Nájdeš nás aj na:

Tipy

Emiráty oslavujú 50 rokov: 2. decembra je vstup na EXPO2020 zdarma pre všetkých!

Emiráty oslavujú 50 rokov: 2. decembra je vstup na EXPO2020 zdarma pre všetkých!

Ďalšia potešujúca správa z Dubaja. Ak sa práve nachádzaš v Emirátoch, môžeš si dnes, teda štvrok 2. decembra, pozrieť výstavu EXPO2020 úplne zdarma! Vstup na svetový veľtrh stojí bežne 23 eur, na národný deň Spojených arabských emirátov je k dispozícii bezplatne pre všetkých.

Reklama

Spojené arabské emiráty práve oslavujú svoje 50. výročie a vstupom zdarma chcú motivovať ešte viac ľudí, aby si pozreli najväčšiu výstavu na prelome rokov 2021/2022.

Návštevníkov budú od 10. do 13. hodiny vítať tradiční interpreti z Emirátov.

Slávnostný program počas Národného víkendu na EXPO2020

10.15 – Okrem slávnostného vztyčovania vlajky na námestí Al Wasl Plaza sa budú konať príhovory od predstaviteľov Emirátov, nebude chýbať národná hymna v podaní detského zboru, recitály poézie Al Azi a tradičné vystúpenie, na ktorom sa zúčastníia umelci zo všetkých siedmich emirátov.

12.45 – Prehliadka Colours of the World, na ktorej sa predstavia kone dubajskej polície

13:00 — Nasleduje básnicke predstavenie na námestí Al Wasl Plaza. Krátko nato predvedie dubajská polícia leteckú show, ktorá vraj popiera gravitáciu. Nasledovať bude preletová ukážka leteckého akrobatického tímu SAE Al Fursan.

15:15 — Speváčka Fatima Zahrat Alain z Emirátov vystúpi so skladbou Music in the Garden v Al Wasl Plaza.

16:00, 17:00 a 18:00 — živé vystúpenie Journey of a Thread v Dubajskom amfiteátri milénia v zóne Al Forsan. Koná sa každý deň počas víkendu Národného dňa.

17:30 – Oficiálne oslavy 50. národného dňa 

20:00 – Ohňostroj nad Al Wasl Avenue počas všetkých dní víkendu Národného dňa.

Od návštevníkov Expo 2020 Dubaj sa vyžaduje, aby mali aspoň jednu dávku vakcíny proti Covid-19 alebo negatívny výsledok testu vykonaného do 72 hodín. Testy PCR sú bezplatné, ak predložíte lístok v testovacom zariadení DHA Expo 2020

Koľko bežne stojí vstupné na EXPO2020?

Dubajské EXPO2020 otvorilo brány návštevníkom z celého sveta od 1. októbra 2021. Najväčšiu medzinárodnú udalosť a výstavu na prelome rokov 2021 a 2022 môžeš navštíviť viacerými spôsobmi – ak cestuješ vybranými aerolinkami, vstupenku získaš dokonca bezplatne.

Na EXPO2020 sa dostaneš viacerými spôsobmi. Poďme si ich rozobrať. V oficiálnej ponuke vystavovateľa sú 3 typy lístkov:

3 typy lístkov:

 • jednodňový lístok za 23 eur
 • viacdňový lístok s neobmedzeným vstupom na 30 po sebe nasledujúcich dní za 45 eur
 • sezónny vstup s neobmedzeným vstupom na šesť mesiacov Expo 2020 Dubai za 120 eur

Vstupenky zahŕňajú vstup do všetkých pavilónov, na podujatia, rozmanitý a neustále sa meniaci zábavný program, s až 60 živými podujatiami každý deň, od hudby, tanca a umenia svetovej úrovne až po zaujímavé prednášky a osláv národných sviatkov.

Deti mladšie ako 18 rokov a študenti, ktorí sú držiteľmi platného študentského preukazu z ktorejkoľvek akademickej inštitúcie na svete, budú mať vstup zdarma, ako aj návštevníci vo veku minimálne 60 rokov. Ľudia so špeciálnymi potrebami budú mať k dispozícii bezplatné lístky, pričom ich spoločník získa 50-percentnú zľavu.

Otváracie hodiny EXPO 2020

Výstava Expo 2020 bude prebiehať šesť mesiacov od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022. Expozície sú otvorené sedem dní v týždni od 10:00 do 00:00 v sobotu až stredu a od 10:00 do 02:00 vo štvrtok a piatok.

Leť s Pelikánom a získaš vstupenku na EXPO2020 zadarmo!

Vstupenku na EXPO2020 si možno kúpiť vo vlastnej réžii, no omnoho jednoduchšie je to zakúpením letenky alebo dovolenky v Dubaja cez Pelikán. Ako na to? Existuje na to viacero spôsôbov:

1. Zakúpením dovolenky v Dubaji

Vybrané dovolenkové balíčky resp. pobyty v Dubaji s Pelikánom majú už EXPO lístok automaticky a bezplatne v cene. Stačí si zakúpiť dovolenku, o zvyšok sa postarajú naši dovolenkoví špecialisti – lístok obdržíš e-mailom.

2. Zakúpením letenky Emirates

Je to jednoduché, zakúp si Emirates letenku cez Pelikána a leť do Dubaja kedykoľvek od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022 a získaš bezplatne denný EXPO lístok. Bezplatnú JEDNODŇOVÚ VSTUPENKU na EXPO 2020 obdržíš po vyplnení údajov na TEJTO stránke. Cestujúci má nárok na lístok nielen pri letenkách do Dubaja, ale aj pri prestupe v Dubaji, ktorý trvá minimálne 6 hodín. Prípadne si pozri kompletný návod TU.

3. Zakúpením letenky flydubai

Takisto veľmi jednoduché – zakúp si cez Pelikán letenku flydubai a leť do Dubaja v termíne od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022. Na uplatnenie nároku na jednodňový lístok zadáš svoje údaje na TEJTO STRÁNKE a lístky ti prídu e-mailom.

4. Zakúpením letenky Etihad Airways

Jednodňovú stupenku na EXPO 2020 získaš aj keď si zakúpiš letenku do Dubaja so spoločnosťou Etihad Airways. Nárok máš dokonca aj pri prestupe cez Abu Dhabi (musí trvať aspoň 24 hodín). Postupuješ podobne ako pri vyššie uvedených, po zakúpení letenky stačí vyplniť údaje na TEJTO STRÁNKE. Lístky sú dostupné od 30. septembra.

Navyše, letecká spoločnosť Etihad Airways ponúka pasažierom možnosť využiť letiskový transfer zdarma. Využiť teda možno autobus, ktorý ťa dopraví do Dubaja alebo do mesta Al Ain v Abu Dhabi. Stačí zadať údaje zo zakúpenej letenky a využiť túto super službu zdarma. 

5. Vybavíme ju za teba

Máš inú letenku alebo si už v Dubaji a máš záujem iba o EXPO lístok? Ozvi sa nám, my všetko vybavíme za teba. Pelikán je autorizovaný predajca, takže stačí vyplniť náš formulár a lístok si môžeš výhodne kúpit aj u nás:

Ku vstupu na EXPO2020 treba očkovanie alebo bezplatný PCR test

Organizátor tohtoročného Expo 2020 v Dubaji uviedol, že vstup na svetový veľtrh pre návštevníkov nad 18 rokov bude možný pre tých, ktorí majú kompletné očkovanie alebo boli za posledných 72 hodín negatívne testovaní na COVID.

 • 72-hodinový PCR test do Dubaja je však aj tak podmienkou vstupu do Emirátov, a tak ti bohate postačí aj ten. Ak už vypršala jeho platnosť, PCR testy na COVID-19 budú držiteľom lístkov ponúkané bezplatne, uviedol organizátor.

Akciové letenky do Dubaja

Dubaj, ktorý bol otvorený pre zahraničných návštevníkov v júli 2020, požaduje, aby väčšina zahraničných návštevníkov pred vstup do krajina predložila negatívny test na COVID-19.

Ku vstupu na Expo 2020 sú akceptované vakcíny, ktoré sú schválené aj WHO – takže v podstate takmer všetky, ktorými sa očkuje aj na Slovensku – Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson. Na veľtrh sa ale možno dostať aj bez očkovania, ako spomíname vyššie – vďaka PCR testu.

Inak, vedel(a) si, že Emiráty už zaočkovali viac ako 92% svojej populácie? To je najviac zo všetkých krajín sveta.

EXPO2020 štartuje 1. októbra a potrvá pol roka

Expo 2020 Dubai otvorí verejnosti svoje veľkolepé brány 1. októbra 2021 v Dubaji. Pôvodný termín svetovej výstavy mal byť minulý rok, no nestalo sa to tak kvôli pandémii.

Hlavnou témou je „Spájanie myslí, vytváranie budúcnosti“ (Connecting Minds, Creating the Future) s obrovským dôrazom na dôležitosť udržateľných riešení pre súčasnú globálnu vlnu environmentálnych problémov. A to s návrhom na medzikultúrnu spoluprácu. Tá by podľa filozofie Expo 2020 Dubai mala byť prostriedkom na prekonanie svetových problémov a prechod do ďalšej fázy existencie, v ktorej technológie, udržateľnosť a kultúrne dedičstvo sú neoddeliteľnými komponentami zdravého celku.

Podujatie je rozdelené na podtémy Príležitosť, Mobilita a Udržateľnosť ako kľúčové hnacie sily budúcnosti globálneho pokroku.

Zdroj informácií a fotografií: oficiálna stránka Expo 2020 Dubai


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

V Abu Dhabi vyrastie už tento rok najväčšie akvárium na svete. Pôvodne malo stáť v Las Vegas https://t.co/Ukc2iAz8nV #letenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: Bergamo + výlet na Lago di Garda s letenkami, 4*hotelom a raňajkami od 259€ https://t.co/UpouzCpBcq #dovolenky3 dni dozadu
10 dôvodov, prečo je Istanbul viac ako cestovateľská povinnosť + letenky z Viedne od 99€ https://t.co/vt7ZzmIMuf #cestopisy3 dni dozadu
Slovinsko za 7 dní: čo všetko stihneš za týždeň? (kompletný itinerár a tipy na dovolenku) https://t.co/qUGxjiCYSZ #cestopisy3 dni dozadu
Zaži Benátky za peckovú cenu: letenka za 18€! https://t.co/yFCsoEXBK5 #letenky3 dni dozadu
Lacné letenky do Chorvátska! Zadar, Dubrovník a Split na jar aj leto od 40€ https://t.co/bhpVLPobjE #dovolenky3 dni dozadu
Zaži Londýn v januári: leť z Košíc alebo Bratislavy od 19€! https://t.co/4QQPKKFJYD #letenky3 dni dozadu
Začekujte sa na romantiku. Alebo 4 dôvody, prečo je sex lepší v hoteli https://t.co/06WZQeOVtT #tipy3 dni dozadu
PONUKA DŇA: Island s letenkami, 3*hotelom a celodenným výletom od 599€ https://t.co/cCMQOaGJY7 #dovolenky3 dni dozadu
Od Kostariky po Brazíliu za 8 mesiacov s batohom na chrbte (rozhovor) https://t.co/L9GKhQA6KQ #cestopisy4 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore