinu (spolu 46kg) a navyše sa môžu pochváliť skvelým servisom a menu, ktoré fungujú prakticky bez obmedzenia. Alternatívou môže byť aj Budapešť, kde je cena ešte zaujímavejšia – 499€, avšak termínov je už pomenej. Jedinou nevýhodou sú tentokrát dlhšie prestupy v Dubaji, ktoré ale napríklad možno využiť na krátku obhliadku mesta. Do Dubaja letíš pod značkou Emirates, z Dubaja na Zanzibar potom v rámci codeshare spolupráce letíš s flydubai, kde však využívaš Emirates služby.

Emirates navyše ku každej zakúpenej letenke dávajú zadarmo covid-19 poistenie. Poistenie pokrýva niekoľko rizík a chráni ťa pred situáciami pred odletom i po ňom. Benefitom je aj výborný zábavný systém Emirates, ktorý je tento rok opäť ocenený za absolútne najlepší na celom svete. Ak poletíš z Viedne, bude to na krídlach Boeingu 777 alebo dvojpodlažného Airbusu A380.

Dubajské aerolinky vedia, ako hýčkať svojich klientov

BATOŽINA: Pri letenke na Zanzibar máš v cene 1 príručnú batožinu do 7kg a jednu štandardnú 23kg podpalubnú batožinu. 

CHECK-IN: Opäť ide o tradičného dopravcu, na letisku nemusíš mať nič vytlačené, len prídeš k check-in pultu, ukážeš pas a odovzdáš batožinu. Ak si chceš vybrať miesto na sedenie a mať hotový check-in za dve minúty, odporúčam ti šikovnú mobilnú aplikáciu Emirates.

JEDLO NA PALUBE: Emirates ťa svojim servisom na palube prekvapia ihneď. Pri dlhom lete (napr. na Zanzibar) si môžeš vyberať z viacerých jedál a vzhľadom k dĺžke letu dostaneš jedlo aj viackrát. Čakajú ťa dve hlavné jedlá, niekoľko snackov a neobmedzené množstvo nápojov (alkoholické a nealkoholické). Ak máš špeciálnu diétu alebo intoleranciu, Emirates ti pripravia menu na požiadanie. 

SEDENIE: V ekonomickej triede vládnu príjemné „champagne“ odtiene s modrými akcentmi, všetky navrhnuté osobitne. Unikátny dizajn vytvára atmosféru pokoja, priestor na maximálny relax počas celého letu. Emirates Airlines ponúkajú najpohodlnejšie sedadlá nielen pre cestujúcich v biznis triede alebo prvej triede, ale aj pre cestujúcich v ekonomickej triede. Každé sedadlo má vankúš, ľahké polohovanie a je dostatočne veľké s nastaviteľnou opierkou hlavy. Priestor pre na nohy je mimoriadne štedrý, čo ti poskytne dostatočný komfort počas celej cesty.

Aerolinky Emirates tiež tento rok ponúkli úplne nový produkt v ekonomickej triedePasažieri si už môžu zaplatiť za blokovanie voľného vedľajšieho sedadla. Cena začína na 45 eurách. Navyše, komfortný kozmetický balíček od Emirates dostaneš aj v ekonomickej triede. Stačí, ak máš nočný let a ten ťa v prípade tejto letenky čaká cestou naspäť. Nájdeš v ňom produkty potrebné pre zubnú hygienu, bambusové ponožky, štuplíky do uší alebo klapku na oči.

ZÁBAVNÝ SYSTÉM: V Emirates má každý cestujúci ekonomickej triedy š k dispozícii veľký 13,3 palcový displej na sedadle oproti. Počas letu tak môžeš sledovať filmy, seriály, počúvať hudbu, hrať hry alebo dokonca pozerať živé futbalové prenosy. Navyše, ak si chceš nabiť svoj mobil či tablet, po ruke máš USB port. Je úplne jedno, že poletíš 12 km nad zemou priemernou rýchlosťou okolo 900 km/h, ak si napríklad futbalový fanúšik, so živými športovými prenosmi v rámci systému Ice TV live ti obľúbený zápas neutečie. 

Vďaka športovým kanálom Sport 24 a Sport 24 Extra uvidíš to najlepšie napríklad z obľúbenej anglickej Premier League či nemeckej Bundesligy. Niet sa čo čudovať, že Emirates získali už niekoľkokrát ocenenie pre najlepší multimediálny systém na palube v prestížnom hodnotení SKYTRAX.

Emirates ponúkajú palubné Wi-Fi na všetkých strojoch Airbus A380 a na desiatkách modeloch Boeing 777, ktoré obsluhujú trasy cez šesť kontinentov. Letecká spoločnosť postupne dostáva internet do všetkých svojich lietadiel. Pôvodne bolo 20MB internetu zdarma pre všetkých, počas pandémie spoločnosť túto ponuku odstránila a zaviedla platený internet, ktorý však zaujme svojou rýchlosťou a pomerne nízkou cenou. 

Neobmedzený chat (cez WhatsApp, iMessage, Facebook Messenger, Viber a ďalšie appky) si môžeš kúpiť už od 3 USD do 6 USD (v závislosti od dĺžky letu), 50MB internetu si vieš kedykoľvek kúpiť za 10 USD. Stihneš tak poslať dôležitý e-mail, napísať rodine, alebo spraviť cool fotku či natočiť krátku storku na Instagram.

TERMÍN ODLETOV: Emirates lietajú na Zanzibar takmer každý deň v týždni, takže si môžeš vybrať z veľkého časového rozpätia. V ponuke sú termíny od januára až do júna 2022. Vo Viedni či Budapešti nasadneš poobede alebo podvečer a vďaka šikovnému prestupu v Dubaju si v destinácií na druhý deň ráno. 

Dôležitá vec! Všetky Emirates letenky sú flexibilné, meniť možno destináciu i čas odletu. Ak tvoje cestovné plány ovplyvnil COVID‑19, máš dve možnosti. Ak si si rezervoval(a) letenku pred 1. aprílom 2021 a cestu máš uskutočniť do 31. mája 2022 alebo skôr, letenku si môžeš nechať a vybrať si nový termín kedykoľvek až do 36 mesiacov od dátumu pôvodnej rezervácie. Druhou možnosťou je vrátenie peňazí.

Akciové letenky na Zanzibar v tohtoročnej sezóne

Vstupné podmienky na Zanzibar

 • preukázať negatívny výsledok PCR testu nie staršieho ako 96 hodín pri vstupe
 • povinnosť vyplnit formulár najneskôr 24 hodín pred príletom do Tanzánie.
 • na letisku merajú turistom telesnú teplotu
 • Všetci cestujúci budú po prílete podrobení vykonaniu antigénového testu; cena testu je 25 USD.
 • povinnosť mať zdravotné poistenie po dobu celého pobytu v Tanzánii

Pri návrate na Slovensko nezabudnite na povinnú registráciu na korona.gov.sk/ehranica.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (15 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nový najvyšší hotel sveta v Dubaji otvorí svoje brány už budúci rok https://t.co/mZmFdJdzew #letenky6 hodín dozadu
Veľký výpredaj z Bratislavy: 12 TOP leteniek na jar pod 80€! https://t.co/dIGPs5dhC5 #letenky10 hodín dozadu
Sú späť: Letenky Shanghai Airlines z Budapešti do Ázie za TOP ceny od 459€! https://t.co/baddhtslcl #letenky10 hodín dozadu
Leť do USA s aerolinkami SAS od 499€! V cene máš veľkú batožinu https://t.co/RjtNtuRusJ #letenky10 hodín dozadu
Objavuj raj na zemi! Máme lacné letenky na Maldivy (od 599€), ubytovanie aj tipy na aktivity https://t.co/I5it1KdRdo #dovolenky10 hodín dozadu
Bez testu, očkovania i karantény: 151 krajín, ktoré sú otvorené bez obmedzení https://t.co/tNryB3mapQ #novinky11 hodín dozadu
TRENDY: Kam ísť na dovolenku v roku 2023? Tipy redakcie na Európu i exotiku https://t.co/1Svwjik9mc #dovolenky11 hodín dozadu
Pribudla nová linka z Bratislavy: litovské mesto Kaunas 3-krát týždenne, letenky sú od 28€! https://t.co/Z8Z3i3ITIE #letenky11 hodín dozadu
Spoznaj novú destináciu: albánsky Kukës z Viedne spiatočne od 49€! https://t.co/dQfI8a28PN #letenky11 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Dubaj s letenkami, 4*hotelom priamo na ostrove Palm Jumeirah a raňajkami od 379€ https://t.co/UabqV5kph3 #dovolenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore